Duch starej kobiety uchwycony na fotografii
Tajemnicze wydarzenie z Racławic Śląskich, które do dziś nie znalazło wyjaśnienia
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
W Prudniku, Jarnołtówku oraz czeskiej miejscowości Osoblaha woda nie podnosi się, a czasem spada 1-2 centymetry. U nas można zaobserwować jej wzrost.
Przykładowo popołudniu worek ułożony na ul. Konopnickiej był ok 30 centymetrów od wody. Teraz (19:00) woda była 30 centymetrów już za workiem! Worek ten można zobaczyć w jednym z naszych poprzednich artykułów. To prosty dowód na to, że jakimś sposobem u nas wody przybywa.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Tajemnicze wydarzenie z Racławic Śląskich, które do dziś nie znalazło wyjaśnienia
Około 100 lat temu w ówczesnej głogóweckiej gazecie "Oberglogauer Zeitung" opublikowano serię artykułów pod wspólnym tytułem: "Spis miejsc Racławic Śląskich". Ich autorem był racławicki rektor szkolny (dzisiejszy dyrektor) Josef Pfeifer. Choć niewiele o nim wiadomo, to już na podstawie dostępnych informacji można stwierdzić, że był jednym z najwybitniejszych badaczy lokalnej historii.
Petycja wysłana przez władze gminy Głogówek, podpisana przez tysiące osób, przyniosła efekt. Eksperci rządowi ponownie umieścili budowę zbiornika przeciwpowodziowego w Racławicach Śląskich na liście inwestycji do realizacji. Jest jednak poważny problem - brak finansowania.
Rzeka Osobłoga od wieków kształtuje życie ludzi zamieszkujących jej brzegi. To nie tylko źródło wody i niegdyś ważny szlak handlowy, ale także siła, której nie można lekceważyć.
Działo się bardzo dużo. Były chwile straszne, jak powódź we wrześniu, ale i miłe jak np. remont dachu szkoły czy wymalowanie muralu. Spójrzmy na podsumowanie 2024 roku dla naszego sołectwa.
Trochę przypadkowo odkryłem, że w 1938 roku była w Racławicach Śląskich (i nie tylko) być może największa powódź w historii, którą według mojej teorii zataili naziści.
98 dzień roku
Wschód słońca: 6:10.
Górowanie słońca: 12:51.
Zachód słońca: 19:33,
Brzask:: 05:37, Zmierzch:: 20:06,
Dzień będzie trwał: 14 godzin i 29 minut.
Imieniny:
Cezaryny, Dionizego, Julii
Aktualny okres kościelny:
Okres Wielkiego Postu
Święta i dni nietypowe:
Dzień uprzejmości dla prawników
Kartka z kalendarza
1874 ur.: gen. Stanisław Taczak - pierwszy dowódca powstania wielkopolskiego
1909 zm.: Helena Modrzejewska - jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Zagrała w 260 rolach.
1918 zm.: Lucjan Rydel - poeta