Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Nielegalna uprawa konopi indyjskich w Gminie Głogówek

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali dwóch mężczyzn trudniących się uprawą znacznej ilości konopi indyjskich. Mieszkańcy powiatu kluczborskiego rośliny uprawiali w niezamieszkałym domu w gminie Głogówek. Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mężczyźni mogli uzyskać narkotyki warte blisko pół miliona złotych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

"Oni są skarbem Kościoła" JPII

Dnia 22.06. 2001r. zorganizowałam dla naszych uczniów pielgrzymko - wycieczkę z Ks. Grzegorzem Turczynem, proboszczem naszej parafii w Racławicach Śląskich, przy współpracy z rodzicami. Wybraliśmy się do Domu Opieki Społecznej dla Dzieci, który jest prowadzony przez nasze Siostry ze Zgromadzenia św. Elżbiety oraz do Kościoła pw Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła na "Piastach" do Kędzierzyna-Koźla, gdzie Proboszczem jest radosny Ks. Edward Bogaczewicz, pochodzący z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mieszkaniec Racławic - Bronisław Kielański zasłużonym dla miasta i gminy Głogówek.

Uroczyste wręczenie odznaczeń i wyróżnień miało miejsce w czasie Dni Gminy Głogówek w miniony weekend. Wśród osób zasłużonych dla lokalnej ziemi znalazł się Pan Bronisław Kielański - wieloletni działacz sportowy, nauczyciel, a także strażak z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Udany rok w Racławicach, juniorzy awansują do II ligi

W prawdzie piłkarzom Racławii nie udało się tak jak Pogoni awansować do IV ligi jednak miniony rok dla miejscowego klubu trzeba zaliczyć do udanych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sami zbudują urządzenie do koszenia traw i pokrzyw z torowiska - potrzebna Twoja pomoc

Oczyszczenie torowiska polega nie tylko na ścinaniu samosiejek i krzaków z torów. Najgorsze są metrowe pokrzywy i gęsta trawa. Miłośnicy kolei z naszego terenu chcą zbudować własny mechanizm do koszenia torowiska, który byłby umieszczany na drezynie. Potrzebują jednak pomocy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Święto Kolei w Czechach już w sobotę

Już w najbliższą sobotę 26 czerwca Dni Kolei w Czechach, czyli święto kolejki wąskotorowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha. Impreza porównywalna do racławickiej "Koleją po pograniczu polsko-czeskim"

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Do Królowej Karkonoszy zamiast do Buszcza

Niestety nie dojdzie do zaplanowanej pielgrzymki na Ukrainę. Zamiast do Buszcza i okolic wierni z Racławic Śląskich udadzą się w Karkonosze.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Czołówka podobnie jak w kraju, pozostali kandydaci przetasowani

Ciekawie prezentują się wyniki wyborów prezydenckich pierwszej tury w Racławicacg Śląskich. Wygrywa Bronisław Komorski przed Jarosławem Kaczyńskim. Na czwartym miejscu niespodziewanie Andrzej Lepper.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa tygodnie druga tura wyborów

Według wstępnych, sondażowych wyników wyborów prezydenckich dwóch kandydatów zmierzy się w dogrywce, czyli drugiej turze wyborów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa miesiące dom przedpogrzebowy może być oddany do użytku

To marzenie naszego proboszcza. W minioną niedzielę obiekt był otwarty i udostępniony mieszkańcom. Można było ocenić postęp prac.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Autyzm to nie znaczy, że musi być sam

Przez wiele lat skreślano ją i jej dziecko. Szufladkowano i traktowano jako osobę gorszej kategorii. Pani Grażyna nie poddała się i dzięki ciężkiej pracy ona i jej cierpiąca na autyzm córka cieszą się teraz pełnią życia, a ich historia może stać się przyczynkiem do napisania książki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Gdyby rozgrywki piłkarskie zakończyły się dziś to w przyszłym sezonie Racławię czekałby pojedynki z Ruchem II Zdzieszowice i Polonią Nysa

To jak w przyszłym sezonie będzie kształtował się skład zespołów w lidze okręgowej nigdy nie jest z góry ustalone i zależy od kształtu rozgrywek w ligach międzywojewódzkich. Jeśli z wyższej ligi spadnie więcej drużyn opolskich to trzeba zrobić dla nich miejsce w najważniejszych ligach naszego województwa. Liga okręgowa, w której gra nasz klub piłkarski powinna liczyć 32 zespoły podzielone na dwie grupy po 16 zespołów. Zastanówmy się z kim przyjdzie się Racławii mierzyć w przyszłym sezonie? Obecny w prawdzie się jeszcze nie skończył, ale już prawie wszystko jest wiadome.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zbliżają się Dni Głogówka

Fancy i Velvet to dwie największe zagraniczne gwiazdy tegorocznych Dni Głogówka zaplanowanych na weekend 25-27 czerwca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Euroregionalne Biegi Sztafetowe w Racławicach Śląskich

Pełnym powodzeniem zakończyły się organizowane dziś w Racławicach biegi sztafetowe, w których wzięło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z terenu pogranicza polsko-czeskiego oraz z Opola.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zostało 500 metrów i poprawki

Sobotnią akcję koszenia torowiska można zaliczyć do niezwykle udanych, a to głównie dlatego, że w pracach uczestniczyło wiele osób z Powiatu Głubczyckiego. Strona racławicka zawiodła na całej linii.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jutro biegi przełajowe w Racławicach Śląskich

Początek imprezy o godzinie 11:00. Pobiegną chłopcy i dziewczęta ze szkół średnich. Trasa sztafet biegnie w około racławickiego boiska sportowego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Już we wtorek lekkoatleci z Polski i Czech przyjadą do Racławic Śląskich.

W ramach Euroregionanej Młodzieżowej Olimpiady Powiatu Prudnickiego już w najbliższy wtorek w Racławicach Śląskich odbędą się międzynarodowe biegi przełajowe.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wystartowali w środku nocy, skończyli bieg za dnia

Za nami kolejny racławicki etap Kwietnego Biegu, który w tym roku mimo pory nocnej miał niezwykłą oprawę i zaskakująco dużą liczbę uczestników.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę ruszamy z akcją koszenia torowiska, dołącz do nas

Zbiórka o godzinie 9 przed racławickim dworcem kolejowym. Gwarantowane paliwo oraz olej do pił i kos. Zobacz dokładne szczegóły akcji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Paliwo i oleje już czekają na każdego kto włączy się w akcję koszenia torowiska

Zakupiono już paliwo do pił i kos oraz potrzebne oleje. Akcję koszenia torowiska podzielono na trzy etapy. Ruszamy niebawem. Można już się zgłaszać i deklarować pomoc. Zobacz szczegóły.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kraksa w Klisinie - tir zablokował całą drogę

Do niezwykłego zdarzenia doszło w Klisinie na drodze prowadzącej do Głogówka. Tir przewożący ponad 20 ton ziemniaków przewrócił się blokując całą jezdnię. To cud, że nikomu nic się nie stało.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niepotrzebne nerwy - Racławia odrabia straty i wygrywa

Po ciekawym i pełnym zwrotów spotkaniu z Orłem Branice Racławia odrobiła straty i zainkasowała zasłużenie komplet punktów. Mecz został rozegrany wyjątkowo w Szonowie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W tym roku ołtarze Bożego Ciała umiejscowione były wewnątrz kościoła

Wyjątkową oprawę miała tegoroczna uroczystość. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów z powodu pogody zrezygnowano z budowy ołtarzy na terenie miejscowości, a usytuowano je wewnątrz kościoła.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Osobłoga zalewa łąki - zobacz film Video

Na filmie Video nagranym dziś o godzinie 19 widać jak woda zalewa uprawy znajdujące się kilkaset metrów od koryta rzeki oraz przelewa się przez drogę polną.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja