Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: poniedziałek, 6 grudnia 2021r.

Ważne obiekty i miejsca w Racławicach Śląskich

Ważne obiekty, to budynki (rzadziej miejsca) istotne dla lokalnego społeczeństwa. Zamieszczona na tej podstronie galeria pokazuje w jakie obiekty bogate są Racławice Śląskie. Wiele z nich pełni funkcję społeczne, ale część jest atrakcjami turystycznymi.

W Racławicach Śląskich, w centrum miejscowości usytuowany jest kościół parafialny, a w jego pobliżu plebania oraz dom sióstr zakonnych Zakonu Elżbietanek.

Dworzec kolejowy usytuowany jest na uboczu, w północno zachodniej części (łatwe dojście z centrum wsi). Z kolei Szwedzki Słup to zabytek, który w linii prostej jest oddalony od centrum miejscowości o około 5 kilometrów.

Ważnym obiektem jest gmach szkoły usytuowany w centrum. Naprzeciw niego znajduje się sklep, a w niedalekiej odległości filia Banku Spółdzielczego. Przy drodze łączącej centrum wsi z boiskiem znajduje się remiza strażacka oraz Ośrodek Opieki i Rehabilitacji (jednostka organizacyjna powiatu prudnickiego).

Wielki most kolejowy i dolina rzeki Osobłogi znajdują się na południowej granicy naszego sołectwa.

W centrum wsi, w niedalekiej odległości od kościoła parafialnego znajduje się miejscowy ośrodek zdrowia. Z kolei na drugim końcu sołectwa usytuowany jest Dom Ludowy: miejsce spotkań i organizacji imprez.

Dziś Racławice Śląskie to największe sołectwo powiatu. Tak duża liczba obiektów nie może dziwić. Warto wiedzieć, że przed II wojną światową i jeszcze kilkanaście lat po jej zakończeniu, nasza miejscowość była siedzibą gminy. W Racławicach znajdował się Ratusz, a także stacja benzynowa, hotel/gospoda. Obiekty te jednak zostały zniszczone w marcu 1945 roku w czasie działań wojennych.

W 2015 roku w Racławicach Śląskich utworzono ścieżkę turystyczną. Ma ona długość około 4,5 kilometra i przebiega przez najciekawsze turystycznie obiekty Racławic Śląskich. Między innymi przez: dworzec kolejowy, kościół parafialny, wodospad/kaskadę wodną oraz Wielki Most Kolejowy.

Obiekty Racławic Śląskich - galeria zdjęć


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się