Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Osobłoga zalewa łąki - zobacz film Video

Na filmie Video nagranym dziś o godzinie 19 widać jak woda zalewa uprawy znajdujące się kilkaset metrów od koryta rzeki oraz przelewa się przez drogę polną.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Woda zalała już pola i łąki na wschodnim krańcu Racławic

Osobłoga nadal ku górze. O godzinie 19 poziom rzeki wynosił 384 centymetry. Woda wdziera się już na pola i łąki umiejscowione na wschodnim krańcu Racławic. Możemy powiedzieć, że utworzył się tam specyficzny zbiornik retencyjny.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Postanowiono przenieść ołtarze Bożego Ciała

Tegoroczna uroczystość będzie niezwykła. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii zdecydowano się zrezygnować z budowy ołtarzy na terenie Racławic. Przeniesiono je do wnętrza świątyni.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dzisiejszy mecz odwołany - do końca sezonu Racławia nie zagra już na naszym boisku.

Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zaplanowane na dzisiaj spotkanie Kastor Jasienica Górna-Racławia Racławice Śląskie zostało odwołane. Mecze, które planowano rozegrać w Racławicach zostały przeniesione na inne obiekty.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rzeka Osobłoga powyżej stanu alarmowego

Po dzisiejszych opadach ponownie gwałtownie podnosi się poziom wody na rzece Osobłodze. Podwyższone stany notuje się także po stronie czeskiej oraz na rzece Prudnik, która wpada do Osobłogi tuż przed granicą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wybrano nowego Komendanta Komisariatu Policji w Głogówku.

Został nim nadkomisarz Ludwik Biały. Uroczyste mianowanie zorganizowano dziś w komisariacie w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dobre wiadomości dotyczące linii kolejowej do Głubczyc - niebawem rusza kolejna akcja koszenia torowiska

W ostatnim czasie lawinowo wzrasta zainteresowanie przygraniczną linią kolejową do Głubczyc. Władze Głubczyc wreszcie angażują się w pomoc. Ktoś wykosił znaczny fragment torowiska w okolicy Głubczyc. Pojawia się nadzieja na przejazd pociągu całą trasą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tegoroczne ołtarze Bożego Ciała ponownie przygotują mieszkańcy wybranych ulic

Od kilku lat w naszej miejscowości praktykuje się zwyczaj, że ołtarze Bożego Ciała umiejscowione są w czterech z góry określonych miejscach. Zmieniają się jedynie osoby wyznaczone do ich przygotowania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pogoń lepsza w derbach powiatu

Nasz rywal zza miedzy okazał się lepszy i w pojedynku derbowym zainkasował komplet punktów. Tym samym bardzo przybliżył się do awansu do IV ligi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę najważniejszy mecz roku, derby powiatu w Racławicach Śląskich

Wszystko wskazuje na to, że bez przeszkód rozegrane zostanie zaplanowane na sobotę spotkanie Racławii z Pogonią Prudnik. Mecz ma kluczowe znaczenie dla układu tabeli. Nasz zespół może stanąć prudniczanom na drodze do awansu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na torach kolejowych w okolicy Głubczyc

Wszystko wskazuje na to, że niebawem uda się wykosić cały odcinek linii kolejowej do Głubczyc. Okazuje się, że znaczna część torowiska również po stronie głubczyckiej została oczyszczona. W minioną sobotę stało się jednak coś, co może utrudnić nie tylko przywrócenie ruchu na tym odcinku, a nawet uniemożliwić organizację imprezy kolejowej. Wszystko przez dwóch mężczyzn, których zatrzymano na torowisku. Policja ustala co tam robili? Zobacz do jakich informacji udało się nam dotrzeć. Wywiadu udzielił nam mieszkaniec Głubczyc, który całą sprawę zgłosił na policję.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niezwykłe zdarzenie w Prudniku

Kamera przemysłowa ze stacji LPG mieszcząca się przy ulicy Nyskiej zarejestrowała zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym. Ku zdziwieniu wszystkich prowadzący motocykl wyszedł bez szwanku z tej kolizji. Wszyscy zadają sobie pytanie, jak on to przeżył?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś Dzień Matki

Dzień matki to szczególny dzień w roku. Kilka dni temu na redakcyjny adres e-mail nadszedł wiersz o matce, napisany przez mieszkankę Racławic Śląskich. Wiersz ten napisała po tym, jak uderzył ją własny syn.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Racławicach ustawiono tablice z nazwami ulic.

Od ubiegłego tygodnia na każdym skrzyżowaniu w naszej miejscowości ustawione są estetyczne tablice z nazwami miejscowych ulic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ksiądz Adam odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą.

To były piękne prymicje. Dopisała pogoda i licznie przybyli na tę okazję goście. Niezwykłą oprawę miała uroczysta procesja oraz sama Msza Święta.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mamy nowego kapłana z Racławic Śląskich

Dziś o godzinie 10 w katedrze opolskiej Adam Łotocki z rąk Biskupa Andrzeja Czai przyjął święcenia kapłańskie. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć mieszkańców naszej miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Już jutro Adam Łotocki przyjmie święcenia kapłańskie

Od jutra nasza Diecezja będzie miała dziewięciu nowych kapłanów. Wśród nich będzie mieszkaniec Racławic Śląskich - Adam Łotocki. Przygotowania do Prymicji trwają pełną parą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W tej chwili powódź nam nie grozi

Od rana poziom wody w Osobłodze zmniejsza się z godziny na godzinę. O 15 wodowskaz w Racławicach Śląskich wskazywał 350 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mecze piłkarskie odwołane

Powódź daje się we znaki także piłkarzom. Zaplanowana na ten weekend kolejka ligi okręgowej została odwołana.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Stabilizuje się sytuacja na naszej rzece

Obniża się poziom na Osobłodze zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie. Poprawia się też pogoda. Aktualizacja.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Racławicach o godzinie 9 poziom rzeki wynosił 390 centymetrów

W dodatku zaczął padać deszcz. Rzeka w okolicy wodospadu rozlała się pod wały przeciwpowodziowe. O godzinie 9:38 wyła syrena alarmowa. Zobacz zdjęcia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W nocy rzeka znów przybrała, w niedalekim Cisku fatalna sytuacja powodziowa

Po nocnych opadach deszczu znów podniósł się poziom rzeki Osobłogi. O godzinie trzeciej na wodowskazie odczytano 380 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Czechach woda stoi, a u nas nieznacznie spada

Od jakiegoś czasu poziom naszej rzeki bardzo powoli spada. Osobłoga w Czechach od godziny 17 nie zmienia swojego stanu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W nowym rozkładzie jazdy pociągów nie będzie kursów na stykowym odcinku Magistrali Podsudeckiej, między Nysą, a Kamieńcem Ząbkowickim

Jeszcze kilka dni temu pociągi z Kędzierzyna do Kłodzka oraz z Nysy do Legnicy zostały zgłoszone do nowego rozkładu jazdy pociągów. Dziś wiemy z całą pewnością, że Województwo Opolskie rezygnuje z uruchomienia tych połączeń. Nie dojedziemy bezpośrednio z Racławic, Prudnika, czy Głogówka w góry (do Świdnicy czy Kłodzka).

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja