Ogg Taf FB aktualny obraz Baner

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

Z abonamentem oglądasz wszystkie treści bez ograniczeń

© Raclawice.NET

Wygrali ze sobą i z upałem docierając do mety

Wczoraj zorganizowano drugą edycję Racławickiej Pętli Przygranicznej. Największą trudnością dla uczestników okazało się nie pokonanie długich tras, ale walka z niesamowitym upałem. Mimo tego każdy, kto wyruszył w drogę, szczęśliwie dotarł do mety (opalony). Sporą atrakcją był piękny domek jaki można było zobaczyć na mecie

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś już ostatni dzień w naszej szkole

Dzisiaj ostatni raz usłyszeliśmy dźwięk dzwonka szkolnego w tym roku szkolnym 2011/2012. Rozpoczęły się wakacje.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sylwia Grzeszczak największą gwiazdą Dni Głogówka

W weekend 30 czerwca-1 lipca planowane są Dni Gminy Głogówek. Największą zaproszoną gwiazdą będzie Sylwia Grzeszczak. Zobacz dokładny plan imprezy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę rajd pieszy, pogoda, ma być (uwaga, wielka niespodzianka)

Już w sobotę druga edycja pieszego rajdu w Racławicach Śląskich. Czekają na Was piękne trasy o długości 5, 12 oraz 34 kilometrów. Każdy kto zapisze się do udziału w rajdzie do czwartku włącznie, ma zapewniony darmowy posiłek na mecie oraz okazjonalny certyfikat. Mają też być medale i gadżety. Zapraszają krótkofalowcy z Głubczyc oraz racławicka Odnowa Wsi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

"Miejsce to jest przez nieziemskie istoty nawiedzane"

Mniej więcej taki cytat można znaleźć w kronice Racławic Śląskich, pochodzącej z lat 30-tych XX wieku. Spisał go niemiecki mieszkaniec, historyk. Opisuje on pewną okolicę na terenie naszego sołectwa, z którą związane są interesujące, ale też budzące strach legendy. Podobno o północy słychać tam lament dusz proszących o modlitwę. Postanowiłem sprawdzić, czy miejsca opisane 100 lat temu istnieją i co ciekawe znalazłem je, i to na podstawie niemieckiej instrukcji. Dodatkowo posiłkowałem się pomocą jednego z mieszkańców, który jako dziecko słyszał o strasznych rzeczach dziejących się w tej okolicy i zaprowadził mnie w miejsce, gdzie w czasach jego młodości znajdowało się pewne bagno, w którym według legendy miała zatonąć karczma z ludźmi kpiącymi sobie z Wielkiego Postu. W tym artykule dowiesz się, gdzie znajduje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc Racławic, opisywane w wielu legendach dotyczących naszej okolicy. Dowiesz się, co z historycznych opowieści przetrwało do dziś? Oczywiście nie zabrakło pełnych treści przytaczanych legend. Czy po lekturze tego materiału znajdziesz opisywane miejsca?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

SZLAKIEM BŁ. JANA PAWŁA II

W dniach 25-26 maja 2012r. pielgrzymowaliśmy z uczniami PSP z Szonowa i z Zespołu Szkół w Racławicach Śl. do miejsc uświęconych obecnością błogosławionego Jana Pawła II, który miłował Boga i Matkę Najświętszą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa miesiące piknik kolejowy

Dokładnie za dwa miesiące czwarta edycja pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich. W miniony piątek zorganizowano kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa tygodnie Racławicka Pętla Przygraniczna

Zapisz się już teraz do udziału w imprezie, a masz zagwarantowany poczęstunek przy ognisku na mecie i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w marszu. Zobacz też nowe szczegóły dotyczące imprezy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na Górze Św. Anny

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły brali udział w pielgrzymce na Górę Świętej Anny. Była to pielgrzymka tych szkół, które noszą imię Jana Pawła II.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Z takim dopingiem musimy wygrać

Uczniowie i nauczyciele racławickiej szkoły są wzorowo przygotowani do kibicowania polskiej reprezentacji. Udowodnili to dziś.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Uwaga. Przenosiny strony na inny serwer

W najbliższym czasie mogą wystąpić okresowe problemy w dostępie do serwisu. Spowodowane to będzie przeprowadzką strony Raclawice.Net na inny serwer.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ołtarze Bożego Ciała - rok 2012

W tym roku, jak zwykle, wszystkie cztery ołtarze były bardzo ładne, a przygotowujący je mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Nie od dziś wiadomo, że poprzeczka w tej kategorii podniesiona jest bardzo wysoko, a racławickie ołtarze mogą być wzorem dla innych miejscowości. Zobacz zdjęcia ołtarzy plus link do galerii ponad 30 fotografii z dzisiejszej procesji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławickie ołtarze zawsze są piękne

Ołtarze Bożego Ciała w Racławicach Śląskich są zawsze wysoko oceniane. Tym razem docenił jest internetowy Dziennik Parafialny.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nie przekraczaj granicy - tam, gdzie nie wolno

Uwaga, od dziś, do końca Piłkarskich Mistrzostw Europy granicę państwową można przekraczać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na pewno na czwartym

Już jutro ostatnia kolejka w lidze okręgowej. Niezależnie od wyniku spotkania z Głuchołazami, Racławia i tak zajmie czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dzień dziecka w racławickiej szkole

Dzisiaj w naszej szkole było kolorowo i wesoło, a to dlatego, że wszystkie dzieci miały swoje święto - Dzień Dziecka.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W piątek zmienia się rozkład jazdy pociągów

Z rozkładu znikają dwa połączenia, mniej będzie też pociągów w weekendy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Najmłodsi nie mogli narzekać na brak atrakcji

Dziś na placu rekreacyjnym przy Domu Ludowym wiele atrakcji dla najmłodszych. Zabawa potrwa do godziny 20.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławicka Pętla Przygraniczna 30 czerwca

Druga edycja pieszej imprezy w Racławicach Śląskich odbędzie się tak samo, jak w roku ubiegłym, w pierwszy weekend wakacji. Dla miłośników pierwszych wędrówek do przejścia będą trasy o długości 4, 10 i 30 kilometrów. Dodatkowo zostanie przygotowana trasa dla rowerzystów. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólne ognisko.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dzień Dziecka i atrakcje

W niedzielę (27 maja) na placu rekreacyjnym przy Domu Ludowym w godzinach od 15 do 20 atrakcje dla najmłodszych i nie tylko: festyn, konkursy z nagrodami, występ mażoretek (15:30) i zabawa taneczna. Dodatkowo zimne napoje i bogato wyposażony bufet.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zaproszenie na zabawę

Zabawa odbędzie się 26 maja (sobota) w sali Domu Ludowego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Prosto z Buszcza

Otrzymałem list od jednego z naszych czytelników, w którym przesłano piękne i aktualne zdjęcia kościoła w Buszczu (Ukraina). Jak wiemy, z tamtej miejscowości pochodzi obraz Matki Boskiej Buszczeckiej, znajdujący się dziś w naszym kościele parafialnym.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławicki most w albumie o mostach i wiaduktach Polski

Ukazał się najnowszy numer kolekcji Nasza Polska, wydany przez wydawnictwo DeAgostini. Pozycja poświęcona jest najciekawszym obiektom mostowym w naszym kraju. Wśród nich znajdziemy opis racławickiego mostu kolejowego nad rzeką Osobłogą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Oferty pracy Odkrywkowego Zakładu Górniczego w Racławicach Śląskich

Szukasz pracy? Być może oferty przedstawione przez Odkrywkowy Zakład Górniczy "Racławice Śląskie", który rozpoczyna się działalność, będą dla Ciebie? Zobacz oferty.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja