Nabór do orkiestry
Racławicka Orkiestra Dęta prowadzi nabór chętnych w wieku od 8 lat wzwyż z naszej miejscowości do nauki gry na następujących instrumentach: trąbka, tenor i bas.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Racławicka Orkiestra Dęta prowadzi nabór chętnych w wieku od 8 lat wzwyż z naszej miejscowości do nauki gry na następujących instrumentach: trąbka, tenor i bas.
Jedną z atrakcji pikniku kolejowego w naszej miejscowości będzie przyjazd specjalnego orkiestrowego pociągu z Opola Głównego.
Sukcesy w piłce ręcznej jakie osiągali młodzi sportowcy z Racławic Śląskich wymusiły niejako konieczność remontu boiska szkolnego, które na początku lat 70-tych nie miało jeszcze asfaltowej nawierzchni.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowym konkursie na najładniej udekorowany pączek.
Odstąpię gruz z rozbiórki domu. Zgruzowany w ilości około 1000 ton. Kontakt tel. 601 354 463.
Prezentujemy dalszy ciąg historii straży pożarnej w Racławicach Śląskich opracowanej przez Bronisława Kielańskiego. Tekst pochodzi z kroniki OSP Racławice Śląskie.
Dnia 23 stycznia 1947 roku została zorganizowana Ochotnicza Straż Pożarna. Inicjatorami byli: Władysław Bochyński, Władysław Guzowski i Bolesław Romanowski. Po zorganizowaniu jednostki OSP komendantem został wybrany Władysław Bochyński, zastępcą Bolesław Romanowski i prezesem Władysław Guzowski.
Dziś zakończyły się pucharowe rozgrywki ligi futsalowej w Głogówku.
Nie mieli żadnych szans. Pędzący kilkusettonowy pociąg pojawił się na przejeździe kolejowym jak grom z jasnego nieba. Doszło do zderzenia i wypadku, który jak się później okazało był najtragiczniejszym wypadkiem kolejowym ziemi prudnickiej. Dziś przypominamy szczegółowo wydarzenia sprzed dokładnie 30 lat.
W 1966 roku w rozgrywkach powiatowych piłki ręcznej szkół podstawowych startowały 32 zespoły. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z Racławic Śląskich zajęły I miejsca w powiecie.
W największym w regionie turnieju gier komputerowych może wystartować każdy chętny.
Dziś energetycy zamontowali specjalną platformę, która ułatwi bocianom budowę gniazda.
W sobotę 14 lutego w Domu Ludowym w Racławicach Śląskich odbędzie się Zabawa Walentynkowa. Organizatorem jest Rada Rodziców Zespołu Szkół w Racławicach Śląskich.
Początek lat 60-tych, to także start rozgrywek wewnątrzszkolnych (między klasowych). W klasach V-VII, a po reformie oświaty w klasach VI-V oraz VI-VIII, rywalizowano w piłkę ręczną grając systemem: każda klasa z każdą klasą. Dodatkowo każdego roku rozgrywano Mistrzostwa Szkoły w Czwórboju.
W tajnym głosowaniu mieszkańcy naszej miejscowości zdecydowali, kto przez kolejne cztery lata formalnie będzie szefował w Racławicach Śląskich.
Prawdziwym sukcesem okazała się organizacja pierwszego w Racławicach Śląskich turnieju gry komputerowej w piłkę nożną FIFA 15.
Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek wybieramy sołtysa Racławic Śląskich. Jego kadencja potrwa 4 lata. Wybory odbędą się w Domu Ludowym. Początek godzina 18:00.
SKS, czyli Szkolne Kluby Sportowe działały w większości placówek naszego kraju. W Racławicach Śląskich szkolny SKS uruchomiono w latach 60-tych.
Już w najbliższy piątek 16 stycznia pierwszy raz w historii w Racławicach Śląskich odbędzie się turniej gry komputerowej. Start godzina 16:00.
Co poza nazwą może łączyć Racławice Śląskie (niem. Deutsch Rasselwitz) oraz Racławiczki (niem. Polnisch Rasselwitz)? Autorzy artykułu dotarli do historii pewnego młynarza, za sprawą którego drewniany i okazały obiekt zmienił swoje położenie i z Racławic "niemieckich" trafił do Racławic "polskich".
194 dzień roku
Wschód słońca: 4:55.
Górowanie słońca: 12:56.
Zachód słońca: 20:56,
Brzask:: 04:12, Zmierzch:: 21:39,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 27 minut.
Imieniny:
Henryka, Kingi, Andrzeja
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Kartka z kalendarza
1521: Na wieży katedry wawelskiej odbyło się uroczyste zawieszenie dzwonu "Zygmunt". Jego fundatorem był król Zygmunt Stary. Dzwon bije w największe święta kościelne, a także z okazji ważnych wydarzeń narodowych i państwowych.