Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Przedsezonowe przygotowania Racławi - zakończone

Liga okręgowa rozpoczyna swoje rozgrywki już w najbliższą sobotę. Do tego czasu Racławia rozegrała kilka sparingów, w których piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony. W ekipie pojawił się nowy-stary trener oraz nowi zawodnicy

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Składa się cała parafia

W Racławicach Śląskich miejscowi parafianie wspólnymi siłami wybudują kaplicę przedpogrzebową. Starania ku temu trwały kilka lat. Kaplica powstanie w miejscu nieistniejącego budynku dawnej szkoły tuż przy kościele, w okolicy bardzo spokojnej z dala od ruchliwych ulic. Taka kaplica to bardzo duże udogodnienie. Zalety wylicza miejscowy proboszcz ks. Grzegorz Turczyn.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Z kim tak na prawdę zagra Racławia?

Według otrzymanego wcześniej terminarza Racławia miała grać pierwszy mecz z Rusocinem. Taką samą informację znajdziemy z piłkarskim serwisie 90minut.pl oraz w dzisiejszym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej. Ale na plakacie reklamowym wywieszonym przy kawiarni Amazonka przeczytamy, że pierwszy rywalem naszego zespołu będzie Unia Reńska Wieś.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Odnaleziono historyczne zdjęcie strażaków z przed 80 lat

Nasi strażacy niedawno obchodzili 60 rocznicę założenia OSP. Jak się okazuje historia straży w Racławicach jest dłuższa, ponieważ niedawno udało się natrafić na bardzo ciekawe historyczne informacje dotyczące straży w dawnych Deutsch Rasselwitz w tym pamiątkowe zdjęcie strażaków.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pokonali sąsiada w meczu piłkarskim

Przedsmakiem przed zbliżającymi się rozgrywkami juniorów był rozegrany dziś mecz pomiędzy młodym zespołem z Racławic, a sąsiadem zza miedzy Pomorzowicami. Zobacz opis meczu oraz pobierz kilkanaście zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

O nowej inwestycji w Racławicach

Niedawno pisałem na temat nowej budowy w Racławicach Śląskich. Dziś sprawa wyjaśniła się. Wiemy, jakie przeznaczenie będzie miał budynek, co w nim będzie się mieściło, ale jak się okazuje pojawiły się pewne kontrowersje.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy regulamin ligi okręgowej

Niedawno poznaliśmy regulamin ligi okręgowej na nadchodzący sezon. Jak się okazało tym razem teoretycznie łatwiej będzie wywalczyć utrzymanie

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Grad bramek w sparingu Racławi

Aż 12 bramek zobaczyli kibice, którzy dzisiejszego dnia przybyli na boisko sportowe w Racławicach by kibicować drużynom Racławi oraz Reńskiej Wsi. W naszej ekipie pojawiło się kilku debiutantów, a z racji, iż był to mecz sparingowy trener odważnie eksperymentował ze składem.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sparing Racławii

Przypuszczalnie (informacja pewna na 99%) jutro o godzinie 18:00 na boisku sportowym w Racławicach odbędzie się sparing Racławii z Reńską Wsią. Relacja oczywiście na stronie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Gmina nie da więcej na LZS Racławia

Działacze LZS-u Racławia z Racławic Śląskich narzekają na władze gminy Głogówek, że traktują ich jak zło konieczne.Klub awansował do okręgówki, co jest największym sukcesem w jego karierze, tymczasem na rundę jesienną dostał zaledwie 3 tysiące złotych.
- Gmina chce oszczędzać na wszystkim, ale nie patrzy, co ma robić młodzież na wsi - mówi Józef Raczkowski z zarządu LZS.
Racławia ma cztery drużyny i 90 piłkarzy. Utrzymanie klubu w okręgówce to koszt około 30 tysięcy złotych.
Wiceburmistrz Głogówka nie chciała rozmawiać z nto. Na wszystkie gminne klubu samorząd przeznacza 90 tysięcy złotych. Więcej pieniędzy na ten cel nie będzie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wystarczyły 3 minuty

Tyle potrzebowali racławiccy strażacy by do chwili kiedy zabrzmiała syrena zjawić się na miejscu pożaru, który wybuchł około godziny 15:30.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

I zdarzył się cud

Przez lata nielegalne śmietnisko jakie powstało za dworcem kolejowym rozrosło się do niebotycznych rozmiarów. Śmieci przybywało z każdym dniem. Sami mieszkańcy Racławic wywozili tam co tylko się dało. Co więcej - pasażerowie, którzy do Racławic dojeżdżali pociągami to śmietnisko widzieli na dzień dobry. Na szczęście zdarzył się cud.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To był fałszywy alarm

Przed godziną 17 zabrzmiała syrena remizy strażackiej w Racławicach. Na szczęście nic się nie paliło, a włączona syrena to efekt zwarcia lub przykład bezmyślnego dziecinnego wygłupu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Szanse Racławi w nowym sezonie

Nowy sezon ligi okręgowej rozpocznie się w sobotę 11 sierpnia, czyli za dwa tygodnie. Jak w tym roku zaprezentuje się nasza drużyna? Jakie ma szanse na awans? Czy tym razem Racławia ponownie będzie walczyła o utrzymanie w lidze? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bezcenny ogromny plan odnaleziony w Racławicach

Nawet 60 lat po zakończeniu II wojny światowej można dotrzeć do bezcennych planów potwierdzających ogromne znaczenie lokalnych węzłów kolejowych. Niedawno w Racławicach Śląskich odnaleziony został ogromny plan lokalnego węzła kolejowego z 1928 roku zachowany w stanie prawie idealnym.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sołtysa trzeba pochwalić

Po naszej interwencji sprawa niebezpiecznego miejsca w Racławicach Śląskich została szybko załatwiona przez miejscowego sołtysa

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To chyba jest kradzież?

Pomysłowość i "zaangażowanie" złodziei nie zna granic. Niedawno pisałem o znikających drzewach i ubywających donicach ze skwerków, ale to kolejna kradzież zdziwiła mnie najbardziej. Oto rozkradana jest skarpa kolejowa, na której znajdują się tory w kierunku Raciborza i Głubczyc.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Podsumowanie sezonu Racławii

Racławia zakończyła swój pierwszy sezon w lidze okręgowej. Cel nadrzędy - utrzymanie - został osiągnięty. Pora podsumować ostatni rok piłkarskiej ekipy z Racławic.
Zobacz cały tekst, opinię o zawodnikach i pobierz kilkadziesiąt zdjęć z tego sezonu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wprowadzono płatności w serwisie raclawice.net

Serwis raclawice.net w nocy z 21 na 22 lipca 2007 roku wprowadził opłaty za przeglądanie aktualności. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, dlaczego tak się stało, jak założyć płatne konto dostępu oraz jak uzyskać darmowy dostęp.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Problem ze zwiedzaniem Szwedzkiego Słupa

Mimo, iż od kilku lat należymy do Unii Europejskiej nadal poruszając się w pobliżu strefy przygranicznej musimy posiadać przy sobie co najmniej dowód osobisty. Szwedzki Słup znajduje się 5 metrów od granicy z Republiką Czeską. Aby zwiedzić ten zabytek trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Basket w Racławicach

Oficjalnie to drużyna amatorska, ale zawodnicy racławickiej drużyny koszykówki w niczym nie ustępują zawodowcom z parkietu. Trenują dwa razy w tygodniu korzystając z uprzejmości dyrekcji racławickiego gimnazjum i zespołu szkół. W czwartek zagrali na dużej hali w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wakacyjny wypoczynek nad rzeką

Mimo, że obecne lato nas nie rozpieszcza (do tej pory tylko kilka dni było upalnych), a teren w około Osobłogi bardziej odstrasza niż zachęca to i tak kilkudziesięciu mieszkańców i turystów z najbliższej okolicy każdego dnia wypoczywa przy naszej rzece.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rusza liga okręgowa

Liga okręgowa 2007/08 rusza już 11 sierpnia. Nasz zespół pierwsze dwa spotkania zagra na własnym boisku. Juz na dobry początek przyjedzie do Racławic niedawny pogromca Racławii Rusocin. Zobacz terminarz naszego zespołu na rundę jesienną.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Serwis raclawice.net z płatnym dostępem

Od 21 lipca, to jest soboty wieczorem dostęp do aktualności serwisu raclawice.net będzie płatny. Trwają ostatnie przygotowania, oprogramowanie jest już napisane. W tym artykule znajdziesz opis usługi.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja