Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Dach lokomotywowni będzie wyremontowany?

To brzmi jak sensacja, ale to swego rodzaju policzek dla niedowiarków - tych, którzy nie wierzyli w to, że można uratować zabytki kolejnictwa w Racławicach Śląskich, a zwłaszcza będącą w złym stanie lokomotywownię.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na ratunek było już za późno

Wczoraj tuż po godzinie 8:20 strażacy z Racławic Śląskich zostali wezwani do jednego z domów w naszej miejscowości z podejrzeniem, że wewnątrz może znajdować się osoba potrzebująca pomocy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wszyscy są za powrotem pociągów

W Prudniku zorganizowano konferencję, której tematem był powrót pociągu pośpiesznego do Kudowy-Zdroju i problem braku połączeń kolejowych na stykowym odcinku granicy województwa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wesołego Alleluja, wesoły nam dzień dziś nastał

Drodzy czytelnicy strony Raclawice.Net, mieszkańcy Racławic Śląskich, goście, przyjaciele i znajomi. Pragę Wam życzyć Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bramkarz został odwieziony do szpitala

Aktualizacja - artykuł dostępny za darmo
Fatalnie zakończył się udział w dzisiejszych zawodach dla jednego z bramkarzy, którzy z podejrzeniem złamania dwóch palców został w 30 minucie odwieziony do szpitala. Dodatkowo 30 zdjęć plus wideo bramki zdobytej z rzutu wolnego

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Gdzie jest mój Bóg? Boży Grób w Racławicach Śląskich

Tradycyjnie w Wielką Sobotę prezentujemy zdjęcia Bożego Grobu w Racławicach Śląskich, który w tym roku ma specjalną symbolikę i wymowę. Każe nam zastanowić się nad naszym życiem - tym, ile miejsca w nim poświęcamy Bogu, a ile rzeczom, które nas od Niego odwracają.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Młodzi biegacze pojechali do Dobrzenia Wielkiego

Młodzi sportowcy, reprezentanci Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich, wzięli udział w Jubileuszowej Sztafecie z okazji 70-lecia LZS.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Uwaga - w okolicy mogą pojawiać się złodzieje

W ostatnim czasie ukradziono na szkodę około 25 tysięcy złotych sprzęt należący do jednej z dolnośląskich jednostek OSP. Jakiś czas temu amatorzy sprzętu strażackiego kręcili się także w naszej okolicy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Linia kolejowa Głubczyce-Racławice Śląskie na liście do rozbiórki

Fundacja Pro Kolej opublikowała wykaz linii kolejowych, których łącza długość wynosi około 450 kilometrów, a które są przeznaczone do rozbiórki przez PKP Polskie Linie Kolejowej. Aktualizacja

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Prezentujemy program Mszy Św. w Wielkim Tygodniu

Program Mszy Św., Nabożeństw i informacje o okazjach do spowiedzi. Pamiętajmy też o przypadającej na sobotę zmianie czasu z zimowego na letni.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W najbliższą niedzielę Opolskie Kino Objazdowe zawita do Głogówka

W programie projekcja trzech filmów: "Robinson Crusoe" o godzinie 14:00, "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" o godzinie 17:30 oraz "Londyn w ogniu" o godzinie 20:00.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Radna głosowała przeciw

Nie zapowiadało się, że to będzie aż tak ciekawa sesja, a tutaj zaskoczenie. Apogeum było głosowanie, w którym radna Racławic była przeciw temu, by radny Racławic został członkiem Komisji Społecznej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne

W czwartek w racławickiej parafii rozpoczną się Rekolekcji Wielkopostne. Ich program prezentujemy na naszej stronie internetowej

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bezcenne trzy punkty zdobyte w trudnych warunkach

W taką pogodę gra w piłkę nożną to nie przyjemność, a katorga. Na szczęście to naszemu zespołowi udało się zainkasować komplet punktów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sesja Nadzwyczajna w ten wtorek

Jutro we wtorek 15 marca o godzinie 12:00 rozpocznie się XVIII Sesja Nadzwyczajna Rady Miejskiej w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Żywiołowa dyskusja, wiele wniosków i wybory Prezesa

Tak w skrócie można opisać dzisiejsze zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków racławickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

11 marca to w Polsce Dzień Sołtysa

Sołtys to trudna, ale zaszczytna funkcja. Jej prestiż jest ogromny, a praca sołtysa ważna z punktu widzenia lokalnego społeczeństwa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mecz przeniesiony do Głogówka

Piłkarze Racławii i Jedności Rozmierka zagrają jutro na boisku ze sztuczną murawą w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Prezesowi skończyła się kadencja

To będzie najważniejsze zebranie Miłośników Kolei z Racławic Śląskich na przestrzeni ostatnich czterech lat. Zostanie wybrany nowy prezes Stowarzyszenia organizującego pikniki kolejowe.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bez kapitana, ale z nadziejami na utrzymanie

Trudne zadanie przed naszymi piłkarzami. Bez czołowego zawodnika ostatnich lat przyjdzie im walczyć o utrzymanie w lidze okręgowej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zaproszenie na Głogówecką Śląską Biesiadę

W niedzielę 3 kwietnia o godzinie 17:00 rozpocznie się Głogówecka Śląska Biesiada. Wystąpią artyści znani z telewizji TVS.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet, wszystkim naszym czytelniczkom, mieszkankom Racławic Śląskich, żonom, narzeczonym, dziewczynom, matką, córką, teściowym, babciom, słowem absolutnie wszystkim bez wyjątku Paniom (...)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Strażacy z Racławic Śląskich głosowali

W sobotę 5 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w naszej jednostce OSP.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sołtys Mochowa obroniony przez mieszkańców

Ogromna liczba czytelników przeglądających raport z lutowej Sesji Rady Miejskiej świadczy o tym, że jesteście ciekawi także tego, jaki finał miała sprawa sołtysa z Mochowa i tym, czy został odwołany.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja