Dziś: wtorek, 23 lipca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Tylko jeden wczorajszy artykuł był żartem

1 kwietnia to dzień, w którym media prześcigają się w prezentacji nieprawdziwych informacji. U nas pojawiły się dwa artykuły, ale tylko jeden z nich był zmyślony, a drugi prawdziwy. Zobacz który...

Nigdy w historii z Racławic nie można było dojechać regularnym pociągiem bezpośrednio do Wrocławia. Nigdy, do stycznia tego roku. Informacja o łatwym dojeździe do stolicy Dolnego Śląska była prawdziwa. Bez przesiadki w dni nauki szkolnej za około 22zł w bilecie normalnym (czyli bardzo tanio) można dojechać do Wrocławia, a także Oławy jednym pociągiem.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Żart

Który artykuł był żartem?

Wczoraj opublikowaliśmy na stronie dwa artykuły, czy wiecie, który z nich był prima aprilisowym żartem?

Tekst w archiwum

Pociąg hybrydowe

Daliście się nabrać?

Nasz artykuł o pociągach hybrydowych był żartem na 1 kwietnia. Co ciekawe: żadne ze zdjęć naprawdę nie było fotomontażem.

Tekst w archiwum

Pociąg hybrydowe

Pociągi hybrydowe wkraczają na nasze tory

Po wielu latach próśb udało się przetestować i zatwierdzić do kursowania pociągi hybrydowe, czyli takie, które mogą kursować zarówno po liniach dla trakcji spalinowej oraz liniach dla trakcji elektrycznej. Tym samym jednym składem można teraz przejechać np. z Katowic do Prudnika i dalej do Jeleniej Góry.

Tekst w archiwum

1 kwietnia

Zgadnij, który wczorajszy artykuł, to prima aprilisowy żart?

Ciekawe, czy wiecie lub zgadliście, który z dwóch wczorajszych artykułów był naszym 1 kwietniowym żartem?

Tekst w archiwum

Praima Aprilis

Prima Aprilis tylko w połowie

Dziś uzupełniamy materiał przedstawiony wczoraj, który dotyczył wykolejenia się lokomotywy na racławickiej łącznicy (była to prawdziwa informacja), ale też napiszemy o tym, co było prima aprilisowym żartem.

Tekst w archiwum

Kolej

Na kryzysie ucierpią pasażerowie

Kryzys uderzył również w nasz region. W najbliższym czasie należy liczyć się z zawieszeniem połączeń kolejowych na naszej linii.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET