Dziś: sobota, 27 lipca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Cyrus, Patermann, Pfeifer, Schubert i inni

To między innymi dzięki nim zachowało się tak wiele cennych informacji o przeszłości Racławic Śląskich. Trzech z nich miało tak samo na imię.

Cierpiący na chorobę oczu i przebywający w parafii na emeryturze ks. Józef Schubert przed II wojną światową wykonał kolosalną pracę, a mianowicie uporządkował archiwum parafii.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Historia

Pociągi do Auschwitz miały postój w Racławicach Śląskich

Dziś, 14 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.


Książka

Książki "W 1945 roku zmieniło się wszystko" ponownie do kupienia

Dotarł już do nas dodruk nowych książek i ponownie trafiły one do sprzedaży.


Książka

Nakład wyczerpany, będzie dodruk, ważne informacje

W związku z pełnym wyczerpaniem się nakładu książki pt. W 1945 roku wszystko się zmieniło, zdecydowano o dodruku. Publikuję ważne informacje dla wszystkich, którzy jeszcze są zainteresowani zakupem tej książki.


Spotkania z historią

To były ciekawe spotkania z historią

Wielu mieszkańców Racławic Śląskich (i nie tylko) uczestniczyło wczoraj w Centrum Kultury w Głogówku na II Międzyszkolnych Spotkaniach z Historią, pt. Ocalić od zapomnienia. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Racławicach Śląskich.


Książka

Nowa książka już do kupienia - niski nakład, a 25% już sprzedane

Od dziś (6.03) można kupić nową książkę o historii Racławi Śląskich pt.: W 1945 roku wszystko się zmieniło.


Ks. scholz

Zła się nie uląkł, wiernych nie opuścił

Odważnie został na parafii, kiedy trwały bombardowania i płonęła cała okolica. Potem Rosjanie mimo choroby pędzili go do kopania grobów. Był bohaterem wojennym, ale przede wszystkim ostatnim niemieckim proboszczem Racławic Śląskich.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET