Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Wyniki wyborów prezydenckich

W Racławicach wyniki wyborów są niemal identyczne, jak wyniki ogólnokrajowe. Wygrał Donald Tusk, kolejne miejsca zajęli Lech Kaczyński, Andrzej Lepper i Marek Borowski. Frekwencja wyniosła nieco ponad 45%. Dokładne zestawienie tego, jak głosowali mieszkańcy naszej miejscowości można zobaczyć na rysunku niżej:

Tekst w archiwum

Nasi przegrali

Dziś ostatnia drużyna mogąca się pochwalić bilansem bez porażki, czyli Racłavia przegrała po bardzo słabym meczu z drużyną z Pruszkowa 2 do 3. Niezależnie od pozostałych wyników zespół z Racławic i tak utrzyma pozycję lidera A-klasy.

Tekst w archiwum

Najnowsze wyniki i tabela a-klasy

W ostatniej kolejce A-klasy, zespół Racłavii pokonał na wyjeździe drużynę z Lewic 3-2. Już w niedzielę czeka naszych mecz z Pruszkowem. Relacja oczywiście zostanie zamieszczona na stronie. Tymczasem udostępniliśmy już wszystkie wyniki ostatniej kolejki oraz aktualną tabelę rozgrywek.

Tekst w archiwum

Nie ma siły, nie przejedziesz

Od kilku dni przejazd przed ulicę Zwycięstwa graniczy niemal z cudem. Dobiegają końca prace związane z budową chodników na tej ulicy i przyszła kolej na nowiutką nawierzchnię, która ma być wylana lada dzień. W Związku z tym ruch niemal od Zespołu Szkół do końca miejscowości jadąc w kierunku Głogówka jest bardzo poważnie ograniczony - radzimy korzystać tymczasowo z objazdów.

Tekst w archiwum

To dopiero był mecz, wyniki i tabela A-Klasy

Wczoraj w meczu na szczycie A-Klasy Racłavia pokonała TKKF Blachowiankę K-Koźle 5 do 3. Niestety z racji uroczystości rodzinnej nie mogłem być na tym meczu. Z relacji świadków wiem, że do przerwy nasi przegrywali 3-1, jednak w drugich 45 minutach zdołaliśmy strzelić 4 bramki. Przegrała także druga drużyna z Kędzierzyna, która poległa 3-0 na boisku w Czyżowicach. Pozycję lidera utrzymała LKS Racłavia, na drugie miejsce wskoczyła drużyna z Walec. Poniżej zamieszczamy komplet wyników i aktualną tabelę:

Tekst w archiwum

Już po wyborach

Tyle się o wyborach mówiło, a te już za nami. W całym kraju wygrało PiS, następnie PO, Samoobrona, SLD, LPR i PSL. Frekwencja wyniosła nieco powyżej 40%. Była to najniższa frekwencja w historii III RP. Zobacz, jak głosowano w Racławicach. Zamieściliśmy już wyniki:

Tekst w archiwum

Wybory lada dzień

Do wyborów parlamentarnych pozostało nieco ponad 48 godzin. Dziś, to jest od piątku od północy obowiązuje wyborcza cisza. Przez ten czas żaden komitet wyborczy i żaden kandydat nie może prezentować swojej osoby, wizerunku itp. Nie wolno także nakłaniać do głosowania na wybranego kandydata, czy partię polityczną.

Tekst w archiwum

Czy zdążą do soboty?

Na odcinku od kościoła do końca ul. Zwycięstwa jadąc w kierunku Głogówka nowe chodniki miały być gotowe w sobotę. Wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczą, jednak, że tak się nie stanie. Praca wprawdzie bardzo szybko posuwa się do przodu jednak założenie, iż roboty zostaną ukończone na całym odcinku przed sobotą od razu wydawało się mało realne.

Tekst w archiwum

Wyniki i tabela A-klasy

W ostatniej kolejce LKS Racłavia pokonała na wyjeździe Viktorię Żyrowa 3 - 2 i utrzymała pozycję lidera A-klasy. Po piętach depczą nam drużyny z Kędzierzyna. Pasjonująco zapowiada się mecz następnej kolejki: LKS Racłavia Racławice Śląskie - TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle

Tekst w archiwum

W czwartek zebranie wiejskie

W czwartek o godzinie 18:00 w Domu Ludowym odbędzie się zebranie wiejskie, którego główną tematyką będzie budżet na rok 2006. Ponadto ma być rozwiązana kwestia związana z gruntami ornymi.

Tekst w archiwum

Budują nowe chodniki

Z pewnością większość mieszkańców zauważyła, że robotnicy, którzy od kilku miesięcy zajmują się instalacją kanalizacji w naszej miejscowości zabrali się za budowę nowych chodników przy ulicy Zwycięstwa. Nowe chodniki na pewno powstaną na odcinku tej ulicy od wjazdu, od strony Głogówka do głównego skrzyżowania przy kościele. O tym, czy także chodniki w pozostałej części ulicy zostaną odnowione na razie nic nie wiadomo.

Tekst w archiwum

Rocznica Apteki

Dziś mija dokładnie rok od kiedy otwarto w naszej miejscowości Aptekę. Z tej okazji Pani Teresie oraz wszystkim, którzy z funkcjonowaniem praktyki są związani składamy najgorętsze życzenia, życzymy sukcesów i kolejnych lat spędzonych razem z nami.

Tekst w archiwum

Wiejskie Dożynki już za nami

W tym roku wiejskie dożynki miały znacznie mniejszą oprawę niż zeszłoroczne, które miały charakter powiatowych. O godzinie 11 odbyła się uroczysta dziękczynna Msza Św, której przewodniczył ks. Grzegorz Turczyn. Poświęcono koronę żniwną oraz dary złożone przez rolników. Pogoda dopisała, podobnie, jak ludzie, którzy tłumnie przyszli o tej porze do Kościoła.

Tekst w archiwum

Wyniki 3 i 4 kolejki A-klasy oraz tabela

Została uaktualniona tabela A-klasy. Dostępne są wszystkie wyniki z poprzedniej kolejki, gdzie nasi wygrali w Rozumicach 5-2 oraz z ostatniej kolejki, po której Racłavia została liderem A-klasy. Warto odnotować, że do drużyn walczących o mistrzostwo A-klasy w naszej grupie została dodana drużyna Victoria Żyrowa w miejsce Unii II Krapkowice, która wycofała się przed rozgrywkami. Mecz ostatniej kolejki: Troja Włodzienin - Victoria Żyrowa został przerwany w 80 minucie przy stanie 4-0 dla gospodarzy.

Tekst w archiwum

lks_raclavia_11_09_20052.jpg

Nasi liderem A-klasy

Mało kto przed nowym sezonem przypuszczał, że po kilku kolejkach A-klasy nasza drużyna będzie jej liderem. Większość kibiców spodziewała się, że będziemy bronić się przed spadkiem. Jest jednak inaczej.

Tekst w archiwum

A jednak, sprawca alarmu bombowego w Prudniku zatrzymany

Prudnicka Powiatowa Komenda Policji poinformowała, że został zatrzymany sprawca, który w czwartek 17 sierpnia wywołał alarm bombowy w szpitalu w Prudniku.

Tekst w archiwum

Spalona stodoła

Strażacy nie narzekają na brak pracy

Z pewnością w ostatnich dnia nasi strażacy nie mieli co narzekać na brak pracy. Już na początku września po godzinie 2 w nocy zostali wezwani do pożaru jednej ze stodół mieszczących się na ulicy Ogrodowej.

Tekst w archiwum

Mecz

To był piękny mecz z 4 bramkami dla naszych

Każdy, kto w niedzielę 28 sierpnia 2005 wybrał się nie boisko sportowe w naszej miejscowości z pewnością nie żałował Na godzinę 15 zaplanowano mecz drugiej kolejki A klasy pomiędzy LKS Racławią, a LKS Walce.

Tekst w archiwum

Wyniki oraz aktualna tabela klasy A

Dostępna jest już zaktualizowana tabela wyników klasy A oraz pełny komplet wyników z drugiej kolejki sezonu.

Tekst w archiwum

Tabela klasy A oraz wyniki już dostępne

Udostępniliśmy wszystkie wyniki piłkarskiej klasy A okręgu, w którym gra LKS Racłavia wraz z tabelą rozgrywek oraz pełnym terminarzem rundy jesiennej.

Tekst w archiwum

Raclawice.NET

Raclawice.NET