Psiaki znalazły nowy dom
Piątka szczeniaków znalazła nowy dom u trzech mieszkańców Racławic oraz w Kędzierzynie i Prudniku.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Piątka szczeniaków znalazła nowy dom u trzech mieszkańców Racławic oraz w Kędzierzynie i Prudniku.
Piątka szczeniaków czeka na nowych właścicieli. To trzy suki oraz dwa pieski. Są przeurocze, już samodzielne i czekają na to, aż ktoś zabierze je do domu. Właścicielka odda je bezpłatnie. Zobacz jak wyglądają pieski i jak można je odebrać.
W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną mecze siódmej kolejki ligi okręgowej. Hitem będzie pojedynek pierwszej z drugą drużyną w tabeli. Trzecia Racławia jedzie do Kędzierzyna.
Jutro o godzinie 14 na stadionie miejskim w Głogówku zostanie rozegrany turniej piłkarski strażaków. Nie zabraknie naszej ekipy.
Od wczoraj (16 września) nasza miejscowość posiada oficjalnie uchwalony wzór herbu. Został opracowany na podstawie starej, historycznej pieczęci dawnej racławickiej gminy. Zobacz jak wyglądają stare pieczęcie, obecny herb i pieczęć sołectwa Racławice Śląskie.
Dzisiejsze Zebranie Wiejskie zapisze się w dziejach Racławic. 16 września 2009 roku około godziny 18:30 uchwałą mieszkańców został ustalony herb Racławic Śląskich.
Jak udało się nam dowiedzieć sprawa budowy chodników na ulicy Głubczyckiej i przebudowa drogi wojewódzkiej biegnącej przez tą ulicę ruszyła z miejsca.
W najbliższą środę (16 września) o godzinie 18 w Domu Ludowym odbędzie bardzo ważne zebranie wiejskie, które dotyczyło będzie bieżących spraw miejscowości.
Z lekkim poślizgiem informujemy o montażu nowych drzwi w naszym kościele parafialnym i ich uroczystym poświęceniu. Prezentujemy też zdjęcia z prac montażowych.
Dziś o godzinie 11 w czasie specjalnej Mszy Świętej rolnicy z Racławic Śląskich podziękowali za zebrane w tym roku plony.
Po ciekawym spotkaniu Racławia pokonała przed własną publicznością ekipę Victorii Cisek. Kibice oglądali aż 5 bramek.
Wszystko wskazuje na to, że dzięki społecznemu zaangażowaniu udało się uratować linię kolejową do Głubczyc mimo, że nie było łatwo, a wiele osób otwarcie mówiło, iż każda próba społecznej pracy i inicjatywa jest niepotrzebna, gdyż tory i most i tak pójdą na złom. Poznaj również bolesną prawdę o dwumiesięcznych przygotowaniach do imprezy i tych, którzy w nas nie wierzyli jak i tych, którzy poświęcili część życia dla ratowania najcenniejszych zabytków Racławic.
W sobotę o godzinie 16 Racławia zmierzy się z spadkowiczem z IV ligi. Czy nasz zespół podtrzyma doskonałą passę kompletu zwycięstw przed własną widownią?
W najbliższą niedzielę rolnicy z Racławic podziękują za zabrane w tym roku plony. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godzinie 11.
Na dzisiejszy dzień przypada szczególna data składająca się z samych zer i dziewiątek. O godzinie dziewiątej zero dziewięć mogliśmy zapisać datę w dokładnie taki sposób:
Przez dwa dni południowa strona dworca kolejowego w Racławicach zapełniła się miłośnikami kolejnictwa, mieszkańcami Racławic oraz osobami przybyłymi do nas z całego województwa. Kolejka do przejażdżek drezynami ciągnęła się w nieskończoność, wewnątrz lokomotywy można było przejechać się po torze stacyjnym, tak dużo dzieci zgłosiło się do konkursu plastycznego, że organizatorzy musieli dzielić nagrody. Drugi piknik kolejowy koleją po pograniczu polsko-czeskim przeszedł do historii. Zobacz relację z imprezy i galerię zdjęć
Piknik kolejarski Koleją po pograniczu polsko-czeskim edycja 2009 cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Zobacz relację telewizyjną, dowiedz się jakie Radia i Gazety pisały lub napiszą o nas.
W czasie pikniku przy drezynach odnaleziono zegarek. Osoba, która go zgubiła proszona jest o kontakt.
Racławia nie miała większych problemów z ograniem słabo prezentującej się w tym sezonie Unii Krapkowice.
Za nami pierwszy dzień pikniku kolejowego w Racławicach. Mimo zapowiedzi nie spadła ani jedna kropla deszczu, a uczestniczy bawili się wyśmienicie. Lokomotywa SM42 wjechała na Wielki Most nad Osobłogą, a drezyniarze do późnych godzin wozili wszystkich chętnych po linii kolejowej Racławice-Głubczyce.
193 dzień roku
Wschód słońca: 4:54.
Górowanie słońca: 12:55.
Zachód słońca: 20:57,
Brzask:: 04:11, Zmierzch:: 21:40,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 29 minut.
Imieniny:
Jana, Brunona, Bonifacego
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Święta i dni nietypowe:
Dzień ludności
Kartka z kalendarza
1892 ur.: Bruno Schulz - prozaik, krytyk literacki, grafik, rysownik