Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Jeden pożar pochłonął aż pięć ofiar śmiertelnych, a największą pożogę spowodował ... kot.

Zapraszamy do lektury bardzo ciekawego artykułu opisującego największe pożary w dziejach Racławic Śląskich. W jednym z nich zginęło pięć osób w tym czworo dzieci! W innym ogień pochłonął 100 owiec. Raz pożar strawił znaczną część ulicy i to na dzień przed przygotowaniami tam do wesela. Deszcz, który wtedy spadł być może uratował całą miejscowość. Inna relacja przedstawia pożogę, w czasie której dach zawalił się na gospodarzy ratujących zwierzęta przed ogniem. Był też pożar spowodowany przez kota! W jaki sposób kot przyczynił się do tragedii? Tego dowiesz się czytając ten obszerny materiał.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dożynki wojewódzkie w Racławicach

Kto czytał materiał o spotkaniu emerytów i rencistów, ten już wie. Kto nie czytał, ten musi zajrzeć do tego artykułu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Studio Filmowe nakręci film w Racławicach

Dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich stanie się areną, na której profesjonalna ekipa już wkrótce nakręci film o powstaniu styczniowym. Na premierę filmu został zaproszony sam prezydent RP.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Doroczne spotkanie opłatkowe emerytów i rencistów

Wczoraj (niedziela) odbyło się doroczne spotkanie racławickiego koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Fatalna pogoda nikogo nie przestraszyła.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Podaruj swój 1% podatku - Danuta Maciaszczyk

Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wpłacili na moje konto w 2012 roku 1% podatku ze swojego dochodu oraz tym, którzy wpłacili darowizny.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zasłużona wysoka porażka

Wczoraj w szóstej kolejce rozgrywek nasza futsalowa drużyna doznała wysokiej porażki w meczu z ekipą z Prudnika.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Znany jest już termin trzeciej edycji Racławickiej Pętli Przygranicznej

W tym roku nasza turystyczna impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca, czyli niemalże dokładnie w 12 rocznicę odrestaurowania Szwedzkiego Słupa. Okazja będzie podwójna. W 2013 roku mija rocznica 380-lecia budowy tego zabytku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zbliża się turniej gier komputerowych w Lubrzy

Wszystko wskazuje na to, że również w 2013 roku w Lubrzy zostanie zorganizowany doroczny turniej gier komputerowych. Warto się do niego już teraz przygotować.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolejny nerwowy mecz i emocje do samego końca

Dziś rozegrano mecze piątej kolejki w II lidze futsal, w której występuje racławicka drużyna. Oczywiście nie mogło zabraknąć dramaturgii, a końcowy wynik został ustalony 90 sekund przed ostatnim gwizdkiem.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Co przyniesie nam rok 2013?

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie. Zobacz co nas czeka i już teraz zdecyduj, w jakich wydarzeniach warto uczestniczyć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Działo się w Racławicach w 2012 roku, zobacz podsumowanie

Rok 2012 przechodzi powoli do historii. Warto przypomnieć sobie, co ciekawego w ciągu ostatnich 12 miesięcy działo się w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rok 2012 dla strony Raclawice.Net

W tym roku wyjątkowo podsumowanie roczne rozpoczynamy od podsumowania statystyk dla naszej strony internetowej, a w następnych artykułach zajmiemy się tym co działo się w Racławicach i dziać będzie w nadchodzącym roku. Czy wiecie, jakie tematy najbardziej interesowały naszych czytelników w tym roku? W artykule znajdziecie też kilka ciekawostek. Zapraszam do lektury.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Patermann - zapomniany miłośnik Racławic Śląskich?

W każdej miejscowości i chyba w każdych czasach znajdzie się zawsze osoba, która jak żadna inna interesuje się historią swojej małej ojczystej ziemi. Podobnie było przed wieloma laty w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pasterka o północy

Przypominamy, że w tym roku Pasterka w Racławicach Śląskich rozpoczyna się o północy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Szkolne jasełka i klasowe wigilie

Wczoraj w naszej szkole można było poczuć namiastkę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej wraz z nauczycielami wzięli udział w Jasełkach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na specjalne życzenie

Na życzenie jednej z naszych internautek przedstawiamy odnośnik do filmu video, który opisuje tegoroczny Odpust parafialny w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Warto jutro kupić Tygodnik Prudnicki

Ponieważ prócz obszernego świątecznego materiału, będzie można w nim znaleźć dwa ciekawe artykuły o Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pechowy weekend dla naszych futsalowców

Niestety w miniony weekend nasza drużyna piłki nożnej halowej wysoko przegrała dwa swoje mecze. Porażki bolą tym bardziej, iż dwukrotnie prowadziliśmy, ale za każdym razem popełnione błędy przyczyniły się do niepotrzebnej straty punktów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ciekawy koniec roku w naszym serwisie

Rok 2012 powoli dobiega końca. Jak zwykle na ten okres przygotowaliśmy kilka ciekawych materiałów. Zobacz o czym przeczytasz jeszcze w tym roku na stronie Raclawice.Net.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ozdoby świąteczne na wystawie konkursowej

Od czwartku w naszej szkole każdy z mieszkańców będzie mógł sam sprawdzić jakimi talentami dysponują uczniowie racławickiej szkoły, którzy przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mniej skomunikowań, więcej pociągów, nowy przewoźnik na styku regionów - tak wygląda nowy rozkład jazdy na odcinku Kędzierzyn Koźle - Nysa

Dzień wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów dla magistrali podsudeckiej zbliża się wielkimi krokami. Po raz pierwszy odpowiedzialnym za publikację oferty przewozowej wszystkich przewoźników jest Zarządca infrastruktury PKP PLK S.A., która wywiązując się z narzuconych terminów znacznie wcześniej umożliwił zapoznanie się z ofertą. Na kilka dni przed datą przejścia z rozkładu jazdy 2011/2012 na 2012/2013, kiedy opadły pierwsze emocje, możemy na spokojnie przeanalizować przygotowane zmiany.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mikołaj także zawitał do Racławic Śląskich

Dziś po Roratach ksiądz proboszcz Grzegorz Turczyn i siostra Marcina przywitali oczekiwanego przez dzieci biskupa, Świętego Mikołaja. Przybył on z aniołkami i dużym koszem słodkich upominków.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bomb(k)owe lekcje

Dziś uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcjach, które pewnie oni sami i ich rodzice zapamiętają na wiele lat.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kierowcy już jeżdżą przez nowy wiadukt w Racławicach Śląskich

Inwestycja Wojewódzkiego Zarządu Dróg wygląda imponująco i robi spore wrażenie. Nowy wiadukt kosztował ponad 3 miliony złotych.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja