Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Warsztaty HIP-HOP

Prowadzone przez zespół Doppel-U. 22 września 2006. Zespół Szkół w Racławicach Śląskich, godzina 10.00. Udział weźmie w nich 20 osobowa grupa uczniów z racławickiego gimnazjum.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racłavia na deskach po raz trzeci z rzędu

Trzecia przegrana z rzędu "Racłavi", widowisko raczej bez emocji, chwilami brutalna gra, brak składnych akcji naszej drużyny - tak w skrócie można opisać mecz pomiędzy "Racłavią" Racławice Śląskie, a Unią Krapkowice, który został rozegrany w sobotę 9 września.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Porażka "Racłavi"

Drugą przegraną z rzędu i to w dość kiepskim stylu zafundowali wszystkim kibicom z Racławic piłkarze "Racłavi" przegrywając na wyjeździe z drużyną LZS Walce 2-0. Wiele działo się zwłaszcza w drugiej połowie, w której padły obie bramki, a sędzia pokazał aż dwie czerwone kartki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy zagrali z Włókniarzem Kietrz

Nie brakowało ciekawych akcji, bramek, efektownych parad bramkarzy. Tak w skrócie można napisać o rozegranym w sobotę 2 września meczu pomiędzy drużynami juniorów Włókniarza Kietrz, a juniorami "Racłavi" Racławice Śląskie w rozgrywkach II ligi juniorów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

67 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś mija dokładnie 67 rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. W czasie wojny zginęło prawie 7 milionów polaków w tym około 6 milionów ludności cywilnej. Wojna trwała od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945. Na naszych terenach do roku 1944 nie przeprowadzono żadnych działań wojennych. O wojnie czytano w gazetach, słuchano w radiu rozmawiano z ludźmi, których znajomi lub członkowie rodzin wyjechali na wojnę.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy rozpoczynają rogrywki

W niedzielę o godzinie 11:00 na Boisku Sportowym w Racławicach rozpoczną rozgrywki nasi juniorzy. Na stronie prezentuję kadrę zespołu. Niebawem także zamieszczony zostanie pełny terminarz rozgrywek na sezon 2006/07. Warto dodać, że juniorzy Racłavi zagrają w II lidze wojewódzkiej, możemy zatem spodziewać się ciekawych i zaciętych spotkań.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Odpust w Racławicach Śląskich

15 sierpnia to Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - data Odpustu w parafii Racławice Śląskie. Ten dzień jest dniem szczególnym nie tylko dla parafian mieszkających w Racławicach, ale także dla licznych gości przybywających z różnych stron kraju, którzy tego dnia odwiedzają nasze Sanktuarium Matki Bożej Buszczeckiej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

"ŚciTor 2006"

Dziś to jest 17 sierpnia po godzinie 16 w okolicach nieczynnej już stacji kolejowej w pobliskiej miejscowości Ściborzyce Małe odbył się piknik harcerski pod nazwą "ŚciTor 2006". Piknik był organizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach. Była to czwarta impreza z tego cyklu całkowicie związana, jak zawsze z koleją.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Spalony kontener

Wczoraj wieczorem, około godziny 21 nieznany sprawca podpalił kontener z odzieżą przeznaczoną dla Caritasu znajdujący się na ulicy Zwycięstwa tuż przy przystanku autobusowym. W akcji gaśniczej uczestniczyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Racławice Śląskie. Sprawca nieznany. Może ktoś z mieszkańców i internautów coś więcej wie o tym wydarzeniu?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy numer Życia Głogówka

Ukazał się już kolejny numer Życia Głogówka. Sporo miejsca zostało poświęconego Racławickim sprawom. Polecam artykuły: Czy będą dwujęzyczne tablice?, Sanktuaria alpejskie (część 1, świetny tekst), Rowerem przez Góry Opawskie:), Informacja o poszukiwaniu skarbu, "Ich" PKP, Piknik rodzinny w Racławicach Śląskich, Zawody Wędkarskie. Życie Głogówka można nabyć między innymi w sklepie w Pani Beaty Adamów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bilety podrożały - relacji z meczu nie ma

Dziś, jak zawsze miałem zamiar udać się na mecz pomiędzy Racłavią, a Burgrabicami. Zabrałem ze sobą 4zł, czyli tyle, ile ostatnio kosztował bilet. Jak się okazało przed wejściem bilety podrożały do 5zł. Z racji tego, że nie posiadałem przy sobie więcej gotówki zmuszony zostałem do powrotu do domu. Nie ukrywam, że to wydarzenie bardzo mnie uraziło. Od ponad roku opisuję każdy mecz. ZAWSZE miałem kupiony bilet. Jestem traktowany, jak zwykły, szary kibic, mimo, że opisuję mecze, robię fotki i prosto mówiąc reklamuję nasz zespół.

Pan stojący na "bramce" mimo, prośby nie tylko z mojej strony uparł się przy swojej racji i odesłał mnie z kwitkiem. Była to "wspaniała nagroda", jaką otrzymałem za to, że do tej pory rzetelnie relacjonowałem mecze piłkarskie z Racławic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

130 lat kolei w Racławicach Śląskich

Od 130 lat kolej jest wpisana w historię naszej miejscowości. Dokładnie we wtorek 15 sierpnia 1876 roku do Racławic przyjechał pierwszy pociąg osobowy. Tego dnia uroczyście otwarto linię Głubczyce (ówczesne Leobschütz) Racławice Śląskie (Deutsch Rasslewitz). Było to przedłużenie istniejącej już od 21 lat linii z Raciborza (niem. Ratibor) do Głubczyc, tak zwanej kolei Wilhelma. Dziś tylko symbolicznie obchodzimy tą rocznicę. Peron numer 3, na którym niegdyś tętniło życie po likwidacji linii Racławice Śląskie - Racibórz odchodzi w zapomnienie i niszczeje, a tory zarastają. Pozostały nam tylko wspomnienia z tej trasy i na zawsze wpisany widok pociągu przejeżdżającego przez wiszący most.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś Odpust i 60 rocznica przybycia do Racławic obrazu MB Buszczeckiej

W tym roku tj. 2006 obchodzimy w Parafii 60 lecie obecności cudownego obrazu Matki Boskiej Buszczeckiej w Racławicach Śląskich. Podobnie, jak fotografia, czy portret ziemskiej Matki przypomina nam i w jakiś sposób uobecnia tę, która najbardziej nas kochała i najbardziej była i jest przez nas kochana - tak i ten obraz naszej Matki Bożej jest przez nas wszystkich otoczony szczególną czcią.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pierwsza wygrana w okręgówce

Rozpoczęły się rozgrywki Ligi Okręgowej. Dziś o godzinie 17 na naszym boisku rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Racłavii Racławice Śląskie - LZS Goświnowice. Racłavia wygrała mecz otwarcia 1-0 zdobywając bramkę w 68 minucie po składnej akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska. Ale od początku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pielgrzymka Śladami Sanktuariów Ziemii Kłodzkiej i Gór Stołowych

Drugi dzień zaczął się bardzo optymistycznie. Przestało padać i z okien naszego ośrodka mogliśmy dostrzec położony w pobliżu Szczeliniec Wielki. Po śniadaniu, które miało miejsce o godzinie 8 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do Kudowy Zdrój i Czermnej, gdzie znajduje się Kaplica Czaszek. W Kudowej Zdrój przebywaliśmy do południa i zwiedzaliśmy przepiękny Park Zdrojowy i wreszcie kosztowaliśmy wód mineralnych w prawdziwej pijalni. Później szybko do autokaru i na Błędne Skały.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Raclawice.net 3.0

