Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Za miesiąc racławicka pętla

Już za miesiąc (10 sierpnia) trzecia edycja pieszej imprezy w Racławicach Śląskich. Zapowiada się ona wyjątkowo ciekawie.

Jak zwykle do przejścia lub przejechania na rowerze będą trzy trasy o różnym stopniu trudności. W tym roku najdłuższa trasa ma zahaczyć o Republikę Czeską. Każdy, kto zjawi się na mecie pod Szwedzkim Słupem otrzyma okolicznościowy certyfikat. Będzie wspólne ognisko z kiełbaskami i wiele gadżetów do rozdania. Trudnością racławickiej imprezy jest fakt, że uczestnicy pokonują drogi polne, które nie są oznakowane i nie są szlakami turystycznymi. Muszą zatem kierować się wskazówkami z mapy jaką otrzymają na starcie.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Trasa turystyczna

Trasa turystyczna w Racławicach Śląskich

Czy zauważyliście już na słupach lub różnych elementach znaki trasy turystyczne? To białe kwadraty z paskiem w kolorze niebieskim.

Tekst w archiwum

Pętla

Racławicka Pętla Przygraniczna odwołana

Z przykrością zawiadamiamy, że tegoroczna edycja pieszej/turystycznej imprezy w Racławicach Śląskich, planowana na sobotę 10 sierpnia, została odwołana.

Tekst w archiwum

Racławicka Pętla

Znany jest już termin turystycznej imprezy w Racławicach Śląskich

Trzecia edycja imprezy pieszej i rowerowej pt. "Racławicka Pętla Przygraniczna" odbędzie się w sobotę 10 sierpnia. Organizatorami są Odnowa Wsi Racławice Śląskie oraz Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego.

Tekst w archiwum

Racławicka Pętla

Pętla przełożona (prawdopodobnie na sierpień)

Impreza piesza w Racławicach Śląskich, planowana początkowo na czerwiec, została przełożona. Przyczyniły się do tego dwie ważne sprawy.

Tekst w archiwum

Racławicka Pętla

Znany jest już termin trzeciej edycji Racławickiej Pętli Przygranicznej

W tym roku nasza turystyczna impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca, czyli niemalże dokładnie w 12 rocznicę odrestaurowania Szwedzkiego Słupa. Okazja będzie podwójna. W 2013 roku mija rocznica 380-lecia budowy tego zabytku.

Tekst w archiwum

Pętla

Wygrali ze sobą i z upałem docierając do mety

Wczoraj zorganizowano drugą edycję Racławickiej Pętli Przygranicznej. Największą trudnością dla uczestników okazało się nie pokonanie długich tras, ale walka z niesamowitym upałem. Mimo tego każdy, kto wyruszył w drogę, szczęśliwie dotarł do mety (opalony). Sporą atrakcją był piękny domek jaki można było zobaczyć na mecie

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET