Ogg Taf FB aktualny obraz Baner

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

Z abonamentem oglądasz wszystkie treści bez ograniczeń

© Raclawice.NET

Głogówecki Urząd zaprasza do złożenia propozycji cenowej na zakup wozu strażackiego dla racławickich ochotników

W Biuletynie Informacji Publicznej urzędu gminy pojawiło się zaproszenie do składania propozycji cenowej na "zakup samochodu strażackiego dla OSP Racławice Śląskie". Zobacz jakie urząd stawia wymagania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przekaż 1% swojego podatku (ale komu?)

W ostatnim czasie dotarło do mnie mnóstwo informacji o możliwości przekazania swojego procenta podatku na szczytny cel. Problem w tym, że wielu z tych ogłoszeń nie mogę zweryfikować.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolejowa galeria naszej okolicy

Przypominamy, że serwis kolejpodsudecka.pl uruchomił na początku tego roku internetową galerię zdjęć kolejowych naszej okolicy. Fotografie były już oglądane 25 tysięcy razy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Internecie przeczytasz o zasadach pracy sołtysów

W Gminie Głogówek dobiegają już końca wybory sołtysów. Niedawno została uruchomiona specjalna strona internetowa, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących pracy sołtysa, rady sołeckiej, prawa związanego z działalnością sołtysów oraz opis zasad przydziału funduszu sołeckiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zabawa karnawałowa w racławickiej szkole

Zgodnie z wieloletnie tradycją, tuż przed feriami, w czasie karnawału, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową. Ania Orlita przesłała nam kilka zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na terenie gminy złodzieje kradli linie telefoniczne

Kradzieże napowietrznych linii telekomunikacyjnych to zjawisko częste i uciążliwe dla właścicieli telefonów. Straty spowodowane takim przestępczym działaniem to nie tylko koszt skradzionego kabla, ale także koszty społeczne polegające na braku dostępu do telefonu. Policjanci z Głogówka zatrzymali dwóch sprawców takiego przestępstwa. Udało się to dzięki anonimowemu zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Skąd pochodzą Twoi przodkowie, wyniki ankiety

W minionym roku, a także na początku obecnego, prowadzona była internetowa ankieta dotycząca pochodzenia naszych przodków. Dziś prezentujemy jej wyniki:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Maraton z Futsalową drużyną Racławic.

Rozgrywki głogóweckiej ligi piłki nożnej halowej powoli zbliżają się do końca. W najbliższy weekend aż trzykrotnie będzie można kibicować drużynie z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wspomnienie Szopki Bożonarodzeniowej

Okres świąteczny za nami. Warto nadrobić zaległości i przypomnieć sobie jak w tym roku wyglądała racławicka Szopka Bożonarodzeniowa tym bardziej, że jej zdjęć w tym roku jeszcze nie prezentowano w portalu Raclawice.Net.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rusza turniej gier komputerowych w Lubrzy

Za niecałe trzy tygodnie wielki turniej gier komputerowych w Lubrzy. Przez cały dzień będzie można sprawdzić się w kilku grach komputerowych. Na najlepszych czekają nagrody.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Podróż do Ziemi Świętej ale nie samolotem...

We wtorek dn.1 lutego br. o.Jacek ofm z Prudnika - Lasu gościł w PSP w Szonowie, a w czwartek dn.3 lutego br. w Zespole Szkół w Racławicach Śl. i "oprowadził" uczniów po Ziemi Świętej, gdzie był osobiście z grupą pielgrzymów jesienią 2010r.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

O mały włos od nieszczęścia na racławickim dworcu kolejowym

Dzięki zgłoszeniu zaniepokojonej kobiety udało się pomóc bezdomnemu mężczyźnie, który przebywał na terenie dworca kolejowego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolędowali koncertowo

Już po raz trzeci w racławickim kościele parafialnym zorganizowano koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry dętej. Jak zwykle występ muzyków cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Świetnie wypadły w konkursie biblijnym

Dnia 25 listopada 2010r. odbył się w Zespole Szkół w Racławicach Śl. Ogólnopolski Konkurs Biblijny "Edi", pt.: "Biblia i Przypowieści Biblijne", w którym uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i z Gimnazjum., łącznie 27 osób.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Akcja trzeźwość w Racławicach Śląskich

W miniony piątek w godzinach wieczornych patrole policyjne zatrzymywały każdy samochód przejeżdżający przez centrum Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zmiany w portalu Raclawice.NET

Na luty, najpóźniej marzec, planowane są znaczące zmiany w portalu Raclawice.NET. Czas zmian to dobra okazja, by czytelnicy sami określili jak powinien działać, wyglądać i co zawierać portal Raclawice.NET?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławia już trenuje

Przygotowania do rundy rewanżowej w lidze okręgowej rozpoczęli już piłkarze Racławii. Zatrudniono nowego trenera. Runda wiosenna ma być dla piłkarzy Racławii dużo lepsza niż koniec zeszłego roku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tradycyjny koncert kolęd za tydzień w niedzielę

Za tydzień w niedzielę (30 stycznia) tradycyjnie w racławickim kościele parafialnym zorganizowany zostanie koncert kolęd granych przez naszą orkiestrę dętą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ogłoszenie - sprzedam dom

Sprzedam dom w Racławicach Śląskich, ulica Batorego 19. Dom jest w pełni uzbrojony (CO, prąd, kanalizacja).

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Trwają prace nad książką pt. "135 lat kolei na ziemi prudnickiej"

Szanowni Państwo. Trwają prace nad książką opisującą dzieje kolejnictwa ziemi prudnickiej i pogranicza polsko-czeskiego. Ukończenie prac planowane jest na kwiecień tego roku. Prosimy o kontakt osoby, które mogą przyczynić się do uzupełnienia materiału w książce.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławicka orkiestra dęta zaprasza na zabawę karnawałową

Planowaną na dzień 19 luty. Zagra Orkiestra BIS (ta sama, co na zabawie kolejowej),która będzie bawić od godziny 20 do godziny 4 rano.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Szybszy Internet w Racławicach Śląskich

Mieszkańcy, którzy korzystają z Internetu poprzez racławicką centralkę telefoniczną od 1 lutego będą mogli skorzystać z szybszego dostępu do sieci.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zapisy do racławickiej orkiestry dętej

Na dwa instrumenty: klarnet oraz puzon. Poszukiwani chętni w wieku od 10 lat.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W księdze mieszkańców Racławic Śląskich jest ponad 150 osób

Już wiele kolegów i koleżanek ze szkolnych lat dzięki racławickiej księdze mieszkańców znalazło swoich znajomych. W związku z planowaną przeze mnie aktualizacją oprogramowania zwracam się z prośbą do osób, które zapisały się do księgi mieszkańców o weryfikację i aktualizację swoich danych. Pozostałych zachęcam do zapisania się do księgi.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja