Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Pierwsi goście pikniku kolejowego już jutro, z wielką atrakcją

Jutro wieczorem do Racławic zawitają pierwsi goście na weekendowy piknik. Będą to goście z Czech, z Klubu Przyjaciół Transportu Kolejowego w Ostrawie. Udostępnią swoją makietę kolejową.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wymarzony początek sezonu dla Racławii

Sporo bramek i wiele sytuacji do ich strzelenia. Tak wyglądała inauguracja nowego sezonu w Racławicach Śląskich. Dopisali też kibice w sile około 250 osób. W składzie naszej drużyny pojawiło się trzech nowych graczy. Poznaj ich, przeczytaj relację i zobacz 16 zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pociąg do Czech, objazd dla gości z Prudnika i ciekawy konkurs

Już za kilka dni racławicki piknik kolejowy. Prezentujemy garść najnowszych informacji. Szczególnie przydatnych dla osób wybierających się na pociąg do Czech oraz osób, które dojadą do Racławic od strony Prudnika (związane z tym są utrudnienia).

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jutro startuje liga, Racławia gra u siebie

Spora gratka dla kibiców piłkarskich. Działacze wpadli na świetny pomysł i mecz z drugiej kolejki, planowany na przyszłą środę, przeniesiono na jutro. Racławia zagra z Unią Głuchołazy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jutro Parafialny Odpust

15 sierpnia to jeden z najważniejszych dni w naszej parafii. Tego dnia do Racławic Śląskich przyjedzie wielu gości. Sporo z nich będzie modliło się za osoby zaginione i zamordowane na Kresach Wschodnich. Tradycyjnie dla przybywających pielgrzymów przygotowany zostanie poczęstunek w sali Domu Parafialnego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sześć orkiestr z dwóch krajów paradowało w Racławicach Śląskich

Było paradnie oraz głośno - i tak miało być. Cztery polskie i dwie czeskie orkiestry dały dziś czadu grając i maszerując w Racławicach Śląskich. Dopisała pogoda i frekwencja na widowni. 40 zdjęć do obejrzenia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pani Grażyna w drugiej rundzie walczy o tytuł Super Mamy, potrzebne Wasze głosy

Pani Grażyna Orlita z Racławic Śląskich jest w kolejnej rundzie konkursu Szukamy super Mamy i reprezentuje w nim województwo opolskie. Trwa już głosowanie, w którym niezbędne jest wsparcie czytelników.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Gdzie zaczyna się rzeka Osobłoga?

Swoje źródło rzeka ma w Czechach. Aby do niego dotrzeć nie trzeba długo szukać, ponieważ miejsce, w którym rozpoczyna się rzeka płynąca także przez naszą miejscowość, jest dobrze oznaczone.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sześć orkiestr wystąpi w Racławicach Śląskich

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, wielka gratka dla miłośników orkiestrowej muzyki. Zagra aż sześć grup, w tym dwie czeskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowe informacje w sprawie rezerwacji miejsc w pociągach specjalnych po czeskiej wąskotorówce

Kończą się już miejsca na pierwszy wyjazd, na pociąg poranny, który rusza po godzinie 10. Została tylko połowa miejsc w autokarze na sobotni pociąg popołudniowy odjeżdżający po godzinie 14. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem udało się wynegocjować jeszcze jeden kurs autobusu, ale w niedzielę.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Taki będzie racławicki pikniki kolejowy: zobacz plakat i dokładny program imprezy

W sobotę i niedzielę (18-19 sierpnia) w Racławicach Śląskich kolejna, czwarta już impreza z cyklu Koleją po pograniczu polsko-czeskim, tym razem upamiętniająca 135-lecie kolei na ziemi prudnickiej. Zobacz planowane atrakcje i dokładny program pikniku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ruszają zapisy na przejazd czeskim parowozem w dniu 18 sierpnia

Tego samego dnia, w którym odbywać się będzie piknik kolejowy (18 sierpnia, sobota), organizowany jest wyjazd na czeski pociąg parowy na trasie Trzemeszna-Osoblaha (lub powrót). W przejeździe mogą uczestniczyć tylko osoby, które się wcześniej zapiszą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ulica Kopernika w Racławicach idzie do remontu

Rozpoczęła się publiczna procedura wyboru wykonawcy, który przeprowadzi remont jednej z najdłuższych ulic w Racławicach Śląskich. Zobacz jak mają wyglądać prace i do kiedy powinny się zakończyć. Zobacz na czym polegać będzie modernizacja ulicy Kopernika.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Do imprezy kolejowej niecałe trzy tygodnie

Efekt przygotowań do imprezy kolejowej, które prowadzone są od kilku tygodni, już robi spore wrażenie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kamienne bloki wróciły na swoje miejsce

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o uszkodzeniach w kaskadzie wodnej przy Wielkim Moście Kolejowym. Niedawno miejsce to odzyskało swój dawny blask.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Orkiestry z Polski i Czech zagrają razem w Racławicach

W niedzielę (12 sierpnia) wielka gratka dla miłośników orkiestr dętych. Kilka z nich zagra w Racławicach Śląskich, wszystko w ramach dużego projektu pod nazwą: Gramy razem-uczymy się działać razem na pograniczu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na początek wyjazd do Baborowa

Znany jest już terminarz jesiennej rundy sezonu ligi okręgowej 2012/2013. W pierwszej kolejce nasz zespół czeka wyjazd do Baborowa. Zobacz dokładny plan meczów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sprawdź się w pieszym rajdzie z Prudnika na Pradziad

Jeśli myślicie, że dystans 12 lub 34 kilometrów na Racławickiej Pętli Przygranicznej nie jest spory, to swoich sił można sprawdzić w planowanym na sierpień, trudnym rajdzie pieszym Prudnik-Pradziad.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wspomnienie ze szkolnej lekcji

W czerwcu klasa pierwsza gimnazjum przygotowała dla klas 4 - 6 szkoły podstawowej prezentację o najważniejszych osiągnięciach z różnych dziedzin: kultury, sztuki i techniki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ustalili ostatnie szczegóły pikniku kolejowego

Prawie dokładnie za miesiąc rusza czwarta edycja pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich, tym razem pod hasłem: 135 lat kolei na ziemi prudnickiej. Ustalono już wszystkie punkty programu, który zapowiada się arcyciekawie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Osiem nowych zespołów w naszej grupie ligi okręgowej

Opolski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zatwierdził tabele na zbliżający się sezon piłkarski. Zobacz z kim przyjdzie grać naszemu zespołowi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę ruszają prace przy porządkowaniu dworca kolejowego

Na sobotę zaplanowano pierwsze prace przy przygotowywaniu racławickiego dworca kolejowego do pikniku zaplanowanego na połowę sierpnia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zamkowa Góra

Każda większa i mniejsza góra ma swoją nazwę i historię. Dziś przedstawimy jedno z wzniesień, które znajduje się w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wszystko zaczęło się 6 lipca, 15 lat temu

Początek lipca to okres, w którym wspomina się 15 rocznicę największej powodzi, jaka w ostatnich latach nawiedziła południe Polski. Zalane zostały także Racławice Śląskie.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja