Po powodzi zniknęły dwa znaki ograniczenia prędkości
Na drodze z Racławic do Głogówka w dwóch miejscach zniknęły znaki informujące o ograniczeniu prędkości.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Swoją nieoficjalną nazwę zawdzięcza stromemu ukształtowaniu terenu, przez które prowadzi. Modernizacja tego odcinka ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, zwłaszcza mieszkańców i rolników korzystających z traktu na co dzień.
Prace rozpoczęto od wyrównania terenu przy użyciu koparki, która usunęła stary, nierówny tłuczeń. To pozwoliło na przygotowanie podłoża do dalszych działań. Istotnym etapem remontu było również wcześniejsze udrożnienie przepustu wodnego, co zapobiegnie zalewaniu drogi ul. Mikołaja Kopernika podczas intensywnych opadów deszczu.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Na drodze z Racławic do Głogówka w dwóch miejscach zniknęły znaki informujące o ograniczeniu prędkości.
Na starych drewnianych belkach domów na ul. Konopnickiej są wypisane daty 1925 lub 1928, ale nie mogą opisywać czasów kiedy te domy zbudowano. Dlaczego? Czy krach na Wall Street miał wpływ na budowę domów na Konopnickiej?
W ubiegłym tygodniu na drodze numer 417 blisko tzw. PSZOKU rozpoczęły się roboty drogowe związane z utwardzeniem nasypu.
Niedawno zakończyły się prace nad odbudową zniszczonego (zmytego) przed powódź wału przeciwpowodziowego w Racławicach Śląskich.
Jeszcze w tym roku naprawiony ma być wał przeciwpowodziowy w rejonie tzw. Kolonii.
Pierwotnie zakładano, że remont ul. Prudnickiej zakończy się do końca listopada.
52 dzień roku
Wschód słońca: 6:49.
Górowanie słońca: 12:03.
Zachód słońca: 17:18,
Brzask:: 06:16, Zmierzch:: 17:51,
Dzień będzie trwał: 11 godzin i 35 minut.
Imieniny:
Eleonory, Fortunata, Roberta
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
Kartka z kalendarza
1942 ur.: Jan Krzysztof Kelus - kompozytor, bard
1978: W Krakowie zmarł Mieczysław Kotlarczyk. W czasie niemieckiej okupacji założył podziemny Teatr Rapsodyczny. Jednym z jego współtwórców był Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.