Dziś: czwartek, 25 kwietnia 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Drugi dalekobieżny pociąg pojawi się na naszej linii kolejowej

Wszystko wskazuje na to, że od grudniowej zmiany rozkłady jazdy pociągów, tzw. rocznej zmiany, na naszą linię kolejową wróci drugi dalekobieżny pociąg.

Cały czas linią numer 137 kursuje pociąg Intercity TLK Sudety relacji Kraków-Jelenia Góra. Pociąg ten nie zatrzymuje się niestety w Racławicach Śląskich, a jego najbliższy postój handlowy realizowany jest na stacji Głogówek i Prudnik. Pociąg ten pozwala dojechać bezpośrednio do Krakowa, Katowic, Gliwic, Zabrza, Nysy, Otmuchowa, Paczkowa, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich, Wałbrzycha, Jaworzyny Śląskiej i Jeleniej Góry.

Od grudnia dojdzie drugi pociąg tej kategorii i tej samej relacji, ale pojedzie on inną trasą. Do Jeleniej Góry pojedzie od Kamieńca Ząbkowickiego przez Kłodzko i Nową Rudę, czyli linię kolejową uważaną za najpiękniejszą w Polsce z niesamowitymi wiaduktami i długimi tunelami. Nowy pociąg otrzyma nazwę TLK Szczeliniec.

Pamiętajmy też o pociągach REGIO (regionalnych), którymi my z Racławic m.in. bezpośrednio dojedziemy do Wrocławia (w dni robocze) i np. Kłodzka oraz Gliwic (w weekendy).

Obraz: dojdziedrugidalekobiezny1.jpg

Na zdjęciu pociąg TLK Sudety do Jeleniej Góry mija stację w Racławicach Śląskich. Maj 2023 roku.

Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Szynobus

Dramatyczna sytuacja na naszej linii kolejowej. Nie ma sprawnego taboru, do odwołania wprowadza się zastępcze autobusy

Od wczoraj (25.01) spółka Polregio, która odpowiada za obsługę połączeń na naszej linii kolejowej do odwołania wprowadza zastępcze autobusy na połączeniach pomiędzy Nysą, a Kędzierzynem.


Pociąg Intercity

Drugi dalekobieżny jedzie przez najpiękniejszą linię kolejową Polski

Grudniowe zmiany w rozkładzie kolei regionalnej już omówiliśmy, to teraz info o tym, co u nas w połączeniach dalekobieżnych.


Regio

Znika bezpośredni do Wrocławia

W ten weekend najważniejsza, tzw. roczna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Kolejny rok, to znów gorzej.


Jubileusz

Kolejkowy jubileusz po drugiej stronie granicy

W miniony weekend czeska kolej wąskotorowa Třemešná ve Slezsku - Osoblaha świętowała jubileusz 125-lecia działalności.


Jubileusz

Jubileusz 125-lecia trasy kolejowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha

W nadchodzący weekend 16 i 17 września przygraniczna kolej wąskotorowa świętuje jubileusz 125-lecia. Na tę okazję przygotowano wiele atrakcji.


Lokomotywa SU46

Pociąg specjalny minie naszą stację

W najbliższy piątek w ramach kolejowego projektu Pogórze 2023 przez Racławice Śląskie przejedzie pociąg specjalny prowadzony lokomotywą spalinową SU46.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET