Ogg Taf FB aktualny obraz

Poprzednie wybory sołtysa to kłótnie i skargi, jak będzie teraz?

Przypominamy Wam jak wyglądały wybory sołtysa w ostatnich latach (od 2003 do chwili obecnej). Były wielkie spory, kłótnie, oskarżenia, nawet próby odwołania sołtysa w trakcie jego kadencji. Od wielu lat zgody w naszej wsi chyba nie ma.

Być sołtysem w Racławicach Śląskich (jednym z największych sołectw w województwie) nie jest łatwo. W 2005 roku grupa mieszkańców sołectwa napisała skargę na ówczesnego sołtysa do burmistrza Głogówka. Pierwszy raz w historii zwołano zebranie, na którym próbowano odwołać szefa wsi przed upływem jego kadencji. Na zebraniu zorganizowanym w szkole zjawiło się kilkaset osób oraz władze gminy dla kontroli tego, czy głosowanie zostanie przeprowadzone prawidłowo. Ostatecznie ówczesny sołtys Tadeusz Wrona wygrał wybory i pozostał na stanowisku. Jego przeciwnicy przegrali. Skarga okazała się bezzasadna.

Do przeczytania jeszcze 88% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Sport
Poprzedni art Więcej pieniędzy do podziału na kluby sportowe
Zaproszenie
Następny art Babski Comber
Teksty na podobny temat
© Raclawice.NET

Termin wyborów sołtysa

© Raclawice.NET

Pogadamy o sprawach wioski

Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja