Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Wyniki 15 kolejki rozgrywek A-klasy

W ubiegłą niedzielę rozegrana została 15 kolejka A-klasy, druga kolejka rundy wiosennej, w której nasz zespół przegrał na wyjeździe z drużyną Walec w stosunku 3-0

Przeczytaj
© Raclawice.NET

I rocznica śmierci Jana Pawła II

Dnia 02.04.2006r obchodziliśmy I rocznicę śmierci naszego umiłowanego Ojca św. Jana Pawła II. W naszej świątyni parafialnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Racławicach Śląskich uczciliśmy tę rocznicę w sposób wyjątkowy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rozgrywki A-klasy wznowione, rozpoczęła się runda wiosenna

W ubiegłą niedzielę została zainaugurowana wiosenna runda spotkań rozgrywek A-klasy seniorów III okręgu opolskiego, w której gra nasz zespół. W tej kolejce LKS Racłavia pokonała na wyjeździe drużynę z Pawłowiczek 3-0 i utrzymała pozycję lidera. Wygrała też drużyna z Walec, która pokonała 2-0 na wyjeździe zespół z Włodzienina. Drużyna z Walec traci do naszego zespołu 1 punkt i za tydzień zmierzy się na swoim boisku w meczu na szczycie właśnie z Racłavią (mecz o godzinie 16:00). 2 mecze tej kolejki zostały przełożone na koniec kwietnia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Co się stało ze Szwedzki Słupem

[ ten news był naszym prima aprilisowym żartem]. Dziś rano z racji tego, że mamy sobotę, czyli dzień wolny postanowiłem pojechać i zrobić trochę wiosennych fotek Słupa Szwedzkiego. To, co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Osobłoga wylała

Osobłoga to rzeka kapryśna. Pewne niemal jest, że wraz z wiosennymi roztopami wyleje. Tak jest także i w tym roku. Poziom wody podniósł się tak szybko, jak szybko przyszła wiosna. Jeszcze tydzień temu na wodowskazie odczytać można było stan rzeki na wysokości 160cm, a dziś zaczyna być niebezpiecznie, gdyż brakuje jeszcze 50cm, by wodowskazu nie było widać.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Młodzi miłośnicy poezji

16 marca w Zespole Szkół w Głogówka odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, który w tym roku poświęcony był pamięci niedawno zmarłego ks. Jana Twardowskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pomarańczowe święto wiosny

21 marca Nasz Zespół Szkół już od rana świętował przybycie wiosny. Chociaż aura nie sprzyjała, uczniowie i nauczyciele spragnieni cieplejszych dni, postanowili wziąć inicjatywę w swoje ręce i sprawić, by w naszej szkole było wesoło, kolorowo i wiosennie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Odwołano pierwszą kolejkę rundy wiosennej

Wszystkie mecze pierwszej wiosennej kolejki A-klasy zaplanowane na dzień 26 marca zostały przełożone. Nasza drużyna miała jechać na ciężki wyjazd do Pawłowiczek. Termin rozegrania przełożonych spotkań nie jest jeszcze znany. Do tej pory nie odwołano meczów drugiej kolejki zaplanowanych na dzień 2 kwietnia. Naszych czeka wtedy bardzo ciężki wyjazd do Walec. Mecz planowany jest na godzinę 16:00.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wody nie przybywa

Za oknami co raz cieplej, śnieg powoli topnieje. Można by się spodziewać, że spowoduje to gwałtowny wzrost poziomu naszej rzeki. Na razie jest jednak odwrotnie. Od kilku dni poziom wody powoli obniża się. We wtorek wynosił 195cm, a dziś 185cm. Na sobotę zapowiadane jest największe ocieplenie (nawet do 10 stopni), prawdopodobnie dopiero wtedy wody w Osobłodze przybędzie. O wszystkich gwałtowanych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Konkurs zamknięty, zobacz, kto odpowiedział prawidłowo

Czas przesyłania odpowiedzi w konkursie o książkę "Miasto i Sołectwa Gminy Głogówek w Zarysie" dobiegł końca. Poprawnych odpowiedzi nadesłano bardzo mało, a zainteresowanie konkursem raczej słabe. Na szczęście stali bywalcy nie zawiedli i spisali się na medal szybko reagując i przesyłając poprawną odpowiedź, a byli nimi:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Koleje na Ziemi Głubczyckiej

Niedawno za sprawą wydawcy magazynu Koleje Małe i Duże ukazała się na naszym rynku świetna książka pod tytułem "Koleje na Ziemi Głubczyckiej". Znaleźć można w niej pełny historyczny opis kolei na historycznej części Śląska, w którego skład także wchodzą Racławice Śląskie. O książce można pisać w samych superlatywach. Znajdziesz tam szczegółowy opis powstawania tras kolejowych na liniach Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz, Głubczyce - Krnóv, Głubczyce - Pietrowice Głubczyckie, Baborów - Pilszcz - Opava, Baborów - Kędzierzyn itd. Nie zabrakło fantastycznych fotografii, na uwagę zasługują te z początku XX wieku, gdzie każda ze stacji wyglądała przepięknie, wrażenie robi też fotografia zawalonego podczas powodzi w 1903 roku naszego wiszącego mostu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ogłaszamy konkurs, zdobądź cenną nagrodę

Redakcja serwisu raclawice.net ogłasza kolejny konkurs, w którym nagrodą są niedawno wydane przez Urząd Miejski w Głogówku publikacje pod tytułem "Miasto i Sołectwa Gminy Głogówek w Zarysie". Publikacje to bogato ilustrowane książeczki opisujące miejscowości naszej Gminy w języku polskim i niemieckim, znalazło się także miejsce na opis kilku ważniejszych atrakcji do zwiedzenia w naszej Gminie. Zobaczcie sami, co jest do zdobycia:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jak co roku mamy problem z zalegającym śniegiem?

Dziś cała polska prasa i telewizja ze wszystkich stron ostrzega nas przed zagrożeniem powodziowym. Widać wydarzenia z roku 1997 oraz z lat ubiegłych nie zostały zapomniane, ale czy także tym razem zdołamy się przygotować do nadciągającej "wielkiej wody"?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Marcu likwidacja połączeń kolejowych?

"Jeśli ziści się czarny scenariusz, zamrze ruch na połowie połączeń regionalnych na Opolszczyźnie. Tory pokryją się rdzą, budynki stacyjne umrą, stojąc. Firma PKP Przewozy Regionalne postawiła województwu ultimatum: albo Opolszczyzna zapłaci 35 mln zł w tym roku za usługi, albo 126 z 240 lokalnych połączeń zostanie zawieszonych. Na rozkładach jazdy planowane do zawieszenia połączenia sygnowane są literą G. Czy czarny scenariusz się ziści, dowiemy się najprawdopodobniej na początku marca."

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sprawozdanie z zebrania wiejskiego

W dniu 25.I.2006 r odbyło się zebranie wiejskie. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Urzędu Miejskiego w Głogówku - Jan Mencler, Radny Powiatu- Józef Janecko oraz Roman Sznajder - pracownik Urzędu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy Numer Życia Głogówka

Styczniowy numer Życia Głogówka ukazał się już jakiś czas temu, ale z braku czasu piszemy o tym dopiero teraz. W nowym numerze, jak zawsze znajdziemy porcję informacji związanych z naszą Gminą. Na uwagę zasługują artykuły: "Czy będą dwujęzyczce tablice?", opis tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, piłkarskie podsumowanie jesieni. Nie zabrakło stałych rubryk. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Raclawice.net 2.0 już jest

I stało się. Dostępna jest już nowa wersja serwisu. Jak widać sporo się zmieniło, ale to nie wszystko - z czasem pojawią się nowe działy i usługi, które jeszcze przez jakiś czas muszą być testowane. Za namową licznego grona użytników powstało forum, teraz każdy może się wypowiadać na różne tematy - zapraszamy. Wyniki ankiety, którą do dziś można było wysyłać opublikowane zostaną niebawem.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Podsumowanie roku

Stary rok odszedł, za nami także 100 dni od kiedy istnieje nasz serwis internetowy. To dobry czas na kilka podsumowań. Zobacz kto i jak często odwiedzał nasz serwis w ostatnim roku, ile stron przeglądano, ile danych pobrano z naszej strony. Już teraz zobacz statystyki, które przygotowaliśmy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sylwester za pasem

Organizatorem "Sylwestra" w tym roku jest Dyrekcja Zespołu Szkół wraz z Radą Rodziców. Przygotowania do zabawy nabrały rozpędu w ostatnich dniach. Sala gimnastyczna została udekorowana w czwartek i piątek przez pracowników szkoły i rodziców. Tuż pod sufitem podwieszono siatkę dekoracyjną, liczne ozdoby karnawałowe oraz światełka. Wszystko to tworzy miły i niepowtarzalny klimat Sylwestrowej zabawy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zakopane Racławice

Wielka zawierucha przetacza się przez województwo opolskie i całą południową Polskę. Zaspy po kolana, drogi nieprzejezdne, chodników nie widać, tak dziś wyglądają także Racławice. Od nocy przez cały dzisiejszy dzień pada, pada, pada śnieg. Szykuje się naprawdę śnieżny sylwester. Ludzie nie nadążają z odśnieżaniem przejść, po 20 minutach nie widać, że w ogóle ktoś coś odśnieżał. O przejezdnych drogach można tylko pomarzyć, ciężko po nich poruszać się pieszo, a co dopiero samochodem. Znalazło się kilku śmiałków, którzy niedawno próbowali przejechać swoim autem, ale przejazd przez wszędobylskie zaspy i tony śniegu graniczy z cudem. Pługów śnieżnych również nie widać, kto wie może i one utknęły gdzieś w zaspach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Świąteczny wystrój kościoła

Wigilia to dzień, po którym następuje dzień świąteczny lub uroczysty. Wigilia, dzień przed Bożym Narodzeniem. Boże Narodzenie to święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę narodzenia Chrystusa w kościele katolickim 25 grudnia, a w kościele prawosławnym 6 stycznia. (Słownik Współczesnego Języka Polskiego)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy rozkład jazdy

PKP oficjalnie udostępniła nowe rozkłady jazdy pociągów, które zaczynają obowiązywać od niedzieli, czyli od 12 grudnia 2005. Nie zmieniło się wiele, można doszukać się drobnych różnic w stosunku do obowiązującego jeszcze rozkładu. Większość pociągów w kierunku Nysy będzie odjeżdżać około 5 minut później, do Kędzierzyna-Koźla ok 2 minut później. Jedyną większą zmianą jest przesunięcie pociągu do Kamieńca z godziny 9:40, na godzinę 8:48, czyli o godzinę szybciej. Zmieniły się też godziny pociągu pośpiesznego "Śnieżka", który kursuje okresowo.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy Świąteczny blask szkoły

Choinka ustawiona na szkolnym placu kilka dni temu w nocy świeci już pełnym blaskiem. Na szczęście to nie ostatnia atrakcja, jaką przygotowali pracownicy szkoły dla mieszkańców Racławic. Na bocznej ścianie sali gimnastycznej pięknie prezentuje się renifer z saniami Świętego Mikołaja. Sylwetka renifera oraz sanie zostały stworzone z kolorowych światełek i mają długość około 5 metrów, a całość w nocy prezentuje się wspaniale.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mikołajki w Zespole Szkół

"Idzie Święty Mikołaj z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie pod rękę go wiodą.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają same dobre dzieci"

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja