Ogg Taf FB aktualny obraz

Transport w Racławicach Śląskich

Informacje o transporcie kolejowym oraz autobusowym w Racławicach Śląskich.

Transport kolejowy

Stacja Racławice Śląskie położona jest na linii kolejowej numer 137 (tzw. Magistrala Podsudecka), która łączy Katowice i Legnicę. Na stacji Racławice Śląskie zatrzymują się pociągi regionalne spółki POLREGIO. Nasi mieszkańcy mogą bezpośrednio dojechać pociągami do Wrocławia, Nysy, Prudnika, Głogówka, Kędzierzyna-Koźla, Gliwic, Brzegu, a w weekendy także do Kłodzka.

Przez racławicką stację kursują pociągi dalekobieżne spółki PKP Intercity. Pociągi te nie mają planowych postojów w Racławicach Śląskich. Najbliższy postój handlowy realizowanych jest na stacjach w Głogówku oraz Prudniku. Pociągami tymi można dojechać do Katowic, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Polanicy-Zdrój.

Aktualny rozkład jazdy pociągów dla stacji Racławice Śląskie

Z uwagi na częste zmiany rozkładu kolejowego nie publikujemy na naszej stronie tabel, a zachęcamy Was do sprawdzenia tego, jak kursują pociągi poprzez stronę z rozkładem jazdy pociągów on-line: www.rozkład.pkp.pl.

Pociąg Intercity w Racławicach Śląskich

Przejazd pociągu do Jeleniej Góry przez stację w Racławicach Śląskich

Komunikacja autobusowa

W Racławicach Śląskich funkcjonuje kilka przystanków autobusowych. Z pomocą komunikacji PKS można podróżować m.in. do Głogówka, Prudnika, Kędzierzyna-Koźla, Głuchołaz i Wrocławia. Aktualny rozkład jazdy autobusów dostępny jest w serwisie e-podróżnik.pl.

Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja