Ogg Taf FB aktualny obraz

Nowa książka: Historia wsi Racławice Śląskie 1252-2022

W 2022 roku przypada jubileusz 770-lecia istnienia Racławic Śląskich. Z tej okazji planowane jest wydanie pierwszej polskiej monografii książkowej opisującej historię wsi od czasów jej lokacji do dziś. Będzie to pierwsza polska i jedyna na rynku książka, która opisze polską i niemiecką historię Racławic Śląskich.

Tytuł książki to: Historia wsi Racławice Śląskie 1252-2022. Jej autorem jest Stanisław Stadnicki (redaktor naczelny tej strony).

Harmonogram wydania książki przedstawia się następująco:

  • Maj-czerwiec: zakończenie prac nad treścią książki. Obecnie książka składa się z około 400 stron formatu A4 pisanych w programie Word (to sam tzw. czysty tekst). To pełna historia wsi od czasów jej założenia, przez najstarsze dzieje: wojny, zmiany władców itp. Do tego czasy wojen śląskich, I oraz II wojna światowa, powstania śląskie, budowa kolei, powodzie, choroby i służba zdrowia, straż pożarna, rolnictwo, samorząd gminny Racławic i wiele, wiele więcej. Książkę uzupełni kilka dodatków m.in. spis 119 ciekawych i nieznanych miejsc.
  • Lipiec: skład książki. Wybranie zdjęć do publikacji w książce, ostateczne ustalenie formatu oraz liczby stron.
  • Sierpień: druk książki.
  • 15 sierpnia 2022, rozpoczęcie dystrybucji i sprzedaży książki. Ostateczna cena zostanie ustalona dopiero po wydruku książki. Obecnie koszty papiery rosną z miesiąca na miesiąc i wiadomo, że książka w sprzedaży detalicznej będzie troszkę kosztować. Będzie to jednak lokalny tzw. biały kruk. Jedno wydanie, mała ilość, bardzo cenna treść.

Warto już teraz na bieżąco śledzić informacje o wydaniu książki na naszej stronie. Zapisz się do newslettera, a jako pierwszy otrzymasz aktualne informacje o pracach nad książką. Ciekawe informacje zostaną wysłane prosto na Twój adres e-mail.

Książka

Pierwsza książka opisująca całościowo historię Racławic Śląskich.

Książka

Prace nad tekstem książki.

Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja