Sklep on-line:
Nasze social media:
Dziś: niedziela, 6 kwietnia 2025r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

3 godziny stał w polu

Od jakiegoś czasu (po licznych apelach) przewóz pasażerów na linii klejowej Nysa-Kędzierzyn był wręcz wzorowy. Pociągi przyjeżdżały przed czasem, a o komunikacji zastępczej wszyscy już zapomnieli. Jednak Ci podróżni, którzy dziś wyruszyli z Kędzierzyna do Nysy przez Racławice o godzinie 13 po tym, co przeżyli na pewno na długo odwrócą się od usług kolei.

Szynobus relacji Kędzierzyn Koźle-Nysa wyruszył z Kędzierzyna chwilę po godzinie 13. Planowo o godzinie 13:48 dotarł do Racławic i wyruszył z tej stacji. Następnym przystankiem miał być Dytmarów. Szynobus utknął jednak tuż obok niego. Przyczyna nagłej awarii nie jest znana. Fakt faktem pasażerowie w ogromnym upale oczekiwali wewnątrz na jakąkolwiek reakcję kilka godzin. Sprowadzona lokomotywa zdefektowany pojazd dociągnęła do Prudnika dopiero o godzinie 16:30. Tym sposobem szynobus 16-kilometrowy odcinek z Racławic do Prudnika pokonał w prawie 3 godziny. To przypuszczalnie największa awaria na tej trasie od dwóch lat.

Przypomnę, iż poprzednio taki defekt miał miejsce w piątek, 3 marca 2006 roku. Szynobus relacji Kamieniec Ząbkowicki-Nysa-Kędzierzyn wyruszył po godzinie 18 ze stacji początkowej. Do Nysy dojechał około godziny 23. Kolzam (szynobus SA109) uległ awarii w Otmuchowie. Pasażerowie oczekiwali na peronach 3 godziny. Ogromną większość tego czasu zmarnowano. Około 2 godziny na Nyskim dworcu stała lokomotywa na chodzie z dwoma wagonami przedziałowymi, jednak żadna z osób nie zdecydowała się jej puścić w trasę. Tym sposobem pasażerowie z Nysy udali się wtedy do Kędzierzyna po godzinie 23, po tym, jak wrócił szynobus z Opola. Jednym z owych pechowców byłem wtedy również ja (w domu zamiast 20:15 to około północy).

Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.

Zaloguj się, aby bez ograniczeń przeglądać treści

Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.

Wpisz swój kod dostępu:
Wpisz swój adres e-mail:

Nie pamiętasz lub zgubiłeś kod? Przejdź tutaj


Nie masz jeszcze własnego kodu? Możesz kupić go w sklepie on-line lub otrzymać w ramach tzw. Patronatu. Wszelkie informacje zamieściliśmy na stronie odblokowania dostępu. Jeżeli potrzebujesz porady lub chcesz zobaczyć poradnik instruktażowy, to zapoznaj się z naszą pomocą on-line.

Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.

Dostęp do strony Raclawice.NET, to:

Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.

Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.

Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.

Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.

Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.

Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Szlaban

Tego nikt się nie spodziewał. Dojazd ograniczony szlabanem - mieszkańcy Racławic Śląskich zaskoczeni

We wtorkowy poranek wielu mieszkańców Racławic Śląskich przecierało oczy ze zdumienia.


Kolej

3 kwietnia 2000 roku - czarny poniedziałek polskiej kolei

Poniedziałek, 3 kwietnia 2000 roku, zapisał się jako jeden z najczarniejszych dni w historii polskiego kolejnictwa. Tego dnia z rozkładu jazdy PKP zniknęły pasażerskie połączenia kolejowe o łącznej długości przekraczającej 1000 kilometrów. Była to największa jednorazowa likwidacja sieci kolejowej w historii III Rzeczypospolitej.


Pożary

Pożary w czasie budowy kolei przez Racławice Śląskie. Czasy, kiedy spaliło się prawie pół wioski

Budowa linii kolejowej przez Racławice Śląskie w latach 1874-1876 była ogromnym wyzwaniem technicznym i społecznym. Oprócz pozytywnego wpływu na rozwój miejscowości, wiązała się również z licznymi dramatycznymi wydarzeniami, w tym serią niszczycielskich pożarów.


Kolej

Głubczyce znów na kolejowej mapie? Rewitalizacja linii 177 i 294 coraz bliżej - ale jak to na kolei: są opóźnienia

PKP Polskie Linie Kolejowe planują długo wyczekiwaną rewitalizację linii kolejowych nr 177 i 294, które mają ponownie połączyć Racibórz z Głubczycami i dalej z Racławicami Śląskimi.


Remont PKP

Remont posadzki na dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich

Z końcem tegorocznej zimy na dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich rozpoczęły się prace remontowe, które zaskoczyły niejednego mieszkańca i pasażera.


Kolej

Cud Inżynierii Kolejowej: Budowa Najwyższego Nasypu na Śląsku

7 sierpnia 1875 roku, w gazecie Illustrirte Zeitung wydanej w Lipsku, ukazał się obszerny artykuł opisujący budowę kolei w Racławicach Śląskich. W publikacji mówiono, że przedsięwzięcie to jest dziełem czarodzieja - bowiem wzniesiono tutaj najwyższe nasypy kolejowe na całym Śląsku, które do dziś budzą podziw.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET