Dziś: sobota, 25 maja 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Straż

Pożar na Podgórnej

W dniu wczorajszym około godziny 18:45 zgłoszono wybuch pożaru w budynku gospodarczym na ulicy Podgórnej w Racławicach Śląskich.

Tekst w archiwum

Niego

Dosięgnąć nieba

Każdy kto często odwiedza góry przynajmniej raz w życiu wejdzie tak wysoko, że znajdzie się nad chmurami i aby to zrobić wcale nie trzeba zaliczać Himalajów. Przeżycia są niesamowite i życzę tego każdemu.

Tekst w archiwum

Racławia

Nasi sportowcy nominowani do nagrody

Tygodnik Prudnicki organizuje doroczny konkurs na sportowca, sportowca-ucznia oraz trenera roku 2011. Zobacz, kto z naszych sportowców został nominowany.

Tekst w archiwum

Pełne serc

Choinki pełne serc

Jak to już jest w tradycji, zaraz po zakończeniu Adwentu, w naszym kościele pojawiają się choinki, na których zamiast bombek wiesza się serduszka.

Tekst w archiwum

Grzegorz

Papież w racławickim kościele

Przypuszczalnie już od dwustu lat w naszym kościele można spotkać papieża. Czy także i Ty wiesz, gdzie on się ukrywa?

Tekst w archiwum

Podsumowanie

Rok 2011 dla serwisu raclawice.net

Zgodnie z tradycją na koniec roku podsumowujemy ostatnie 365 dni dla racławickiej strony internetowej.

Tekst w archiwum

Podsumowanie

Rok 2011 w podsumowaniu

Za nami (no prawie za nami) 2011 rok. Jaki był on dla Racławic Śląskich i mieszkańców naszej miejscowości? Przypomnijmy sobie najciekawsze wydarzenia z ostatnich dwunastu miesięcy oraz zastanówmy, co czeka nas w roku 2012?

Tekst w archiwum

Święty Mikołaj

Racławicki Święty Mikołaj

Okres wręczania prezentów i dzień, w którym Mikołaj odwiedza nasze domy już minął, ale korzystając w trwającej atmosfery świąt warto wiedzieć, że Świętego Mikołaja można codziennie spotkań w kościele, w Racławicach Śląskich.

Tekst w archiwum

Koncert

Świąteczne kolędowanie

Na koncerty kolęd w Racławicach Śląskich nie trzeba już nikogo zapraszać, a nasi orkiestranci mają swoje wierne grono fanów.

Tekst w archiwum

Wigilia

Wigilia w racławickiej szkole

Jak co roku tradycyjnie w naszej szkole odbyła się akademia związana z wigilią. Uczniowie klasy pierwszej gimnazjum brali udział w jasełkach. Inni uczniowie śpiewali kolędy, ja grałam na akordeonie "Cichą Noc", a proboszcz i pani dyrektor składali nam życzenia świąteczne.

Tekst w archiwum

Osiołek

Osiołek - jeden z symboli Bożego Narodzenia

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Wypada więc wspomnieć o zwierzęciu, bez którego nie doszłoby do narodzin Syna Bożego w stajence w Betlejem, bowiem Święta Rodzina nie zdążyłaby tam dotrzeć na czas.

Tekst w archiwum

Tour de Pologne

Wyścig Pokoju

Ostatnia edycja tego największego amatorskiego wyścigu rowerowego odbyła się w 2006 roku. W połowie lat 90-tych wyścig przejechał przez Racławice Śląskie.

Tekst w archiwum

Koncert

Koncert kolęd na święta

W tym roku przyjdzie nam krótko czekać na tegoroczny koncert kolęd. Racławicka orkiestra zaplanowała go na pierwszy dzień świąt.

Tekst w archiwum

Czarny most

Drzewo leżało na torach

Nasi strażacy w ostatnim czasie nie narzekają na brak pracy. Dziś w godzinach popołudniowych znów zostali wezwani do akcji.

Tekst w archiwum

Wypadek

Wyjeżdżał od strony Racławic, spowodował wypadek, ranne cztery osoby.

W poniedziałek na skrzyżowaniu drogi biegnącej z Racławic do Prudnika, na wysokości miejscowości Laskowice doszło do wypadku drogowego.

Tekst w archiwum

Wypadek

Spaliła się czeska ciężarówka

Dziś około godziny czwartej rano mieszkańców Racławic Śląskich obudziła syrena alarmowa. Po chwili można było usłyszeć ruszających do akcji miejscowych strażaków.

Tekst w archiwum

Kiermasz

Trwa kiermasz bożonarodzeniowy

Warto jutro (wtorek) odwiedzić aulę naszej szkoły, ponieważ można zdobyć tam mnóstwo ciekawych rzeczy na nadchodzące święta. Na naszych zdjęciach zobaczysz kilka oferowanych przedmiotów.

Tekst w archiwum

Nowy rozkład

W Święta zapomnij o dojeździe pociągami

Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Tak, jak pisaliśmy wcześniej, zamiany w przypadku naszej linii są kosmetyczne. W Boże Narodzenie i Wielkanoc nie pojedzie żaden pociąg!

Tekst w archiwum

Kiermasz

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniach 12-13 grudnia, w godzinach od 8 do 16, w auli Zespołu Szkół w Racławicach Śląskich odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy.

Tekst w archiwum

Mikołaj

Mikołaj w racławickim kościele

We wtorek nasz kościół, jak to już jest w tradycji, odwiedził Święty Mikołaj. Ania Orlita wysłała do nas kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Tekst w archiwum

Raclawice.NET

Raclawice.NET