Nie przekraczaj granicy - tam, gdzie nie wolno
Uwaga, od dziś, do końca Piłkarskich Mistrzostw Europy granicę państwową można przekraczać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
UWAGA! W piątek to jest 21 grudnia w Racławicach odbędzie się mini-impreza z okazji wejścia Polski do Strefy Schengen. Miejsce: szlabany graniczne przy samej granicy z Czechami od strony Racławic. Zaproszeni zostali także przedstawiciele Osoblahy. To IDEALNA OKAZJA, by pokazać jak ważne jest dla nas przejście graniczne (droga do Osoblahy). Obecność obowiązkowa. ZOBACZ KONIECZNIE PLAN IMPREZY.
Materiał dostępny dla Patronów oraz osób, które kupiły kod dostępowy.Tekst ten mogą przeczytać tylko Patroni strony Raclawice.NET oraz osoby, które wykupiły kod dostępu. Wybierz swoją opcję i zaloguj się, aby zobaczyć wszystkie nasze teksty.
Zobacz, jakie są korzyści z bycia Patronem?
Dbamy o naszych Patronów. Osoby, które są Patronami otrzymują prezenty. Szczegółowe korzyści opisuje tabela:
Co zyskujesz | Patronat 10zł miesięcznie | Patronat 20zł miesięcznie | Patronat 30zł miesięcznie |
---|---|---|---|
Dostęp do ukrytych treści strony Raclawice.NET | |||
Prezent w postaci eBooka (książka o Racławicach lub inna). Wysyłana na e-mail Patrona. |
Raz na pół roku |
Co kwartał |
|
Kupon rabatowy na zakupy w sklepie InspiracyjnySzop, w którym znajdziesz książki o Racławicach i kalendarze kolejowe. W 2024 roku planowana jest premiera nowej książki. Na 2025 rok zaplanowano premiery dwóch nowych książek. |
Do jednorazowego zakupu ze zniżką każdego produktu w sklepie |
Więcej informacji o Patronacie znajdziesz tutaj.
Jeżeli jesteś aktywnym Patronem strony Raclawice.NET, to zyskujesz dostęp do wszystkich jej treści. Musimy tylko zweryfikować Twoją tożsamość.
Jak zdobyć kod Patrona? Po tym, jak zostałeś Patronem wysyłamy na Twój e-mail specjalny kod. Zwykle następuje to w kilka godzin od pierwszej Twojej opłaty patronatu. Jeżeli jesteś aktywnym patronem, a nie dostałeś kodu dostępu, to koniecznie napisz do autora strony.
Zgubiłeś lub zapomniałeś swojego kodu Patrona? Przejdź do formularza odzyskiwania kodu Patrona.
Nie jesteś jeszcze patronem? Możesz zostać nim w każdej chwili.
Jeżeli kupiłeś w naszym sklepie kod dostępu, to wpisz go poniżej i zaloguj się, aby zobaczyć wszystkie teksty strony.
Jak w 2 minuty zdobyć kod dostępu? Kupisz go w naszym sklepie on-line. Wybierz rodzaj, czyli czas ważności kodu (2 dni lub 30 dni). Zapłać za wybraną opcję. Po chwili oprogramowanie sklepu wyśle do Ciebie link do pobrania pliku tekstowego z tajnym kodem. Ten kod wpisz tutaj. Jeżeli po poprawnym opłaceniu nie dostałeś kodu dostępu, to koniecznie napisz do autora strony.
Zgubiłeś lub zapomniałeś swojego kodu dostępu? Przejdź do formularza odzyskiwania kodu dostępu. Będzie można go odzyskać pod warunkiem, że jego czas ważności jeszcze nie upłynął i już przynajmniej raz był przez Ciebie wpisany.
Osoby starsze, które mają kłopot z obsługą serwisu Patronite lub sklepu on-line również mogą uzyskać pełny dostęp do naszej strony.
Jak uzyskać kod tą metodą? Wykonaj przelew bankowy na konto: mBank o numerze 54 1140 2004 0000 3902 7407 6912, na kwotę 45zł. W tytule wpisz obowiązkowo: "Raclawice.NET + swój e-mail", na przykład: "Raclawice.NET jan_kowalski@wp.pl
". Musisz podać poprawny e-mail, ponieważ na ten adres wyślemy do Ciebie tajny kod odblokowujący dostęp do strony! W polu odbiorcy wpisz WebInspiracje lub Stanisław Stadnicki.
Płacąc 45 złotych otrzymasz dostęp do strony na 100 dni.
Jeżeli masz kod, to zaloguj się wpisując go oraz swój email
Uwaga, od dziś, do końca Piłkarskich Mistrzostw Europy granicę państwową można przekraczać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
W Pilszczu (Powiat Głubczycki) okoliczni mieszkańcy w porozumieniu ze stroną czeską społecznie budują drogę graniczną? Czy taka "akcja" możliwa jest w Racławicach?
W ubiegłym tygodniu zaprezentowałem pierwsze zdjęcia wykonane za granicą. Poszukiwałem wtedy mostu, jaki niegdyś znajdować się miał na rzece Prudnik. Na tym moście biegła droga do Studnic i tym samym do Osoblahy. Z racji fatalnej pogody mostu nie udało mi się odnaleźć. Tym samym wszystko wyglądało na to, że rację ma ten, kto twierdzi, iż mostu nie ma i trzeba go budować. Na szczęście mam dla Was bardzo dobrą informację. Podczas spaceru jeden z użytkowników serwisu: Bartosz Raczkowski wraz z żoną znalazł most po czeskiej stronie. Zobacz zdjęcia, dowiedz się, gdzie się ten most znajduje. Dowiedz się, co należy zrobić, by szybko wybudować drogę. Wreszcie mamy dobrą wiadomość w tej sprawie.
Dwa tygodnie temu Polska i Czechy weszły do Strefy Schengen. Teraz każdy, kto posiada dowód osobisty lub paszport może legalnie, w dowolnym miejscu przekroczyć granicę. Postanowiłem sprawdzić, co znajduje się za miedzą, za miejscem, gdzie nie tak dawno jeszcze świętowaliśmy przy granicznym szlabanie. Postanowiłem opisać i pokazać Wam zdjęcia z drugiej strony granicy, z miejsca, gdzie dawniej znajdowała się droga do Osoblahy.
Mieszkańcy Racławic Śląskich oraz przedstawiciele sąsiedniej Osoblahy w sposób szczególny uczcili wejście Polski i Czech do Strefy Schengen. Na dawnej granicy (dziś nieprzejezdnej) zebrali się i wspólnymi siłami otworzyli stare szlabany, tym samym po 62 latach dawna granica została ponownie otwarta.
21 grudnia Polska wchodzi do strefy Schengen. Warto wiedzieć, jak zmieni się teraz sytuacja na granicy. Informacje te dotyczą w szczególności nas, mieszkańców terenu pogranicza.
Zapoznaj się z ważnymi informacjami o Patronacie dla strony Raclawice.NET. Wejście
328 dzień roku
Wschód słońca: 7:16.
Górowanie słońca: 11:36.
Zachód słońca: 15:56,
Brzask:: 06:40, Zmierzch:: 16:33,
Dzień będzie trwał: 9 godzin i 53 minuty.
Imieniny:
Adelii, Klemensa, Felicyty
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika, wspomnienie św. Kolumbana, opata
Święta i dni nietypowe:
Dzień Twojego wyjątkowego talentu
Kartka z kalendarza
1922: Sejm Rzeczypospolitej podjął uchwałę o budowie portu w Gdyni. Była to odpowiedź na niemieckie działania blokowania polskiego handlu drogą morską przez Gdańsk. Gdynia stała się jednym z najnowocześniejszych ówczesnych portów.