Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Rusza siódmy sezon przejażdżek kolejowych po czeskiej wąskotorówce

Czeskim pociągiem w stylu retro będzie można przejechać się już w środę na specjalnym przejeździe z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Drugi problem z drogą wojewódzką

Tym razem poruszamy problem ograniczenia ruchu na wiadukcie kolejowym przy drodze wojewódzkiej łączącej Racławice Śląskie z Laskowicami. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze prace remontowe na tym obiekcie przeprowadzone zostaną dopiero w przyszłym roku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dla tej bramki warto było jechać na mecz

Do 72 minuty spotkanie Racławii i Unii Krapkowice było nudne i wszystko wskazywało na to, że zakończy się remisem, ale wtedy Darek Hajduk zdobył bramkę, która mogłaby być ozdobą dzisiejszego finału Ligi Mistrzów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Remontu ulicy Głubczyckiej nie będzie tak szybko?

Na drugim w tym roku zebraniu wiejskim w Racławicach Śląskich poruszono wiele problemów związanych z bieżącym sprawami mieszkańców. Głównym tematem był problem remontu ulicy Głubczyckiej, który znów ma zostać opóźniony.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zapisz się na I Zjazd Absolwentów Szkoły w Racławicach Śląskich

Szanowni Państwo w 2011 roku Szkoła w Racławicach Śląskich obchodzi Jubileusz Pięćdziesięciolecia. Świętować chcemy również 65 rocznicę szkolnictwa polskiego w naszej miejscowości. Ważnym elementem obchodów rocznicowych jest I Zjazd Absolwentów, na który zapraszamy byłych uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich, Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Racławicach Śląskich, którzy ukończyli nasze szkoły w latach 1946 - 2006.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Uczniowie i nauczyciele pamiętali o Powstaniach Śląskich

Wczoraj w naszej szkole zorganizowana została akademia poświęcona pamięci Powstańców Śląskich. Było uroczyście i z honorami, ale też zabawnie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Odkrywamy dziedzictwo kulturowe franciszkanów

Zapraszamy na wykład pt. Prace konserwatorskie w kościele klasztornym powołania św. Franciszka z Asyżu w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Największe zwycięstwo w historii okręgówki

Nasz zespół nadal prezentuje świetną dyspozycję. Dziś na wyjeździe Racławia ograła Konradową aż 9:0. Aktualizacja

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasi na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka

Dziś w Prudniku wielkie święto: Wojewódzki Dzień Strażaka. Wśród kilku pocztów sztandarowych nie zabrakło ochotników z Racławic Śląskich

Przeczytaj
© Raclawice.NET

V Spotkanie Znajomych Podróżników

Rafał Sierecki i Adam Fidot Team wraz z MGOK w Głogówku serdecznie zapraszają wszystkich ludzi interesujących się światem i kochających podróże na V Spotkanie Znajomych Podróżników.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

MISJE ŚWIĘTE W KOŚCIELE PARAFIALNYM p/w WNMP

W dniach od 8-15 maja2011r. nasza Parafia uczestniczyła w Misjach Świętych prowadzonych przez Ojców Redemptorystów z Gliwic. Myślą przewodnią tych dni były słowa: "W KOMUNII Z BOGIEM".

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zebranie mieszkańców

Dnia 19 maja 2011 o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie mieszkańców wsi Racławice Śląskie w Domu Ludowym przy. ul. Prudnickiej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ruszył oficjalny profil serwisu Raclawice.Net na Facebooku

Bądź jeszcze bardziej na bieżąco i śledź co dzieje się w Racławicach Śląskich. Zapisz się na nasz kanał na Facebooku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Coraz bliżej utrzymania

Zasłużonymi brawami żegnani byli piłkarze Racławii, którzy dziś po ciekawym spotkaniu wysoko pokonali kędzierzyńską Odrę. (+ galeria zdjęć)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy wycofani, zaległy mecz zagramy w czerwcu

Jutro piłkarska Racławia przed własną publicznością rozegra kolejne ważne spotkanie w lidze okręgowej. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie ekipa Odry Koźle. Zobacz inne, ważne informacje dotyczące klubu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kwietny Bieg jednak wystartuje

Przez Racławice Śląskie sztafeta przebiegnie w czerwcu w godzinach późno południowych. Czy i tym razem staniemy na wysokości zadania i zgodnie z naszą wieloletnią tradycją weźmiemy udział w tej zaszczytnej idei?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowa ciekawa impreza w Racławicach - Racławicka Pętla Przygraniczna

Już na początku wakacji w Racławicach Śląskich zostanie zorganizowana nietypowa, ale przede wszystkim ciekawa impreza, w której będzie mógł wziąć udział każdy miłośnik Racławic i piękna pogranicza polsko-czeskiego. Wszystko dla uczczenia 90-lecia III Powstania Śląskiego, 135-lecia kolei w Racławicach Śląskich, a także 10-lecia odrestaurowania Szwedzkiego Słupa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Poświęcili nowy wóz bojowy

Było uroczyście, efektownie i zgodnie z tradycją. Strażacy z Racławic Śląskich do akcji będą wyjeżdżali teraz nowym, poświęconym wozem bojowym. (galeria zdjęć)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rozpoczęły się Misje Święte

Dziś w racławickiej parafii rozpoczęły się Misje Święte, które potrwają cały tydzień. Zobacz program Misji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Cenna wygrana na wyjeździe

Piłkarze Racławii odnieśli cenną wygraną na boisku w Ścinawie Nyskiej. Cenną z tego względu, że wygrywały również inne drużyny walczące o utrzymanie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Koncertowali dla papieża

W niedzielę w racławickim kościele parafialnym dobył się koncert orkiestry dętej z Racławic Śląskich poświęcony beatyfikowanemu papieżowi Janowi Pawłowi II.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Krótkofalowcy pamiętają o 90 rocznicy III Powstania Śląskiego

Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego od 2 maja 2011 do 5 lipca 2011r realizuje zadanie publiczne współfinansowane przez Zarząd Województwa Opolskiego pn. 90 rocznica III Powstania Śląskiego.

Przeczytaj
foto Stanisław Stadnicki=
foto Stanisław Stadnicki=
foto Krzysztof Bukowski=
foto Krzysztof Bukowski=
© Raclawice.NET

Byliśmy w miejscu, gdzie teraz złożono trumnę z ciałem Jana Pawła II

1,5 roku temu pielgrzymi z Racławic byli dokładnie w miejscu, gdzie teraz złożono trumnę z ciałem błogosławionego Jana Pawła II. Z wizyty w kaplicy Św. Sebastiana znajdującej się obok Piety zachowało się kilka zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na majówkę do Racławic

Maj to prawdopodobnie najładniejszy miesiąc roku. Choć czasem pogoda nie jest najlepsza to w słoneczne dni warto wybrać się na pieszą bądź rowerową wycieczkę po naszej okolicy. Zwłaszcza teraz w okresie kwitnięcia rzepaku. Poniżej prezentuję kilkanaście wiosennych zdjęć wykonanych na obrzeżach Racławic Śląskich, Dzierżysławic oraz Browińca.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja