Ogg Taf FB aktualny obraz

Mieszkańcy Racławic pamiętali o papieżu i zmarłych we wczorajszej katastrofie członkach delegacji rządowej udającej się na obchody 70. Rocznicy Mordu Katyńskiego.

Smutną formę miało dzisiejsze popołudniowe nabożeństwo poświęcone zmarłemu pięć lat temu papieżowi Janowi Pawłowi II oraz zmarłym wczoraj czołowym przedstawicielom Rządu Polskiego. Przed Krzyżem Misyjnym mieszkańcy zapalili znicze.

Mimo koszmarnej pogody i tego, że w tym samym czasie miała rozpocząć się transmisja z warszawskiego Okęcia, gdzie dolatywał samolot z trumną Lecha Kaczyńskiego, w racławickim kościele parafialnym zjawiło się sporo wiernych. Ich celem była modlitwa za zmarłego przed pięciu laty papieża Polaka Jana Pawła II oraz uczczenie pamięci zmarłych wczoraj przedstawicieli naszego kraju, którzy ostatecznie nie dotarli na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Do przeczytania jeszcze 51% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Ząłoba
Poprzedni art W naszym kraju obowiązuje tygodniowa żałoba narodowa
Żałoba
Następny art W Głogówku i Prudniku można wpisać się do ksiąg kondolencyjnych.
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja