Dwóch Czechów kradło elementy torów kolejowych na linii kolejowej z Głubczyc do Racławic
Kilka dni temu policjanci z Głubczyc na gorącym uczynku zatrzymali dwóch Czechów, którzy kradli elementy nieczynnej linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Kilka dni temu policjanci z Głubczyc na gorącym uczynku zatrzymali dwóch Czechów, którzy kradli elementy nieczynnej linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie.
Wielkimi krokami zbliżają się Dożynki Wojewódzkie w Racławicach Śląskich. Rozpoczną się one dokładnie za miesiąc, czyli 7 września.
W ubiegłym tygodniu gościem Radia Park FM z Kędzierzyna Koźla był burmistrz Andrzej Kałamarz. W kilkunastominutowym wywiadzie odpowiadał on na ciekawe pytania dotyczące naszej gminy, także racławickich dożynek.
Każdy, kto chciałby wrócić z mety (szczyt Pradziada) powinien jak najszybciej opłacić wpisowe. To tylko 25 zł. W cenie powrót autokarem i pamiątkowy dyplom.
W sobotę 10 sierpnia i niedzielę 11 sierpnia na stadionie sportowym w Głogówku odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Głogówka.
Przy racławickim Zespole Szkół położonym w centrum naszej miejscowości remontowany jest plac i ścieżki. Prace ruszyły wczoraj. Pierwsze efekty można zobaczyć na kilku naszych zdjęciach wykonanych dziś popołudniu.
Dziś w trakcie i po wszystkich Mszach Świętych proszono Pana Boga o łaski oraz błogosławieństwo dla kierowców i użytkowników dróg. Wszystkie pojazdy zaparkowane przy naszym kościele parafialnym zostały poświęcone.
Z przykrością zawiadamiamy, że tegoroczna edycja pieszej/turystycznej imprezy w Racławicach Śląskich, planowana na sobotę 10 sierpnia, została odwołana.
Niedawno uroczyście poświęcono Dom Przedpogrzebowy w Racławicach Śląskich. Dziś zgodnie z obietnicą publikujemy kilka zdjęć z budowy tego obiektu.
Znany jest już ramowy program Dożynek Wojewódzkich, które w dniach 7-8 września zorganizowane zostaną w Racławicach Śląskich
To najdłuższy i najtrudniejszy rajd pieszy organizowany przez prudnicki oddział PTTK, cieszący się coraz większą popularnością. Każdy może wziąć udział we wspaniałej przygodzie i zdobyć największą górę Moraw.
Niedziela była ważnym i wyczekiwanym dniem w historii racławickiej parafii. Tego dnia poświęcono dom przedpogrzebowy.
Już za miesiąc (10 sierpnia) trzecia edycja pieszej imprezy w Racławicach Śląskich. Zapowiada się ona wyjątkowo ciekawie.
Drogie dzieci, przed Wami upragnione wakacje. Będziecie wypoczywały na obozach, kolonach, turnusach rehabilitacyjnych. Część z Was być może pozostanie w rodzinnym domu. W każdym miejscu wakacyjnego pobytu pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, ponieważ szczególnie latem Wasi rodzice mają dużo dodatkowej pracy w gospodarstwie.
Inwestycji dożynkowych ciąg dalszych. W tym tygodniu ruszył tak wyczekiwany remont chodników na ulicy Prudnickiej.
Trwają prace przy remoncie kościelnego dachu. Na razie efektów nie widać, ponieważ roboty dopiero startują. Na realizację zadania Gmina Głogówek przyznała dofinansowanie w wysokości 100 tyś. zł.
Tradycyjnie, w zakończenie roku szkolnego 2012/2013, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice wzięli udział we mszy świętej. Po mszy nasz proboszcz życzył nam radosnych i słonecznych wakacji.
Sobota i niedziela upłynęły nam pod znakiem pary z parowozu. Prawdziwe tłumy osób odwiedziły tego dnia Racławice Śląskie, by dobrze i wesoło spędzić czas na naszej stacji. Najbardziej zadowolone były oczywiście dzieci.
Mamy dla Was dokładnie 100 zdjęć z dwóch dni pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich. To była "mega" impreza. Byli u nas Czesi w rekordowej liczbie oraz Polacy, nawet ze Słupska. Pogoda jak zwykle na zamówienie.
Dziś drugi dzień kolejowej zabawy w naszej miejscowości: konkurs wyścigi drezyn ręcznych, zapowiadania pociągów oraz konkurs plastyczny dla dzieci. Cały czas dostępny jest mały i duży parowóz oraz makieta kolejowa.
319 dzień roku
Wschód słońca: 6:04.
Górowanie słońca: 10:34.
Zachód słońca: 15:05,
Brzask:: 05:28, Zmierzch:: 15:41,
Dzień będzie trwał: 10 godzin i 13 minut.
Imieniny:
Alberta, Leopolda
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
Święta i dni nietypowe:
Dzień mycia rąk
Kartka z kalendarza
1901 ur.: Franciszek Gajowniczek - więzień obozu, uratowany od śmierci przez o. Maksymiliana Kolbego.
1916 zm.: Henryk Sienkiewicz - pisarz, laureat Nagrody Nobla



