Dziś: sobota, 25 maja 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Kolej

Na kryzysie ucierpią pasażerowie

Kryzys uderzył również w nasz region. W najbliższym czasie należy liczyć się z zawieszeniem połączeń kolejowych na naszej linii.

Tekst w archiwum

Ciągnik

Pierwszy ciągnik w kółku rolniczym

Dla miłośników historii Racławic, a przede wszystkich starszych osób mam niespodziankę. Za sprawą mieszkanki naszej miejscowości udało się dotrzeć do ciekawej, archiwalnej fotografii przedstawiającej pierwszy ciągnik w lokalnym Kółku Rolniczym.

Tekst w archiwum

Kroszonkarki

Najlepsze kroszonkarki mieszkają w Racławicach Śląskich

W czwartek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Głogówku odbyły się powiatowe zawody w kroszonkarstwie. Bardzo dobrze wypadły na nich reprezentantki naszej szkoły.

Tekst w archiwum

Derby

Racławia lepsza w derbach powiatu

Po raz pierwszy w historii naszemu zespołowi udało się wygrać pojedynek derbowy. Jedną bramkę meczu zdobył Aleksander Reiwer.

Tekst w archiwum

Prowokacja

Prowokacja przed derbami?

Piłkarze jeszcze nie weszli na boisko, a już byliśmy świadkami pierwszej prowokacji przed pojedynkiem derbowym.

Tekst w archiwum

Drby

Już jutro najważniejszy mecz roku

Derby powiatu, zwłaszcza te rozgrywane w Racławicach to mecz, na który czeka się cały rok. Już jutro o godzinie 14 piłkarze Racławii i Pogoni wybiegną na boisko.

Tekst w archiwum

Siedemdziesięciu sołtysów ma przyjechać do Racławic

Już jutro o godzinie 10 w racławickim Domu Ludowym rozpocznie się wojewódzki zjazd Stowarzyszenia Sołtysów. Gospodarzem zjazdu będzie Tadeusz Wrona.

Tekst w archiwum

Most

Zapomniany wielki most kamienny z Racławic Śląskich

W 1903 roku tereny naszej miejscowości nawiedziła największa powódź w historii. Mówiono, że niektóre domy zalane był aż po dach, a woda dosięgła schodów kościoła. Nigdy wcześniej i nigdy później nie zanotowano takiego wylewu rzeki Osobłogi. Wtedy, w lipcu 1903 roku zawalił się duży, kamienny most kolejowy nad rzeką Osobłogą na linii kolejowej do Głubczyc. Myślałem, że nigdy nie dowiemy się jak naprawdę wyglądał ten obiekt, ale myliłem się. Dziś za sprawą Pana Piotra Kopczyka i Pani Katarzyny Maler z Głubczyc otrzymałem zdjęcie mostu.

Tekst w archiwum

Skarpa sie spaliła

Nielegalnie wypalał trawę na skarpie kolejowej

Wczoraj wieczorem paliła się skarpa kolejowa w pobliżu Zespołu Szkół. W akcji brali udział strażacy z Racławic.

Tekst w archiwum

Puma

Jestem Mrau, Puma Opolska

To samiec. Ma 21 lat i lubi grać w Łapki. Mieszka w Mokrej, Dobieszowie, Cisku. Mowa o tajemniczej pumie będącej postrachem południa województwa. Drapieżnik ma już swój profil na naszej-klasie.

Tekst w archiwum

Apel Starosty Prudnickiego do mieszkańców Powiatu Prudnickiego

W związku z potwierdzoną informacją otrzymaną z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego o przebywaniu m.in. na terenie powiatu prudnickiego dzikiego kota z rodziny pumowatych, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności:

Tekst w archiwum

Okładka

Wybrali wydarzenie roku

W najnowszym numerze Tygodnika Prudnickiego, który dziś trafił do kiosków znaleźliśmy wreszcie tak wyczekiwaną informację o wyborze wydarzenia 2008 roku.

Tekst w archiwum

Drapieznik Dobieszów

Drapieżnik terroryzuje południe województwa

Tajemnicze zwierze od jakiegoś czasu widywane jest w promieniu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów od naszej miejscowości. Mówi się, że może to być puma, lampart albo irbis. Jego łupem padły zwierzęta gospodarskie.

Tekst w archiwum

Bierzmowanie

Biskup w Racławicach

W dniu wczorajszym to jest 21 marca w naszej parafii gościliśmy Ks. Biskupa Pawła Stobrawę.

Tekst w archiwum

Unia-Racławia

Udany początek piłkarzy Racławii

Bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Racławii. Z trudnego terenu w Krapkowicach nasz zespół przywiózł trzy punkty.

Tekst w archiwum

Piłka ręczna

Duży sukces reprezentantów naszej szkoły.

W dniu 19 marca w Korfantowie odbyły się zawody szkół wiejskich w piłce ręcznej chłopców uczących się gimnazjach. Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci.

Tekst w archiwum

Racławia - Unia

Rozpoczną rundę od wyjazdu

Przed nami kolejny sportowy weekend. Niestety przez dłuższy czas będziemy mogli się emocjonować występami tylko jednej naszej drużyny.

Tekst w archiwum

Wiosna tylko w kalendarzu

Już jutro pierwszy dzień wiosny. W tym roku "pechowo" dla uczniów wypada w sobotę. Co gorsza bliżej nam do zimy.

Tekst w archiwum

Modernizacja serwisu

Uwaga. W najbliższych dniach wystąpią utrudnienia związane z przeglądaniem niektórych elementów serwisu.

Tekst w archiwum

Tomex

Pierwsze koty za płoty w halowej piłce nożnej

Po raz pierwszy w historii nasza miejscowość mogła pochwalić się drużyną Futsal, czyli drużyną piłki nożnej halowej, która wystartowała w gminnych rozgrywkach tej dyscypliny. Pora na krótkie podsumowanie.

Tekst w archiwum

Raclawice.NET

Raclawice.NET