Dziś: czwartek, 29 lutego 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Dramatyczna sytuacja na naszej linii kolejowej. Nie ma sprawnego taboru, do odwołania wprowadza się zastępcze autobusy

Od wczoraj (25.01) spółka Polregio, która odpowiada za obsługę połączeń na naszej linii kolejowej do odwołania wprowadza zastępcze autobusy na połączeniach pomiędzy Nysą, a Kędzierzynem.

Zastępcze autobusy pojadą zamiast 6 połączeń realizowanych wcześniej autobusami szynowymi przez opolski oddział Polregio. Listę połączeń kolejowych zastępowanych autobusami można znaleźć na stronie przewoźnika.

Jak się wydaje wieloletnie zaniedbania odnośnie zakupu nowego taboru, kosztowne naprawy starzejącego się taboru (brak na to pieniędzy), zły rozkład jazdy, nie najlepsze obiegi, to choroba na którą cierpi szeroko pojęta opolska kolej, zwłaszcza na południu regionu, a szczególnie nasza linia 137.

Póki co lekarstwa nie widać, a czytając artykuły prasowe, czy słuchając lokalnych rozgłośni radiowych gdzie wypowiadają się przedstawiciele opolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz opolskiego Polregio, można odnieść wrażenie, że nie tylko poczekamy co najmniej kilka lat na ewentualną poprawę sytuacji, ale nikt nie poczuwa się do winy za zaistniałe problemy, a cierpi jak zawsze pasażer.

Obraz: odwolaneszynobusy23rok1.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Pociąg Intercity

Drugi dalekobieżny jedzie przez najpiękniejszą linię kolejową Polski

Grudniowe zmiany w rozkładzie kolei regionalnej już omówiliśmy, to teraz info o tym, co u nas w połączeniach dalekobieżnych.


Regio

Znika bezpośredni do Wrocławia

W ten weekend najważniejsza, tzw. roczna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Kolejny rok, to znów gorzej.


Na szlaku

Tablica informacyjna przy kapliczce

Kilka dni temu przy granicznej kapliczce maryjnej została ustawiona tablica informacyjna.


Tacy sami

Wakacyjne wyjazdy integracyjno-rehabilitacyjne podopiecznych stowarzyszenia Tacy-Sami z Głubczyc

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Gminy Głubczyce (projekt "Integracja i rehabilitacja 2023") oraz z Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Głubczycach (projekt "Zwiedzanie, integracja, rehabilitacja") podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Tacy Sami z Głubczyc uczestniczyli w wyjazdach integracyjno-rehabilitacyjnych realizowanych w czasie tegorocznych wakacji, które obejmowały turnus i wycieczkę.


Jubileusz

Kolejkowy jubileusz po drugiej stronie granicy

W miniony weekend czeska kolej wąskotorowa Třemešná ve Slezsku - Osoblaha świętowała jubileusz 125-lecia działalności.


Jubileusz

Jubileusz 125-lecia trasy kolejowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha

W nadchodzący weekend 16 i 17 września przygraniczna kolej wąskotorowa świętuje jubileusz 125-lecia. Na tę okazję przygotowano wiele atrakcji.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET