Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Nasze panie na Kongresie Kobiet w Warszawie

Członkinie Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich z Racławic Śląskich uczestniczyły na czwartym Kongresie Kobiet w Warszawie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Historia pomnika "ku pamięci mieszkańców poległych w I wojnie światowej"

Z okazji przypadającej w listopadzie rocznicy 760-lecia Racławic Śląskich rozpoczynamy cykl artykułów historycznych opisujących dzieje i miejsca jeszcze szczegółowo nie zaprezentowane na naszej stronie. Na początek opisujemy pomnik ofiar I wojny światowej. Nie jest znana jego dokładna data budowy, ale powstał zaraz po zakończeniu I wojny światowej. Zawierał informacje o mieszkańcach ówczesnych Racławic, zmarłych w czasie I wojny światowej. Przetrwał do czasów obecnych. Przeczytaj ciekawą historią obelisku znajdującego się dawniej w centrum wsi. Zobacz archiwalne zdjęcia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Racławicach podziękowano za zebrane plony

W tym roku pogoda rolników z Racławic Śląskich oszczędzała. Naszą miejscowość ominęły gwałtowne burze i gradobicia. Nie było też zagrożenia ze strony wylewającej rzeki. Rolnicy pewnie zaliczą zakończone żniwa do udanych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wzorowy przykład nieskuteczności

Gdyby w pierwszej połowie nasi piłkarze wykorzystali trzy stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola, to wynik byłby inny. Tak w dziecinny sposób straciliśmy trzy punkty i to na swoje życzenie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Radnych wybierzemy trochę inaczej

Pod koniec sierpnia radni naszej gminy zdecydowali o nowym podziale dla jednomandatowych okręgów wyborczych. Najwięcej zmian czeka mieszkańców Racławic Śląskich, ponieważ będą oni głosowali w dwóch okręgach wyborczych i na przykład mieszkaniec ulicy Prudnickiej nie będzie miał prawa głosu na osobę startującą w okręgu wyborczym obejmującym ulicę Zwycięstwa. Nie będzie też można głosować na dwóch radnych jak to było do tej pory. Zobacz na czym polegają wszystkie zmiany oraz podział okręgów według ulic w naszej miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasza rzeka znów dała o sobie znać

Wczoraj około godziny 19 poziom wody w Osobłodze w Racławicach Śląskich wynosił 220 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Głogówku szkolą na najwyższym poziomie

Trenerzy KS "Fortuna" Głogówek wzięli udział w czterodniowym szkoleniu trenerów, w ramach programu Szkółki Piłkarskie Nivea. Celem było przybliżenie metod pracy z najmłodszymi piłkarzami stosowanych w Ajaxie Amsterdam. Wśród podopiecznych szkoleniowców z Głogówka można znaleźć młodych piłkarzy także z Racławic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Teraz będzie bardzo trudno

Nasza drużyna piłkarska pokazała, że jest zespołem należącym do najlepszych w gronie ekip ligi okręgowej. Przed nią pierwszy bardzo trudny egzamin.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Reprezentacja Racławic Śląskich na Wojewódzkich Dożynkach w Gogolinie

Tydzień temu w Gogolinie zorganizowano Dożynki Województwa Opolskiego. Wśród wielu reprezentacji z terenu naszego samorządu wojewódzkiego, nie mogło zabraknąć mieszkańców Racławic Śląskich. Dzięki uprzejmości Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Racławicach Śląskich, mamy kilka zdjęć z tej uroczystości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Firma z Głubczyc wyremontuje ulicę Kopernika w Racławicach Śląskich

Firma ta złożyła ofertę wykonania zadania remontu na koszt ponad 523 tysięcy złotych. W przetargu startowały jeszcze firmy z Katowic oraz Lisięcic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dwa tysiące newsów, ponad dwa miliony wejść

Na naszej stronie zamieszczonych jest już dwa tysiące aktualności, czyli najnowszych informacji z życia Racławic Śląskich i nie tylko.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niebawem zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Niebawem rusza doroczna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Głogówek. Odpady będą zbierane w dwóch turach. W Racławicach zbiórka zostanie przeprowadzona w sobotę 29 września.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Uczniowie, nauczyciele i rodzice rok szkolny rozpoczęli od Mszy Świętej. Na jej zakończenie uczniowie pierwszej klasy otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

760-lecie Racławic Śląskich

Koniec listopada, to w tym roku data szczególna, ponieważ przypadnie wtedy 760 lat od chwili, gdy po raz pierwszy w dokumentach historycznych została wymieniona wieś Racławice Śląskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rehabilitacja w Grodkowie

Po średnim występie w środę w meczu z Rusocinem, wczoraj nasz zespół odzyskał formę i wygrał na trudnym terenie w Grodkowie 2:0.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Negatywnych emocji i nerwów za dużo, a bramek za mało

Nie tak wyobrażali sobie dzisiejsze spotkanie racławiccy kibice i piłkarze miejscowej Racławii. Mecz zrobił się dopiero w samej końcówce. Wcześniej były kartki (w tym czerwona) i za dużo głośnych uwag kierowanych do siebie nawzajem oraz do sędziego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś gra Racławia

Dziś mecze czwartek kolejki w lidze okręgowej. Racławia podejmie na własnym boisku ekipę z Rusocina. Początek zawodów o godzinie 18:00.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bardzo dobry występ drezynowej ekipy z Racławic Śląskich

Dziś (jak co roku) w Białej zorganizowano doroczne mistrzostwa w wyścigach drezyn ręcznych. Bardzo dobre, drugie miejsce przypadło żeńskiej ekipie z naszej miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Lista instytucji i firm, które przyczyniły się do organizacji pikniku kolejowego

Zgodnie z obietnicą prezentujmy otrzymaną od organizatorów listę instytucji i firm, które przyczyniły się do organizacji pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pielgrzymi dopisali

Z lekkim poślizgiem, spowodowanym przygotowaniami i organizacją imprezy kolejowej, przedstawiamy kilka informacji związanych tegorocznym, racławickim odpustem parafialnym. W artykule link do serwisu informacyjnego TVP Info, które dużo czasu antenowego poświęciło Racławicom Śląskim.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To będzie jubileuszowy Prudnicki Maraton

Już w sobotę 8 września odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Prudnickiego Maratonu Pieszego. Na piechurów czekają trasy o długości 12, 20 i 50 kilometrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tłumy na gorącym pikniku kolejowym w Racławicach Śląskich

Bardzo szybko minęły dwa dni zabawy na dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich. Były atrakcje, które od kilku lat są stałym elementem programu, jak i wiele nowości. Do naszej miejscowości przybywały tłumy gości, a najbardziej zadowolone były dzieci. Zdjęcia plus materiał video.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś drugi dzień pikniku kolejowego

Wczoraj dopisała pogoda i tłumnie przybyli goście. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się lokomotywy PKP Cargo, drezyny i oczywiście czeska makieta kolei.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Trwa dwudniowy piknik kolejowy w Racławicach Śląskich

Dwie nowoczesne lokomotywy, przejażdżki drezynami, makieta kolejowa, ekspozycja historyczna i wiele innych atrakcji czeka na każdego, kto dziś lub jutro zjawi się w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja