Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Zespół Szkół w Głogówku - oferta edukacyjna

Liceum ogólnokształcące (kierunki politechniczny, przyrodniczy, sportowo-obronny). Technikum (technik budownictwa, technik informatyk, technik logistyk). Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W poniedziałek dobiegną do nas

Mimo początkowych problemów finansowych Kwietny Bieg wystartował zgodnie z planem. Sztafeta okrążająca Polskę w poniedziałek dotrze także do nas. Uwaga chętni do biegu - zbiórka w poniedziałek pod szkołą o godz. 14:30

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Unia lepsza w zaległym meczu

To były kompletnie nieudane zawody w naszym wykonaniu. Rywal też nie grał najlepiej, ale potrafił trafić do siatki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rusza siódmy sezon przejażdżek kolejowych po czeskiej wąskotorówce

Czeskim pociągiem w stylu retro będzie można przejechać się już w środę na specjalnym przejeździe z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Drugi problem z drogą wojewódzką

Tym razem poruszamy problem ograniczenia ruchu na wiadukcie kolejowym przy drodze wojewódzkiej łączącej Racławice Śląskie z Laskowicami. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze prace remontowe na tym obiekcie przeprowadzone zostaną dopiero w przyszłym roku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dla tej bramki warto było jechać na mecz

Do 72 minuty spotkanie Racławii i Unii Krapkowice było nudne i wszystko wskazywało na to, że zakończy się remisem, ale wtedy Darek Hajduk zdobył bramkę, która mogłaby być ozdobą dzisiejszego finału Ligi Mistrzów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Remontu ulicy Głubczyckiej nie będzie tak szybko?

Na drugim w tym roku zebraniu wiejskim w Racławicach Śląskich poruszono wiele problemów związanych z bieżącym sprawami mieszkańców. Głównym tematem był problem remontu ulicy Głubczyckiej, który znów ma zostać opóźniony.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zapisz się na I Zjazd Absolwentów Szkoły w Racławicach Śląskich

Szanowni Państwo w 2011 roku Szkoła w Racławicach Śląskich obchodzi Jubileusz Pięćdziesięciolecia. Świętować chcemy również 65 rocznicę szkolnictwa polskiego w naszej miejscowości. Ważnym elementem obchodów rocznicowych jest I Zjazd Absolwentów, na który zapraszamy byłych uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich, Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Racławicach Śląskich, którzy ukończyli nasze szkoły w latach 1946 - 2006.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Uczniowie i nauczyciele pamiętali o Powstaniach Śląskich

Wczoraj w naszej szkole zorganizowana została akademia poświęcona pamięci Powstańców Śląskich. Było uroczyście i z honorami, ale też zabawnie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Odkrywamy dziedzictwo kulturowe franciszkanów

Zapraszamy na wykład pt. Prace konserwatorskie w kościele klasztornym powołania św. Franciszka z Asyżu w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Największe zwycięstwo w historii okręgówki

Nasz zespół nadal prezentuje świetną dyspozycję. Dziś na wyjeździe Racławia ograła Konradową aż 9:0. Aktualizacja

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasi na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka

Dziś w Prudniku wielkie święto: Wojewódzki Dzień Strażaka. Wśród kilku pocztów sztandarowych nie zabrakło ochotników z Racławic Śląskich

Przeczytaj
© Raclawice.NET

V Spotkanie Znajomych Podróżników

Rafał Sierecki i Adam Fidot Team wraz z MGOK w Głogówku serdecznie zapraszają wszystkich ludzi interesujących się światem i kochających podróże na V Spotkanie Znajomych Podróżników.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

MISJE ŚWIĘTE W KOŚCIELE PARAFIALNYM p/w WNMP

W dniach od 8-15 maja2011r. nasza Parafia uczestniczyła w Misjach Świętych prowadzonych przez Ojców Redemptorystów z Gliwic. Myślą przewodnią tych dni były słowa: "W KOMUNII Z BOGIEM".

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zebranie mieszkańców

Dnia 19 maja 2011 o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie mieszkańców wsi Racławice Śląskie w Domu Ludowym przy. ul. Prudnickiej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ruszył oficjalny profil serwisu Raclawice.Net na Facebooku

Bądź jeszcze bardziej na bieżąco i śledź co dzieje się w Racławicach Śląskich. Zapisz się na nasz kanał na Facebooku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Coraz bliżej utrzymania

Zasłużonymi brawami żegnani byli piłkarze Racławii, którzy dziś po ciekawym spotkaniu wysoko pokonali kędzierzyńską Odrę. (+ galeria zdjęć)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy wycofani, zaległy mecz zagramy w czerwcu

Jutro piłkarska Racławia przed własną publicznością rozegra kolejne ważne spotkanie w lidze okręgowej. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie ekipa Odry Koźle. Zobacz inne, ważne informacje dotyczące klubu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kwietny Bieg jednak wystartuje

Przez Racławice Śląskie sztafeta przebiegnie w czerwcu w godzinach późno południowych. Czy i tym razem staniemy na wysokości zadania i zgodnie z naszą wieloletnią tradycją weźmiemy udział w tej zaszczytnej idei?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowa ciekawa impreza w Racławicach - Racławicka Pętla Przygraniczna

Już na początku wakacji w Racławicach Śląskich zostanie zorganizowana nietypowa, ale przede wszystkim ciekawa impreza, w której będzie mógł wziąć udział każdy miłośnik Racławic i piękna pogranicza polsko-czeskiego. Wszystko dla uczczenia 90-lecia III Powstania Śląskiego, 135-lecia kolei w Racławicach Śląskich, a także 10-lecia odrestaurowania Szwedzkiego Słupa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Poświęcili nowy wóz bojowy

Było uroczyście, efektownie i zgodnie z tradycją. Strażacy z Racławic Śląskich do akcji będą wyjeżdżali teraz nowym, poświęconym wozem bojowym. (galeria zdjęć)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rozpoczęły się Misje Święte

Dziś w racławickiej parafii rozpoczęły się Misje Święte, które potrwają cały tydzień. Zobacz program Misji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Cenna wygrana na wyjeździe

Piłkarze Racławii odnieśli cenną wygraną na boisku w Ścinawie Nyskiej. Cenną z tego względu, że wygrywały również inne drużyny walczące o utrzymanie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Koncertowali dla papieża

W niedzielę w racławickim kościele parafialnym dobył się koncert orkiestry dętej z Racławic Śląskich poświęcony beatyfikowanemu papieżowi Janowi Pawłowi II.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja