Dziś: piątek, 29 marca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Kiedy po raz pierwszy mieszkańcy Racławic dowiedzieli się o Katyniu?

Siedzieliśmy w dużej sali, było nas może kilkanaście osób. To miało być zwykłe spotkanie, ale miejscowy proboszcz w atmosferze tajemniczości zapytał nas, czy słyszeliśmy o Katyniu?

Takie wspomnienia otrzymałem wczoraj. Jest to relacja mieszkańca Racławic, który wspomina czas, miejsce i osoby, którym miejscowy ksiądz w bardzo trudnych czasach po raz pierwszy w Racławicach Śląskich powiedział o Katyniu i o tym jaka tragedia się tam wydarzyła.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Katyń

Katyń w pamięci mieszkańców Racławic Śląskich

Jak się okazuje o zbrodni Katyńskiej mieszkańcy naszej miejscowości wiedzieli już w 1945 roku. Przez wiele lat była to skrywana tajemnica, o której mówiło się tylko w zaufanym gronie, w wybranych domach.

Tekst w archiwum

Wspomnienia

Wspomnienia nieznanego bohatera (część druga)

Georg Theodor Franz wraz z grupą pięciu niemieckich żołnierzy i księdzem Filipem Zającem udali się w pełną niebezpieczeństw podróż do Buszcza po ocalały obraz Matki Boskiej. To jakim cudem uniknęli rozstrzelania daje nam wiele do myślenia nawet w czasach obecnych.

Tekst w archiwum

Pamiętniki

Wspomnienia nieznanego bohatera (część pierwsza)

W historii Racławic jest pewna postać, cichy niemiecki bohater, któremu miejscowa ludność zawdzięcza więcej niżeli może się wydawać, a jego losy mogłyby stać się podstawą do stworzenia ekranizacji kinowej.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET