Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

Z abonamentem oglądasz wszystkie treści bez ograniczeń

© Raclawice.NET

Przekaż 1% swojego podatku (ale komu?)

W ostatnim czasie dotarło do mnie mnóstwo informacji o możliwości przekazania swojego procenta podatku na szczytny cel. Problem w tym, że wielu z tych ogłoszeń nie mogę zweryfikować.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolejowa galeria naszej okolicy

Przypominamy, że serwis kolejpodsudecka.pl uruchomił na początku tego roku internetową galerię zdjęć kolejowych naszej okolicy. Fotografie były już oglądane 25 tysięcy razy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Internecie przeczytasz o zasadach pracy sołtysów

W Gminie Głogówek dobiegają już końca wybory sołtysów. Niedawno została uruchomiona specjalna strona internetowa, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących pracy sołtysa, rady sołeckiej, prawa związanego z działalnością sołtysów oraz opis zasad przydziału funduszu sołeckiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zabawa karnawałowa w racławickiej szkole

Zgodnie z wieloletnie tradycją, tuż przed feriami, w czasie karnawału, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową. Ania Orlita przesłała nam kilka zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na terenie gminy złodzieje kradli linie telefoniczne

Kradzieże napowietrznych linii telekomunikacyjnych to zjawisko częste i uciążliwe dla właścicieli telefonów. Straty spowodowane takim przestępczym działaniem to nie tylko koszt skradzionego kabla, ale także koszty społeczne polegające na braku dostępu do telefonu. Policjanci z Głogówka zatrzymali dwóch sprawców takiego przestępstwa. Udało się to dzięki anonimowemu zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Skąd pochodzą Twoi przodkowie, wyniki ankiety

W minionym roku, a także na początku obecnego, prowadzona była internetowa ankieta dotycząca pochodzenia naszych przodków. Dziś prezentujemy jej wyniki:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Maraton z Futsalową drużyną Racławic.

Rozgrywki głogóweckiej ligi piłki nożnej halowej powoli zbliżają się do końca. W najbliższy weekend aż trzykrotnie będzie można kibicować drużynie z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wspomnienie Szopki Bożonarodzeniowej

Okres świąteczny za nami. Warto nadrobić zaległości i przypomnieć sobie jak w tym roku wyglądała racławicka Szopka Bożonarodzeniowa tym bardziej, że jej zdjęć w tym roku jeszcze nie prezentowano w portalu Raclawice.Net.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rusza turniej gier komputerowych w Lubrzy

Za niecałe trzy tygodnie wielki turniej gier komputerowych w Lubrzy. Przez cały dzień będzie można sprawdzić się w kilku grach komputerowych. Na najlepszych czekają nagrody.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Podróż do Ziemi Świętej ale nie samolotem...

We wtorek dn.1 lutego br. o.Jacek ofm z Prudnika - Lasu gościł w PSP w Szonowie, a w czwartek dn.3 lutego br. w Zespole Szkół w Racławicach Śl. i "oprowadził" uczniów po Ziemi Świętej, gdzie był osobiście z grupą pielgrzymów jesienią 2010r.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

O mały włos od nieszczęścia na racławickim dworcu kolejowym

Dzięki zgłoszeniu zaniepokojonej kobiety udało się pomóc bezdomnemu mężczyźnie, który przebywał na terenie dworca kolejowego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolędowali koncertowo

Już po raz trzeci w racławickim kościele parafialnym zorganizowano koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry dętej. Jak zwykle występ muzyków cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Świetnie wypadły w konkursie biblijnym

Dnia 25 listopada 2010r. odbył się w Zespole Szkół w Racławicach Śl. Ogólnopolski Konkurs Biblijny "Edi", pt.: "Biblia i Przypowieści Biblijne", w którym uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i z Gimnazjum., łącznie 27 osób.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Akcja trzeźwość w Racławicach Śląskich

W miniony piątek w godzinach wieczornych patrole policyjne zatrzymywały każdy samochód przejeżdżający przez centrum Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zmiany w portalu Raclawice.NET

Na luty, najpóźniej marzec, planowane są znaczące zmiany w portalu Raclawice.NET. Czas zmian to dobra okazja, by czytelnicy sami określili jak powinien działać, wyglądać i co zawierać portal Raclawice.NET?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławia już trenuje

Przygotowania do rundy rewanżowej w lidze okręgowej rozpoczęli już piłkarze Racławii. Zatrudniono nowego trenera. Runda wiosenna ma być dla piłkarzy Racławii dużo lepsza niż koniec zeszłego roku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tradycyjny koncert kolęd za tydzień w niedzielę

Za tydzień w niedzielę (30 stycznia) tradycyjnie w racławickim kościele parafialnym zorganizowany zostanie koncert kolęd granych przez naszą orkiestrę dętą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ogłoszenie - sprzedam dom

Sprzedam dom w Racławicach Śląskich, ulica Batorego 19. Dom jest w pełni uzbrojony (CO, prąd, kanalizacja).

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Trwają prace nad książką pt. "135 lat kolei na ziemi prudnickiej"

Szanowni Państwo. Trwają prace nad książką opisującą dzieje kolejnictwa ziemi prudnickiej i pogranicza polsko-czeskiego. Ukończenie prac planowane jest na kwiecień tego roku. Prosimy o kontakt osoby, które mogą przyczynić się do uzupełnienia materiału w książce.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławicka orkiestra dęta zaprasza na zabawę karnawałową

Planowaną na dzień 19 luty. Zagra Orkiestra BIS (ta sama, co na zabawie kolejowej),która będzie bawić od godziny 20 do godziny 4 rano.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Szybszy Internet w Racławicach Śląskich

Mieszkańcy, którzy korzystają z Internetu poprzez racławicką centralkę telefoniczną od 1 lutego będą mogli skorzystać z szybszego dostępu do sieci.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zapisy do racławickiej orkiestry dętej

Na dwa instrumenty: klarnet oraz puzon. Poszukiwani chętni w wieku od 10 lat.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W księdze mieszkańców Racławic Śląskich jest ponad 150 osób

Już wiele kolegów i koleżanek ze szkolnych lat dzięki racławickiej księdze mieszkańców znalazło swoich znajomych. W związku z planowaną przeze mnie aktualizacją oprogramowania zwracam się z prośbą do osób, które zapisały się do księgi mieszkańców o weryfikację i aktualizację swoich danych. Pozostałych zachęcam do zapisania się do księgi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jak karnawał to karnawał, jak się bawić to się bawić

Z takiego założenia właśnie wychodzą właściciele kawiarni amazonka i dlatego już w najbliższy weekend będzie można bawić się dwukrotnie. Tradycyjnie w piątek odbędzie się KARAOKE - PARTY, a w SOBOTĘ zapraszają na tak zwane AFTER PARTY, czyli impreza po imprezie "jak karnawał to karnawał, jak się bawić to się bawić".

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja