Tajemnicze zdarzenie drogowe na ulicy Prudnickiej
Dziś (niedziela) około godziny 4 rano doszło do nietypowego zdarzenia drogowego na ul. Prudnickiej w Racławicach Śląskich.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Nowe informacje z Racławic Śląskich. Aktualności, artykuły, newsy. Bądź na bieżąco i śledź najnowsze informacje na naszej stronie.
Dziś (niedziela) około godziny 4 rano doszło do nietypowego zdarzenia drogowego na ul. Prudnickiej w Racławicach Śląskich.
Dziś jestem mądrzejszy. Dziś wiem, że perfekcjonizm to prosty sposób na nieszczęście i bycie nieszczęśliwym. Musiało minąć dużo czasu, zanim to sobie uświadomiłem.
Długo mieszkańcy Racławic Śląskich czekali na kolejowe połączenia za światem. Na przeszkodzie stały problemy spółek kolejowych budujących stalowe trakty i przedłużające się w nieskończoność pertraktacje z urzędami oraz próby dogadania się z wojskowymi. Jak to często bywało w przypadku nowych wynalazków musiało minąć trochę czasu zanim beton urzędniczy i wojskowy zrozumiał, że kolej może nie tylko dawać niezły zarobek, ale przede wszystkim może pomóc wygrać wojnę.
W nim wiele ciekawych informacji z gminy. Szczególnie polecamy:
W Święto Objawienia Pańskiego mieszkańcy Racławic Śląskich, a zwłaszcza najmłodsi, nie mogli narzekać na brak atrakcji.
Czcigodny księże proboszczu. W dniu Twoich urodzin pragniemy Ci złożyć serdeczne życzenia.
Dziś parafia Racławic Śląskich świętowała jubileusz 50. urodzin proboszcza ks. Krzysztofa Cieślaka. To ważny dzień i dla księdza, i całego ludu Bożego Racławic Śląskich.
Na starych drewnianych belkach domów na ul. Konopnickiej są wypisane daty 1925 lub 1928, ale nie mogą opisywać czasów kiedy te domy zbudowano. Dlaczego? Czy krach na Wall Street miał wpływ na budowę domów na Konopnickiej?
Działo się bardzo dużo. Były chwile straszne, jak powódź we wrześniu, ale i miłe jak np. remont dachu szkoły czy wymalowanie muralu. Spójrzmy na podsumowanie 2024 roku dla naszego sołectwa.
W XIV wieku Europę zalała fala czarnej śmierci. Dżuma zabiła od 30 do 60 procent ówczesnej ludności Starego Kontynentu. Choroba znacznie bardziej dotknęła Czechy niż Polskę. Kraj czeski cierpiał na niedobór rąk do pracy, a ludność była uciskana nadmiernymi podatkami.
Wczoraj (niedziela 29.12) zgodnie z wieloletnią tradycją odbył się w Racławicach Śląskich Koncert Kolęd.
Trochę przypadkowo odkryłem, że w 1938 roku była w Racławicach Śląskich (i nie tylko) być może największa powódź w historii, którą według mojej teorii zataili naziści.
Wczoraj na Mszach św. i specjalnym popołudniowym nabożeństwie zawierzono parafię w Racławicach Śl. Matce Bożej oraz błogosławiono racławickie rodziny.
Tradycja świąteczna musi być zachowana i jak zawsze, jak co roku, także i tym razem zapraszamy wszystkich na Koncert Kolęd w wykonaniu naszej Orkiestry Dętej.
Do stycznia 1945 roku sytuacja na Śląsku była "względnie normalna". Podobnie było z Bożym Narodzeniem, też obchodzono je do końca wojny "jakoś normalnie". Kolejne 12 miesięcy przyniosło jednak drastyczne zmiany.
Jak to już z naszym zwyczaju niektóre choinki w kościele zamiast tradycyjnych bombek są ozdabiane serduszkami.
W tym roku wszystkie osoby, które zastanawiają się nad tym, czy lepiej, aby Pasterka była o 22:00 lub o północy zostaną pogodzone.
Wczoraj do sprzedaży (on-line i stacjonarnej) trafiła nowa książka pt. Zdani na łaskę Osobłogi.
Przy ul. Mikołaja Kopernika od kilku dni trwają prace nad oczyszczeniem rowu.
Już od ponad tygodnia dostępne jest nowe wydanie Życia Głogówka. Co ciekawego znajdziesz w gazecie tym razem?
Zapoznaj się z ważnymi informacjami o Patronacie dla strony Raclawice.NET. Wejście
20 dzień roku
Wschód słońca: 7:38.
Górowanie słońca: 12:01.
Zachód słońca: 16:23,
Brzask:: 07:02, Zmierzch:: 17:00,
Dzień będzie trwał: 9 godzin i 58 minut.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienieśw. Fabiana, papieża i męczennika, wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
Święta i dni nietypowe:
Dzień bez zadzierania nosa
Kartka z kalendarza
1826 zm.: ks. Stanisław Staszic - pisarz, publicysta, geolog
1320: Arcybiskup gnieźnieński Janisław ukoronował króla Polski Władysława Łokietka. Po raz pierwszy uroczystość ta odbyła się w Krakowie, w Katedrze Wawelskiej.