Do premiery nowej strony jeszcze około 50 dni. Z racji tego, że ostatnio w Racławicach niewiele się dzieje zdradzam kilka szczegółów związanych z nową wersją naszej strony. Odsłaniam rąbka tajemnicy i informuję, że w nowej wersji strony na pewno będzie:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Terminarz Ligi Okręgowej

Znamy już terminarz rozgrywek Ligi Okręgowej. Zobacz z kim i kiedy "Racłavia" rozegra swoje mecze?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zawody wędkarskie

Dnia 24/25 czerwca 2006 roku na rzece Odrze odbyły się Zawody o tytuł Mistrza Koła - II tura w wędkarstwie spławikowym i gruntowym w kategorii Seniorów - PZW Racławice Śląskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Obchody 60-lecia LZS Racłavia Racławcie Śląskie - 1946-2006

Już teraz zobacz pełny plan obchodów 60-lecia LKSu "Racłavia" Racławice Śląskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy numer Życia Głogówka

Zapraszam wszystkich do lektury nowego numeru Życia Głogówka, który tym razem obfituje w bardzo ciekawe artykuły. Działo się wiele i było o czym pisać. Polecam przede wszystkim artykuły: VI Turniej Sołectw w Szonowie, Honorowy i Zasłużony Obywatel Miasta i Gminy Głogówek, Głogóweckie i Vrbnenskie Dni Partnerstwa, Nowa szatnia w Kazimierzu, Opis Kwietnego Biegu w Racławicach. Nie zabrakło stałych rubryk. Życie Głogówka można kupić między innymi w sklepie u Pani Beaty Adamów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Spotkajmy się po 50 latach - relacja

"Spotkajmy się po 50 latach" - hasło, które przyświecało organizatorom Zjazdu Absolwentów Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich - rocznik 1956. Była to wspaniała uroczystość, pełna wzruszeń i niezapomnianych chwil. Początek tej uroczystości miał miejsce na placu kościelnym, który równocześnie był miejscem "zbornym" dla absolwentów. Oczekiwaniom na koleżanki i kolegów ze szkolnej ławki towarzyszyła orkiestra z Racławic Śląskich i Dzierżysławic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy awansowali do II Ligii

Z lekkim poślizgiem dostarczam kilku nowych informacji o naszej drużynie juniorów LZS Racłavii, która pewnie awansowała do II Ligi rozgrywek juniorskich. Chłopcy przez całe rozgrywki grali znakomicie w kilku meczach gromiąc rywali różnicą nawet kilkunastu bramek. Widać w nich ochotę do gry i zapał do dalszego rozwijania swojego piłkarskiego talentu. Oby w II Lidze szło im równie dobrze za co będziemy trzymać kciuki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Skąd wypływa rzeka Osobłoga?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie zaczyna się rzeka Osobłoga i skąd wpływa do Racławic? Postanowiłem to sprawdzić i razem ze znajomym udaliśmy się na wypad rowerowy przez Góry Opawskie (głównie po czeskiej stronie), gdzie sprawdziliśmy także jak to z tą naszą rzeką jest.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Relacja z Kwietnego Biegu

Kwietny Bieg to walka ze samym sobą, walka w własnymi słabościami, a także szczytny cel jakim jest upamiętnienie pierwszej pielgrzymki do naszego kraju umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Trasa Kwietnego Biegu przebiega wzdłuż granic Polski. Grupa kilkunastu biegaczy (zawodowców, pasjonatów) biegnie cała trasę zmieniając się co określoną liczbę kilometrów. Bieg nie może być przerwany nawet na moment, stąd sztafeta nie robi przerw nawet w nocy. W poszczególnych gminach do zawodowców dołączają mieszkańcy miejscowości, przez które wiedzie trasa biegu. W ten sposób każdy kto tylko chce może dorzucić swoją "cegiełkę" do tego szczytnego celu jakim z pewnością jest idea Kwietnego Biegu.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja