Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: poniedziałek, 6 grudnia 2021r.
AutopromocjaObraz
Baner

Transport kolejowy i autobusowy

Transport kolejowy

Stacja Racławice Śląskie położona jest na linii kolejowej numer 137, która łączy Katowice i Legnicę. Obecnie dominującą większość pociągów kursujących przez naszą miejscowość stanowią składy w relacji Brzeg/Nysa - Kędzierzyn-Koźle/Gliwice. W okresie wakacji oraz weekendów turystycznych (np. weekend majowy) kursują także pociągi do i z Kłodzka (Bardo, Otmuchów, Paczków).

Aktualny rozkład jazdy pociągów dla stacji Racławice Śląskie

Z uwagi na częste zmiany rozkładu kolejowego nie publikujemy na naszej stronie tabel, a zachęcamy Was do sprawdzenia tego, jak kursują pociągi poprzez stronę z rozkładem jazdy pociągów on-line: rozkład.pkp.pl.

Transport autobusowy

W Racławicach Śląskich funkcjonują trzy przystanki autobusowe. Główny przystanek nosi nazwę Racławice Śląskie Kino. Umiejscowiony jest w zachodniej części sołectwa, przy Domu Ludowym. Pozostałe przystanki Racławice Śląskie Skrzyżowanie (przy szkole i skrzyżowaniu z drogą do boiska), Racławice Śląskie Zwycięstwa (przy wyjeździe w stronę Głogówka).

Przez Racławice Śląskie kursują bezpośrednie autobusy jadące m.in. do: Nowego Sącza, Wrocławia, Raciborza, Rybnika, Bielsko-Białej.

Sprawdź aktualny rozkład jazdy autobusów w serwisie e-podróżnik.pl

Obraz: dworzec2.jpg

Dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się