Ogg Taf FB aktualny obraz

Wielka atrakcja, czynny ogromny parowóz Ty2-911 ze Skansenu Kolejowego w Chabówce zawitał dziś do Racławic Śląskich

Takiej atrakcji mało kto się spodziewał, ponieważ przejazd utrzymywany był w tajemnicy. Dziś rano na dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich zawitał zabytkowy pociąg z wagonami, prowadzony przez czynny parowóz serii Ty2. Skład miał 10-minutowy postój na naszej stacji. Zobacz 20 pięknych zdjęć wykonanych w okolicy naszego dworca, dowiedz się, dlaczego o tym przejeździe wiedziało niewiele osób oraz przypomnij sobie, kiedy w ostatnich latach można było zobaczyć pociągi prowadzone takimi lokomotywami.

Przyjazd pociągu z Chabówki, prowadzonego parowozem Ty2-911 z czterema wagonami pasażerskimi, tak zwanymi Ryflakami, był możliwy dzięki miłośnikom kolei z Niemiec. To oni za wszystko zapłacili, a część z nich wydała z własnej kieszeni nawet kilkaset euro. Mówiąc ogólnie zamówiony pociąg jechał po to, by zagraniczni fanatycy mogli wykonać sobie zdjęcia.

Do przeczytania jeszcze 88% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Burza Lipki
Poprzedni art Niestety tylko z punktem
Haki
Następny art Setka z hakiem także przez Racławice Śląskie
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja