Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Zakończył się kolejny rok szkolny

Dnia 25 czerwca 2010 zakończył się kolejny rok szkolny uroczystą Eucharystią w naszym kościele pw WNMP w Racławicach Śląskich, którą odprawił Ks. Proboszcz Grzegorz Turczyn.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nielegalna uprawa konopi indyjskich w Gminie Głogówek

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali dwóch mężczyzn trudniących się uprawą znacznej ilości konopi indyjskich. Mieszkańcy powiatu kluczborskiego rośliny uprawiali w niezamieszkałym domu w gminie Głogówek. Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mężczyźni mogli uzyskać narkotyki warte blisko pół miliona złotych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

"Oni są skarbem Kościoła" JPII

Dnia 22.06. 2001r. zorganizowałam dla naszych uczniów pielgrzymko - wycieczkę z Ks. Grzegorzem Turczynem, proboszczem naszej parafii w Racławicach Śląskich, przy współpracy z rodzicami. Wybraliśmy się do Domu Opieki Społecznej dla Dzieci, który jest prowadzony przez nasze Siostry ze Zgromadzenia św. Elżbiety oraz do Kościoła pw Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła na "Piastach" do Kędzierzyna-Koźla, gdzie Proboszczem jest radosny Ks. Edward Bogaczewicz, pochodzący z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mieszkaniec Racławic - Bronisław Kielański zasłużonym dla miasta i gminy Głogówek.

Uroczyste wręczenie odznaczeń i wyróżnień miało miejsce w czasie Dni Gminy Głogówek w miniony weekend. Wśród osób zasłużonych dla lokalnej ziemi znalazł się Pan Bronisław Kielański - wieloletni działacz sportowy, nauczyciel, a także strażak z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Udany rok w Racławicach, juniorzy awansują do II ligi

W prawdzie piłkarzom Racławii nie udało się tak jak Pogoni awansować do IV ligi jednak miniony rok dla miejscowego klubu trzeba zaliczyć do udanych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sami zbudują urządzenie do koszenia traw i pokrzyw z torowiska - potrzebna Twoja pomoc

Oczyszczenie torowiska polega nie tylko na ścinaniu samosiejek i krzaków z torów. Najgorsze są metrowe pokrzywy i gęsta trawa. Miłośnicy kolei z naszego terenu chcą zbudować własny mechanizm do koszenia torowiska, który byłby umieszczany na drezynie. Potrzebują jednak pomocy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Święto Kolei w Czechach już w sobotę

Już w najbliższą sobotę 26 czerwca Dni Kolei w Czechach, czyli święto kolejki wąskotorowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha. Impreza porównywalna do racławickiej "Koleją po pograniczu polsko-czeskim"

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Do Królowej Karkonoszy zamiast do Buszcza

Niestety nie dojdzie do zaplanowanej pielgrzymki na Ukrainę. Zamiast do Buszcza i okolic wierni z Racławic Śląskich udadzą się w Karkonosze.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Czołówka podobnie jak w kraju, pozostali kandydaci przetasowani

Ciekawie prezentują się wyniki wyborów prezydenckich pierwszej tury w Racławicacg Śląskich. Wygrywa Bronisław Komorski przed Jarosławem Kaczyńskim. Na czwartym miejscu niespodziewanie Andrzej Lepper.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa tygodnie druga tura wyborów

Według wstępnych, sondażowych wyników wyborów prezydenckich dwóch kandydatów zmierzy się w dogrywce, czyli drugiej turze wyborów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa miesiące dom przedpogrzebowy może być oddany do użytku

To marzenie naszego proboszcza. W minioną niedzielę obiekt był otwarty i udostępniony mieszkańcom. Można było ocenić postęp prac.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Autyzm to nie znaczy, że musi być sam

Przez wiele lat skreślano ją i jej dziecko. Szufladkowano i traktowano jako osobę gorszej kategorii. Pani Grażyna nie poddała się i dzięki ciężkiej pracy ona i jej cierpiąca na autyzm córka cieszą się teraz pełnią życia, a ich historia może stać się przyczynkiem do napisania książki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Gdyby rozgrywki piłkarskie zakończyły się dziś to w przyszłym sezonie Racławię czekałby pojedynki z Ruchem II Zdzieszowice i Polonią Nysa

To jak w przyszłym sezonie będzie kształtował się skład zespołów w lidze okręgowej nigdy nie jest z góry ustalone i zależy od kształtu rozgrywek w ligach międzywojewódzkich. Jeśli z wyższej ligi spadnie więcej drużyn opolskich to trzeba zrobić dla nich miejsce w najważniejszych ligach naszego województwa. Liga okręgowa, w której gra nasz klub piłkarski powinna liczyć 32 zespoły podzielone na dwie grupy po 16 zespołów. Zastanówmy się z kim przyjdzie się Racławii mierzyć w przyszłym sezonie? Obecny w prawdzie się jeszcze nie skończył, ale już prawie wszystko jest wiadome.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zbliżają się Dni Głogówka

Fancy i Velvet to dwie największe zagraniczne gwiazdy tegorocznych Dni Głogówka zaplanowanych na weekend 25-27 czerwca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Euroregionalne Biegi Sztafetowe w Racławicach Śląskich

Pełnym powodzeniem zakończyły się organizowane dziś w Racławicach biegi sztafetowe, w których wzięło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z terenu pogranicza polsko-czeskiego oraz z Opola.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zostało 500 metrów i poprawki

Sobotnią akcję koszenia torowiska można zaliczyć do niezwykle udanych, a to głównie dlatego, że w pracach uczestniczyło wiele osób z Powiatu Głubczyckiego. Strona racławicka zawiodła na całej linii.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jutro biegi przełajowe w Racławicach Śląskich

Początek imprezy o godzinie 11:00. Pobiegną chłopcy i dziewczęta ze szkół średnich. Trasa sztafet biegnie w około racławickiego boiska sportowego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Już we wtorek lekkoatleci z Polski i Czech przyjadą do Racławic Śląskich.

W ramach Euroregionanej Młodzieżowej Olimpiady Powiatu Prudnickiego już w najbliższy wtorek w Racławicach Śląskich odbędą się międzynarodowe biegi przełajowe.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wystartowali w środku nocy, skończyli bieg za dnia

Za nami kolejny racławicki etap Kwietnego Biegu, który w tym roku mimo pory nocnej miał niezwykłą oprawę i zaskakująco dużą liczbę uczestników.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę ruszamy z akcją koszenia torowiska, dołącz do nas

Zbiórka o godzinie 9 przed racławickim dworcem kolejowym. Gwarantowane paliwo oraz olej do pił i kos. Zobacz dokładne szczegóły akcji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Paliwo i oleje już czekają na każdego kto włączy się w akcję koszenia torowiska

Zakupiono już paliwo do pił i kos oraz potrzebne oleje. Akcję koszenia torowiska podzielono na trzy etapy. Ruszamy niebawem. Można już się zgłaszać i deklarować pomoc. Zobacz szczegóły.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kraksa w Klisinie - tir zablokował całą drogę

Do niezwykłego zdarzenia doszło w Klisinie na drodze prowadzącej do Głogówka. Tir przewożący ponad 20 ton ziemniaków przewrócił się blokując całą jezdnię. To cud, że nikomu nic się nie stało.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niepotrzebne nerwy - Racławia odrabia straty i wygrywa

Po ciekawym i pełnym zwrotów spotkaniu z Orłem Branice Racławia odrobiła straty i zainkasowała zasłużenie komplet punktów. Mecz został rozegrany wyjątkowo w Szonowie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W tym roku ołtarze Bożego Ciała umiejscowione były wewnątrz kościoła

Wyjątkową oprawę miała tegoroczna uroczystość. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów z powodu pogody zrezygnowano z budowy ołtarzy na terenie miejscowości, a usytuowano je wewnątrz kościoła.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja