Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: poniedziałek, 6 grudnia 2021r.

O nas

Dzień dobry, witamy serdecznie w serwisie Raclawice.Net, Dzienniku Internetowym opisującym miejscowość Racławice Śląskie. Istniejemy od 24 września 2005 roku. W 2013 roku nasz serwis wybrano najlepszym w Polsce (wg głosowania publiczności) serwisem internetowym poświęconym sołectwu. Konkurs ten organizowało Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Obraz: logotyp-aktualny.png

Aktualny logotyp strony

Autorem i głównym prowadzącym serwis od początku jego istnienia jest Stanisław Stadnicki. Z wykształcenia informatyk, z pasji programista aplikacji internetowych. Właściciel firmy WebInspiracje, a także pasjonat lokalnej historii i autor kilku książek.

Obraz: logotyp-stary.png

Poprzedni logotyp

Dziś serwis Raclawice.Net to ponad 3 tysiące artykułów i kilka tysięcy fotografii. Z każdym dniem objętość strony powiększa się. Jest ona zarejestrowana jako pełnoprawny dziennik, zatem działa na takich samych zasadach jak profesjonalne wydawnictwa gazetowe.

Od początku swojego istnienia nasza strona była wzorem dla innych, podobnych serwisów. Czytelnicy doceniają przede wszystkim czytelną i intuicyjną szatę graficzną, która ułatwia i zachęca do przeglądania profesjonalnie przygotowanych treści. Zawsze byliśmy blisko wydarzeń i osób związanych z Racławicami Śląskimi. Doceniają nas także czytelnicy zza granicy, zwłaszcza z krajów zachodniej Europy.

Wielokrotnie nasze materiały były i są cytowane w innych wydawnictwach, a także jako źródła w pracach dyplomowych, naukowych i książkach.

Nieustannie stawiamy na rozwój. Nie tylko pokazujemy aktualne trendy w dziedzinie internetowych serwisów informacyjnych, ale cały czas staramy się być wzorem dla innych osób, które także chcą prowadzić stronę internetową swojej miejscowości. W 2015 roku przebudowaliśmy całkowicie oprogramowanie naszej strony i dostosowaliśmy ją do urządzeń mobilnych. Uruchomiliśmy także sklep, w którym można kupić ciekawe rzeczy związane z Racławicami Śląskimi. Co ważne, autor strony jest jednocześnie autorem oprogramowania. Nie korzystamy z gotowych systemów i rozwiązań. Dzięki temu czytelnicy mają gwarancję, że korzystają z programu napisanego specjalnie dla ich potrzeb. W 2017 roku całkowicie przemodelowaliśmy stronę. Powstała ona praktycznie od nowa. Jest jeszcze bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, bardziej dostępna i pewnie ładniejsza i ciekawsza.

Nasz cel od 2005 roku nie zmienia się. Chcemy dostarczać czytelnikom aktualnych i sprawdzonych informacji z naszego regionu, tak - aby w ich ocenie, być sprawdzonym i rzetelnym medium. Chcemy, aby czytelnicy chętnie wracali do nas i szukali na naszych stronach ciekawych informacji, także o historii naszej ukochanej małej ojczyzny.

Śmiało: pisz do nas, jeżeli Twoim zdaniem trzeba coś zmienić i naprawić. Strona Raclawice.Net nie jest dla jego autora, ale dla Ciebie, dla Was, naszych czytelników. Chcemy, aby strona była najlepsza i czekamy na Wasze głosy, opinie, uwagi, wskazówki, sugestie.

Jak wygląda praca przy tworzeniu strony?

Praca nie jest łatwa. Przygotowanie materiałów to wiele godzin w terenie: zbieranie materiałów, dojazdy, konsultacje, rozmowy. To praca z edytorami tekstów, programami graficznymi itp. Jednak jest to praca ciekawa, doceniana i potrzebna. To super mieć świadomość tego, że już od tak dawna, tak długo, robi się coś tak fajnego.

Trudno powiedzieć ile godzin spędzamy przy pracy nad stroną. Przygotowanie nowego oprogramowania zajęło mnóstwo czasu, ponad miesiąc ciężkiej pracy. Artykuły pisze się krócej, zwykle kilka-kilkanaście minut (nie licząc czasu na zebranie materiałów). Staramy się publikować kilka artykułów każdego tygodnia. Można powiedzieć, że średnio w tygodniu poświęcamy na pracę nad stroną od 4 do 6 godzin!

Reklama

Jako profesjonalnie działający serwis zapraszamy do reklamowania się na naszych stronach. Oczywiście wystawiamy faktury VAT, a każdego dnia pod adres Raclawice.Net zagląda około 1600-3000 osób z czego większość z nich to stali czytelnicy!


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się