Wojewódzki trening uruchamiania systemów bezpieczeństwa
Dziś o godzinie 17:00, dokładnie w 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zabrzmią syreny.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
W ramach treningu nastąpi próba włączenia syren alarmowych na terenie całej naszej gminy. Takich prób może być kilka. Trening odbędzie się w ramach uczestnictwa w treningu wojewódzkim systemu wykrywania i alarmowania (SWA).
Materiał dostępny dla Patronów oraz osób, które kupiły kod dostępowy.Tekst ten mogą przeczytać tylko Patroni strony Raclawice.NET oraz osoby, które wykupiły kod dostępu. Wybierz swoją opcję i zaloguj się, aby zobaczyć wszystkie nasze teksty.
Zobacz, jakie są korzyści z bycia Patronem?
Dbamy o naszych Patronów. Osoby, które są Patronami otrzymują prezenty. Szczegółowe korzyści opisuje tabela:
Co zyskujesz | Patronat 10zł miesięcznie | Patronat 20zł miesięcznie | Patronat 30zł miesięcznie |
---|---|---|---|
Dostęp do ukrytych treści strony Raclawice.NET | |||
Prezent w postaci eBooka (książka o Racławicach lub inna). Wysyłana na e-mail Patrona. |
Raz na pół roku |
Co kwartał |
|
Kupon rabatowy na zakupy w sklepie InspiracyjnySzop, w którym znajdziesz książki o Racławicach i kalendarze kolejowe. W 2024 roku planowana jest premiera nowej książki. Na 2025 rok zaplanowano premiery dwóch nowych książek. |
Do jednorazowego zakupu ze zniżką każdego produktu w sklepie |
Więcej informacji o Patronacie znajdziesz tutaj.
Jeżeli jesteś aktywnym Patronem strony Raclawice.NET, to zyskujesz dostęp do wszystkich jej treści. Musimy tylko zweryfikować Twoją tożsamość.
Jak zdobyć kod Patrona? Po tym, jak zostałeś Patronem wysyłamy na Twój e-mail specjalny kod. Zwykle następuje to w kilka godzin od pierwszej Twojej opłaty patronatu. Jeżeli jesteś aktywnym patronem, a nie dostałeś kodu dostępu, to koniecznie napisz do autora strony.
Zgubiłeś lub zapomniałeś swojego kodu Patrona? Przejdź do formularza odzyskiwania kodu Patrona.
Nie jesteś jeszcze patronem? Możesz zostać nim w każdej chwili.
Jeżeli kupiłeś w naszym sklepie kod dostępu, to wpisz go poniżej i zaloguj się, aby zobaczyć wszystkie teksty strony.
Jak w 2 minuty zdobyć kod dostępu? Kupisz go w naszym sklepie on-line. Wybierz rodzaj, czyli czas ważności kodu (2 dni lub 30 dni). Zapłać za wybraną opcję. Po chwili oprogramowanie sklepu wyśle do Ciebie link do pobrania pliku tekstowego z tajnym kodem. Ten kod wpisz tutaj. Jeżeli po poprawnym opłaceniu nie dostałeś kodu dostępu, to koniecznie napisz do autora strony.
Zgubiłeś lub zapomniałeś swojego kodu dostępu? Przejdź do formularza odzyskiwania kodu dostępu. Będzie można go odzyskać pod warunkiem, że jego czas ważności jeszcze nie upłynął i już przynajmniej raz był przez Ciebie wpisany.
Osoby starsze, które mają kłopot z obsługą serwisu Patronite lub sklepu on-line również mogą uzyskać pełny dostęp do naszej strony.
Jak uzyskać kod tą metodą? Wykonaj przelew bankowy na konto: mBank o numerze 54 1140 2004 0000 3902 7407 6912, na kwotę 45zł. W tytule wpisz obowiązkowo: "Raclawice.NET + swój e-mail", na przykład: "Raclawice.NET jan_kowalski@wp.pl
". Musisz podać poprawny e-mail, ponieważ na ten adres wyślemy do Ciebie tajny kod odblokowujący dostęp do strony! W polu odbiorcy wpisz WebInspiracje lub Stanisław Stadnicki.
Płacąc 45 złotych otrzymasz dostęp do strony na 100 dni.
Jeżeli masz kod, to zaloguj się wpisując go oraz swój email
Dziś o godzinie 17:00, dokładnie w 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zabrzmią syreny.
Dzisiejszego dnia szczególnie pamiętamy o strażakach z Racławic Śląskich i Świętym Florianie, patronie osób walczących z pożarami. Z tej okazji kontynuujemy cykl materiałów poświęconych figurom i kapliczkom z Racławic i opowiadamy o tym dlaczego Florian jest patronem strażaków oraz przybliżamy losy figury świętego znajdującej się przy naszej remizie strażackiej. Dowiemy się ponadto, gdzie jeszcze można w Racławicach zobaczyć wizerunek Floriana.
Około godziny 21:35 syrena alarmowa obudziła wielu mieszkańców Racławic. Okazało się, że pali się mały budynek gospodarski przy jednym z mieszkań na ulicy Prudnickiej. Budynku mimo wysiłku strażaków nie udało się uratować.
W ubiegłym roku nasi strażacy z OSP obchodzili 60-lecie. Mało osób wie, że w tym roku będziemy obchodzić 110 rocznicę istnienia straży pożarnej w Racławicach. Postanowiłem przybliżyć Wam historię największych i najstraszniejszych pożarów w dziejach Racławic oraz chwile powstania w Racławicach straży pożarnej.
Info 23:40 Wody nadal przybywa. Przelała już się przez worki, które mieszkańcy na ul. Głubczyckiej układali około godziny 21. Na miejscu są strażacy i układają kolejne worki
Info 22:15 Zamknięta jest droga wojewódzka między Racławicami, a Klisinem (do Głubczyc). Przejazd nie jest możliwy.
Info 22:00 Zalanych jest wiele gospodarstw na ulicy Głubczyckiej. Około 20:30 wysypano przed spółdzielnią piasek. Natychmiast grupa około 30 osób sypała piasek do worków i układała je przy wejściach do domów. Przy nisko położonym wjeździe do RSP było około 40cm wody. Bez wysokich gumiaków nie można było przejść. O godzinie 21:10 skończył się piasek. Do tego czasu chyba wszystkie domy zagrożone zalaniem zostały zabezpieczone. Warto dodać, iż pomoc niosło wielu mieszkańców spoza tej zalanej ulicy. Później strażacy udali się na ulicę wodną oraz kolonialną. O 21:30 wodowskaz wskazywał 399cm. Woda rozlewa się już na miejscowość. Droga do Głubczyc prawdopodobnie o godzinie 21:15 została zamknięta. Wody przybywa bardzo szybko. Deszcz nie przestaje padać.
Tyle potrzebowali racławiccy strażacy by do chwili kiedy zabrzmiała syrena zjawić się na miejscu pożaru, który wybuchł około godziny 15:30.
Zapoznaj się z ważnymi informacjami o Patronacie dla strony Raclawice.NET. Wejście
326 dzień roku
Wschód słońca: 7:13.
Górowanie słońca: 11:36.
Zachód słońca: 15:58,
Brzask:: 06:37, Zmierzch:: 16:34,
Dzień będzie trwał: 9 godzin i 57 minut.
Imieniny:
Alberta, Janusza, Konrada
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Święta i dni nietypowe:
Dzień pracownika socjalnego
Kartka z kalendarza
1919: Rada Najwyższa konferencji pokojowej przyznała Polsce Galicję Wschodnią