Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

W Racławicach można poćwiczyć i nauczyć się karate

Uwaga, bardzo ważna informacja dla osób chętnych do uczestnictwa na zajęcia aerobiku lub karate. Będą one prowadzone w Racławicach, ale trzeba się zmobilizować i jak najszybciej zapisać. Przeczytaj całą aktualność.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jak szybko mija rok

Można to zaobserwować na przykładzie I Zjazdu Absolwentów racławickiej szkoły. Ten zorganizowano dokładnie rok temu - a wydaje się, jakby to było wczoraj.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Strona Racławic kończy dziś siedem lat

24 września, to dzień urodzin naszego serwisu internetowego. Tego dnia, w roku 2005, serwis został udostępniony publicznie w Internecie

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nerwy do samego końca, losy spotkania odmieniły się po zmianie stron

Aż pięć bramek oglądali dziś kibice w meczu Racławii i LZS'u Walce. Walka o końcowy w wynik trwała do ostatniej minuty. Bardzo ciekawie zrobiło się kiedy w 88 minucie podyktowany został rzut karny. Zobacz rację z meczu i 18 zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasze panie na Kongresie Kobiet w Warszawie

Członkinie Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich z Racławic Śląskich uczestniczyły na czwartym Kongresie Kobiet w Warszawie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Historia pomnika "ku pamięci mieszkańców poległych w I wojnie światowej"

Z okazji przypadającej w listopadzie rocznicy 760-lecia Racławic Śląskich rozpoczynamy cykl artykułów historycznych opisujących dzieje i miejsca jeszcze szczegółowo nie zaprezentowane na naszej stronie. Na początek opisujemy pomnik ofiar I wojny światowej. Nie jest znana jego dokładna data budowy, ale powstał zaraz po zakończeniu I wojny światowej. Zawierał informacje o mieszkańcach ówczesnych Racławic, zmarłych w czasie I wojny światowej. Przetrwał do czasów obecnych. Przeczytaj ciekawą historią obelisku znajdującego się dawniej w centrum wsi. Zobacz archiwalne zdjęcia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Racławicach podziękowano za zebrane plony

W tym roku pogoda rolników z Racławic Śląskich oszczędzała. Naszą miejscowość ominęły gwałtowne burze i gradobicia. Nie było też zagrożenia ze strony wylewającej rzeki. Rolnicy pewnie zaliczą zakończone żniwa do udanych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wzorowy przykład nieskuteczności

Gdyby w pierwszej połowie nasi piłkarze wykorzystali trzy stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola, to wynik byłby inny. Tak w dziecinny sposób straciliśmy trzy punkty i to na swoje życzenie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Radnych wybierzemy trochę inaczej

Pod koniec sierpnia radni naszej gminy zdecydowali o nowym podziale dla jednomandatowych okręgów wyborczych. Najwięcej zmian czeka mieszkańców Racławic Śląskich, ponieważ będą oni głosowali w dwóch okręgach wyborczych i na przykład mieszkaniec ulicy Prudnickiej nie będzie miał prawa głosu na osobę startującą w okręgu wyborczym obejmującym ulicę Zwycięstwa. Nie będzie też można głosować na dwóch radnych jak to było do tej pory. Zobacz na czym polegają wszystkie zmiany oraz podział okręgów według ulic w naszej miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasza rzeka znów dała o sobie znać

Wczoraj około godziny 19 poziom wody w Osobłodze w Racławicach Śląskich wynosił 220 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Głogówku szkolą na najwyższym poziomie

Trenerzy KS "Fortuna" Głogówek wzięli udział w czterodniowym szkoleniu trenerów, w ramach programu Szkółki Piłkarskie Nivea. Celem było przybliżenie metod pracy z najmłodszymi piłkarzami stosowanych w Ajaxie Amsterdam. Wśród podopiecznych szkoleniowców z Głogówka można znaleźć młodych piłkarzy także z Racławic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Teraz będzie bardzo trudno

Nasza drużyna piłkarska pokazała, że jest zespołem należącym do najlepszych w gronie ekip ligi okręgowej. Przed nią pierwszy bardzo trudny egzamin.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Reprezentacja Racławic Śląskich na Wojewódzkich Dożynkach w Gogolinie

Tydzień temu w Gogolinie zorganizowano Dożynki Województwa Opolskiego. Wśród wielu reprezentacji z terenu naszego samorządu wojewódzkiego, nie mogło zabraknąć mieszkańców Racławic Śląskich. Dzięki uprzejmości Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Racławicach Śląskich, mamy kilka zdjęć z tej uroczystości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Firma z Głubczyc wyremontuje ulicę Kopernika w Racławicach Śląskich

Firma ta złożyła ofertę wykonania zadania remontu na koszt ponad 523 tysięcy złotych. W przetargu startowały jeszcze firmy z Katowic oraz Lisięcic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dwa tysiące newsów, ponad dwa miliony wejść

Na naszej stronie zamieszczonych jest już dwa tysiące aktualności, czyli najnowszych informacji z życia Racławic Śląskich i nie tylko.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niebawem zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Niebawem rusza doroczna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Głogówek. Odpady będą zbierane w dwóch turach. W Racławicach zbiórka zostanie przeprowadzona w sobotę 29 września.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Uczniowie, nauczyciele i rodzice rok szkolny rozpoczęli od Mszy Świętej. Na jej zakończenie uczniowie pierwszej klasy otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

760-lecie Racławic Śląskich

Koniec listopada, to w tym roku data szczególna, ponieważ przypadnie wtedy 760 lat od chwili, gdy po raz pierwszy w dokumentach historycznych została wymieniona wieś Racławice Śląskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rehabilitacja w Grodkowie

Po średnim występie w środę w meczu z Rusocinem, wczoraj nasz zespół odzyskał formę i wygrał na trudnym terenie w Grodkowie 2:0.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Negatywnych emocji i nerwów za dużo, a bramek za mało

Nie tak wyobrażali sobie dzisiejsze spotkanie racławiccy kibice i piłkarze miejscowej Racławii. Mecz zrobił się dopiero w samej końcówce. Wcześniej były kartki (w tym czerwona) i za dużo głośnych uwag kierowanych do siebie nawzajem oraz do sędziego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś gra Racławia

Dziś mecze czwartek kolejki w lidze okręgowej. Racławia podejmie na własnym boisku ekipę z Rusocina. Początek zawodów o godzinie 18:00.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bardzo dobry występ drezynowej ekipy z Racławic Śląskich

Dziś (jak co roku) w Białej zorganizowano doroczne mistrzostwa w wyścigach drezyn ręcznych. Bardzo dobre, drugie miejsce przypadło żeńskiej ekipie z naszej miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Lista instytucji i firm, które przyczyniły się do organizacji pikniku kolejowego

Zgodnie z obietnicą prezentujmy otrzymaną od organizatorów listę instytucji i firm, które przyczyniły się do organizacji pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pielgrzymi dopisali

Z lekkim poślizgiem, spowodowanym przygotowaniami i organizacją imprezy kolejowej, przedstawiamy kilka informacji związanych tegorocznym, racławickim odpustem parafialnym. W artykule link do serwisu informacyjnego TVP Info, które dużo czasu antenowego poświęciło Racławicom Śląskim.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja