Ogg Taf FB aktualny obraz Baner

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

Z abonamentem oglądasz wszystkie treści bez ograniczeń

© Raclawice.NET

Nasz proboszcz świętował 25-lecie kapłaństwa

W niedzielę racławicki proboszcz ksiądz Grzegorz Turczyn obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. Najważniejszym akcentem była uroczysta Msza Święta. Odprawił ją sam jubilat w asyście ojca Edwarda Krawczyńskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Największe zwycięstwo w tym sezonie

Rozstrzelali się nasi piłkarze pokonując pewnie ekipę LZS Rusocin. Znamy też wynik meczu na szczycie Głuchołazy-Strzelce Opolskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Komuniakat - telefony pomocne w przypadku zagrożenia

W związku z tym , że poziom wody za rzece Osobłoga jest wysoki i ciągle przekracza stan alarmowy, a prognozy synoptyków ostrzegają przed silnymi opadami deszczu, informujemy mieszkańców o zagrożeniu powodziowym!

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rzeka nieznacznie opadła, zobacz przewidywania na najbliższe godziny

Dziś do południa nie powinno padać. Gorzej ma być w nocy i jutro rano. Synoptycy zapowiadają, że w naszej okolicy może spaść aż 30 mm wody na dobę. Czy faktycznie grozi nam powódź?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Od jakiegoś czasu nie pada, ale poziom rzeki zwiększa się

Tak samo po stronie czeskiej. W okolicy Racławic woda wylała się na okoliczne pola i łąki. Wielu mieszkańców wypompowuje wodę z piwnic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zalane piwnice i ciągle padający deszcz

Mieszkam już 6 lat w Racławicach i pierwszy raz mam wodę w piwnicy - relacjonuje mieszkanka Racławic Śląskich. Powiatowe Centrum Zarządzania ostrzega: wprowadzony został trzeci, największy stopnień zagrożenia przekroczenia stanu alarmowego rzek.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Boisko zalane, mecz przeniesiony do Głogówka. Pogoń prawdopodobnie straci punkty.

Wczoraj w zaległym spotkaniu Racławia straciła punkty w Strzelcach Opolskich. Sobotnie spotkanie z Rusocinem zostało przeniesione do Głogówka. Pogoń straci 3 punkty.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Osobłoga znów zagraża

Rzeka ledwo mieści się w korycie. Od rana przekroczony jest stan alarmowy. Obecnie poziom Osobłogi wynosi 368 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pierwsze informacje dotyczące pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich

Wysłano już wszelkie pisma potrzebne na uzyskanie zgody, na organizację pikniku. Przygotowano nowy, ulepszony logotyp imprezy. Ustalono też nowy termin, który będzie nieco inni niż w latach poprzednich. Wiele wiadomo już o planowanych atrakcjach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Modernizacja ulicy Głubczyckiej zakłada budowę ronda i chodników

Przygotowana została już wstępna dokumentacja modernizacji jednej z głównych ulicy naszej miejscowości. Największymi zmianami ma być budowa ronda w centrum Racławic oraz chodników na ulicy Głubczyckiej. Zobacz, gdzie powstaną chodniki i kiedy planuje się zrealizować tą inwestycję.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Co z tym zamkiem?

Obecny stan "pojedynku" pomiędzy władzami gminy Głogówek, a właścicielem zamku p. Robertem Majcherowskim wynosi 1 : 0. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił skargę p. Majcherowskiego na wyrok sądu niższej instancji unieważniający akt darowizny zamku na rzecz jego ojca. Leszek Dulęba, radca prawny gminy Głogówek stwierdził w Radiu Opole, że wyrok jest prawomocny. Co będzie dalej z niszczejącym zabytkiem? Kto będzie właścicielem i kto wyłoży pieniądze na jego remont? Czy też ta perła architektoniczna skończy jako zabytkowa ruina? Przypomnijmy jak, w ostatnich latach, toczył się los zabytkowego zamku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niespodzianka w Walcach. Racławia inkasuje trzy punkty

Ciekawie było też w Prudniku, gdzie w hicie kolejki Pogoń okazała się lepsza od Unii Głuchołazy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Racławicach powstanie rondo

Plany modernizacji ulicy Głubczyckiej zakładają budowę ronda w centrum miejscowości, w miejsce istniejącego obecnie skrzyżowania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Andrzej Kałamarz będzie kandydował na fotel burmistrza miasta i gminy Głogówek

To pierwszy oficjalnie zgłoszony kandydat. Obecny burmistrz zaprzeczył plotkom jakoby miał być kandydatem wystawionym z Mniejszości Niemieckiej. Potwierdził za to, że jest przez Mniejszość popierany.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Monika na podium

W dniu 1 maja w Krapkowicach odbywały się kolejne już 28 "Ogólnopolskie Biegi Uliczne". W biegu dzieci na dystansie 800 metrów wystartowała uczennica Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich Monika Kuteń.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mieszkaniec Głogówka zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci z Głogówka zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta. Jak się okazało posiadał on narkotyki oraz amunicję, na którą nie miał zezwolenia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice najlepsze w Rankingu Radia Opole, w uroczystości wręczenia nagród brał udział Wojewoda Ryszard Wilczyński

W poniedziałek 3 maja w Przysieczy, w miejscowej Gościnnej Zagrodzie odbyło się uroczyste podsumowanie Rankingu Radia Opole, w którym najciekawszym miejscem Opolszczyzny został wybrany węzeł kolejowy w Racławicach Śląskich. Jak się okazuje na naszą atrakcję głosowało wiele osób z Województwa Śląskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ktoś już zamazał podwójne tablice z nazwami miejscowości w Głogówku

Z jednej strony miasta zamazana została nazwa polska, a z drugiej nazwa niemiecka. Można było spodziewać się, że wstawienie tablic nie polepszy stosunków międzynarodowościowych w gminie, a jedynie je pogorszy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przegrana na własne życzenie

Zaczęło się fatalnie od straty gola. Naszym piłkarzom nie tylko udało się odrobić starty, ale i wyjść na prowadzenie. Pech chciał, że je roztrwoniliśmy i straciliśmy punkty.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Remis jak przegrana

Trudno cieszyć się z jednego punktu, jeśli wygrana była na wyciągnięcie ręki. Sami nie strzelaliśmy i dawaliśmy prezenty przeciwnikowi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Gminie Głogówek wiszą już tablice z podwójnymi nazwami miejscowości

Jeszcze nie wszędzie, ale już w kilku miejscowościach, w tym w Głogówku powieszone zostały dzisiaj tablice z dwujęzycznymi nazwami miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice najlepsze w Rankingu Radia Opole - wygraliśmy

Nasz węzeł kolejowy wygrał Ranking Radia Opola wyprzedzając drugie miejsce aż o 54 głosy. To sukces nas wszystkich. Posłuchaj oficjalnego komunikatu w Radiu Opole.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tylko 2% przewagi, pilnie potrzebne głosy, zostało tak mało czasu

Dziś o północy kończy się głosowanie na najatrakcyjniejsze miejsce Opolszczyzny. Aktualnie prowadzą Racławice Śląskie, ale tuż za nami plasuje się Zamek w Rogowie Opolskim, który w ostatnim czasie dostaje lawinę głosów. Jeszcze możesz nam pomóc, ale czasu już niewiele.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Proboszcz będzie świętował 25-lecie kapłaństwa

W niedzielę 16 maja nasz proboszcz, ksiądz Grzegorz Turczyn będzie obchodził uroczysty jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja