Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Prawdopodobnie pod koniec wakacji ruszy modernizacja ul. Głubczyckiej w Racławicach Śląskich - remont potrwa jeden rok. Zarząd Dróg Wojewódzkich dotrzyma słowa.

Wiele wskazuje na to, że już pod koniec wakacji w Racławicach Śląskich ruszy inwestycja, której wartość to kilkanaście milionów złotych. Prace na planach wyglądają imponująco, a inwestorem jest zarządca drogi ZDW Opole. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zobacz jak będzie wyglądał remont oraz przeczytaj mnóstwo ważnych informacji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zawody w wędkarstwie gruntowym

W dniu 10/11.06.2017 odbędą się zawody w wędkarstwie gruntowym o tytuł "MISTRZ KOŁA 2017" na rzece Odrze na odcinku od tamy w m. Rogów Op. do szlabanu na drodze prowadzącej z m. Gwoździce.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dzień Dziecka na racławickiej stacji kolejowej

Do Racławic Śląskich pociągiem i pieszo dotarło wczoraj mnóstwo dzieciaków. Miłośnicy kolei zadbali oto, aby Dzień Dziecka nie był nudny. Pomogli też strażacy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pobijamy rekord czytania w jednym momencie

Także i tym razem nasza szkoła bierze udział w akcji, w której bity jest rekord czytania książek w jednym momencie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wiemy, kto przygotuje ołtarze Bożego Ciała

Tym razem za przygotowanie Ołtarzy Bożego Ciała odpowiedzialne są rodziny z ul. Prudnickiej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Spotkanie z przedstawicielami Opolskiego Konserwatora Zabytków: byliśmy tam i już wiemy, że Ochrony Konserwatorskiej dla naszego sołectwa nie da się pozbyć.

W Głogówku w czwartek 25 maja zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Opolskiego Konserwatora Zabytków. Zadaliśmy na nim wiele pytań, które od dawna nurtują naszych mieszkańców. Co ważne już teraz teren całej wsi Racławic jest chroniony.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

W dniu 27.05.2017 na stawie w m. Mionów nr 042- odbędą się zawody wędkarskie o tytuł "MISTRZ KOŁA 2017 KAT. JUNIOR", które połączone będą z DNIEM DZIECKA.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przygotowania do pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich już na ostatniej prostej. Impreza rozpocznie tegoroczne wakacje.

Początkowo planowano tegoroczny piknik kolejowy zorganizować 17 i 18 czerwca, ale ostatecznie ósma edycja naszej najważniejszej imprezy odbędzie się w pierwszy weekend wakacji, to jest sobotę i niedzielę 24-25 czerwca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolejna plenerowa majówka za nami

W minioną niedzielę nabożeństwo majowe zostało odprawione przy krzyżu znajdującym się na ulicy Zwycięstwa, niedaleko wiaduktu kolejowego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zawody wędkarskie

W dniu 14.05.2017 (niedziela) odbędą się zawody wędkarskie o tytuł "MISTRZ KOŁA 2017" w wędkarstwie spławikowym.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Szykują się remonty dróg w Racławicach Śląskich

Mamy świetne informacje dla tych, którzy są żywo zainteresowani remontem dróg z naszej miejscowości. Będzie mowa o ul. Głubczyckiej oraz drodze powiatowej do Mochowa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Maj to miesiąc szczególny

Jest poświęcony Matce Boskiej. W naszej parafii niedziele maja i dni świąteczne to czas majówek odprawianych przy krzyżach i kapliczkach zbudowanych na terenie Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławicki kocioł 18-19 marca 1945

Zapraszamy do Głogówka na niezwykłe wydarzenie. Już w najbliższą sobotę (6 maja) odbędzie się tam wydarzenie kulturalno-historyczne pt. III Głogóweckie Spotkania z historią: racławicki kocioł 18-19 marca 1945.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Damian Michalak ofiarował swój srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów Matce Boskiej Buszczeckiej

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w środę 26 kwietnia wieczorem. Do Racławic Śląskich sportowiec przyjechał z rodziną. Jak się okazuje nasza miejscowość nie została wybrana przypadkiem.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rzeka wreszcie opada

Od wczoraj stabilizuje się sytuacja na rzece Osobłodze w Racławicach Śląskich. Powódź nam chyba nie grozi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dla nas problemy się na pewno nie skończyły. Aktualne informacje o stanie rzeki Osobłogi.

Osobłoga dalej pokazuje swoją siłę. Poziom wody nie maleje, od jakiegoś czasu utrzymuje się na podobnym poziomie, ale samej wody na pewno jest coraz więcej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pogoda się poprawiła, ale rzeka nie chce

Prezentujemy 39 zdjęć wykonanych dosłownie przed paroma minutami w Racławicach Śląskich, na pobliskich łąkach oraz w Dzierżysławicach i Mochowie. Nie można powiedzieć, że rzeka Osobłoda odpuszcza. Poziom wody nie spada.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Aktualne informacje: Osobłoga coraz bliżej domów

Prezentujemy aktualne informacje o stanie naszej rzeki. Woda coraz bliżej domów.
Aktualizacja: piątek 21:00

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rzeka już wylała. Zobacz najnowsze zdjęcia oraz film video

Prezentujemy 24 niesamowitych zdjęć, które pokazują potęgę żywiołu. Zdjęcia głównie z okolic wodospadu. Widać, że rzeka już wylała, zbliżyła się do wału, zalała wiele krzewów i drzew znajdujących się poza korytem oraz pola uprawne. Pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest tyle wody, której przybywa. Całość uzupełnia 3-minutowy film video.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Osobłoga coraz groźniejsza, już przekroczyła stan alarmowy.

Jakby opadów deszczu było za mało dziś od rana za oknami biało. Co gorsza rzeka dalej przybiera.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rzeka Osobłoga zbliża się do stanu alarmowego

O około 37 centymetrów przekroczony jest stan ostrzegawczy. Jeżeli poziom rzeki przekroczy stan alarmowy zrobi się naprawdę groźnie. Aktualizacja godzina 18:00

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Uwaga - poziom wody na Osobłodze coraz większy

W tej chwili na wodowskazie w Racławicach Śląskich można odczytać 255 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zaproszenie na niezwykłe wydarzenie

Dziś (środa) o po Mszy Św. wieczornej zostanie przekazany jako wotum dziękczynne dla Matki Bożej srebrny medal wywalczony w drużynowej rywalizacji szermierzy juniorów na Mistrzostwach Świata.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasi strażacy i harcerze w czasie Świąt Wielkanocnych

To już ostatnia część wielkanocnego raportu. Tym razem prezentujemy zdjęcia naszych strażaków w czasie warty przy Grobie Pańskim oraz podczas Mszy Św. Rezurekcyjnej. Dodatkowo specjalny film video.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja