Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Sprawa samochodu dla strażaków nadal aktualna, tym razem Urząd ogłosił przetarg.

W oficjalnym ogłoszeniu możemy zapoznać się z wymogami dotyczącymi samochodu. Samochód musi być sprawny technicznie i dopuszczony do ruchu. Oferowany pojazd musi spełniać normy dotyczące pojazdów uprzywilejowanych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Do 17 marca trwa w Gminie Głogówek tak zwany Obchód Przedspisowy

Narodowy Spis Powszechny ma rozpocząć się na początku kwietnia i potrwać do końca czerwca, ale już na początku marca rozpoczął się tak zwany Obchód Przedspisowy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Urząd w Głogówku unieważnia postępowanie na "Zakup samochodu strażackiego dla OSP Racławice Śląskie".

Najpierw było ogłoszenie dotyczące zakupu samochodu dla racławickich strażaków, później wybrano ofertę, a na początku tego tygodnia unieważniono całe postępowanie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wykoleiły się dwa wagony

Na trasie Nowy Świętów-Nysa w wyniku uszkodzenia dwuosiowych wózków wykoleiły się dwa wagony pociągu towarowego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Świetny występ reprezentacji Racławic Śląskich w turnieju gier komputerowych

Dziś w Lubrzy odbył się doroczny turniej gier komputerowych Lan Wars. W kilku grach wystartowało łącznie ponad 200 osób. Na turnieju zjawiła się silna reprezentacja naszej miejscowości. Najlepiej wypadł Bartłomiej Bieganowski, który wygrały cały turniej w grę FIFA 2011 wyprzedzając 80 rywali. (galeria zdjęć)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

59 tysięcy złotych będzie kosztował samochód dla racławickich strażaków

Tylko jedna firma odpowiedziała na zapytanie cenowe ogłoszone przez głogówecki urząd. Część kwoty na zakup samochodu zostanie przeznaczona z naszego funduszu sołeckiego. Można zatem powiedzieć, że do zakupu wozu dorzuci się każdy mieszkaniec.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

We wszystkich miejscowościach gminy wybrano już sołtysów

W styczniu i lutym w Gminie Głogówek przeprowadzano zebrania wiejskie, których głównym punktem był wybór sołtysów. Wybrani "szefowie wiosek" kadencję będą pełnić w latach 2011-2014.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasi pierwsi czytelnicy, którym pomoże Twój 1% podatku

Poniżej pierwszy wykaz osób oraz stowarzyszeń, które wysłały do nas swoje ogłoszenia. Proszą oni o przekazanie Państwa 1% podatku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Piłkarze Racławii rozegrali już dwa sparingi

Wiosenna runda ligi okręgowej rusza za miesiąc. Przygotowania idą pełną parą. Za naszym zespołem już dwa mecze sparingowe.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zamiast Rekolekcji Misje Święte

W tym roku zamiast tradycyjnych rekolekcji organizowanych w okresie Wielkiego Postu odbędą się Misje Święte. Misje Święte nie muszą być prowadzone w okresie Wielkiego Postu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Głogówecki Urząd zaprasza do złożenia propozycji cenowej na zakup wozu strażackiego dla racławickich ochotników

W Biuletynie Informacji Publicznej urzędu gminy pojawiło się zaproszenie do składania propozycji cenowej na "zakup samochodu strażackiego dla OSP Racławice Śląskie". Zobacz jakie urząd stawia wymagania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przekaż 1% swojego podatku (ale komu?)

W ostatnim czasie dotarło do mnie mnóstwo informacji o możliwości przekazania swojego procenta podatku na szczytny cel. Problem w tym, że wielu z tych ogłoszeń nie mogę zweryfikować.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolejowa galeria naszej okolicy

Przypominamy, że serwis kolejpodsudecka.pl uruchomił na początku tego roku internetową galerię zdjęć kolejowych naszej okolicy. Fotografie były już oglądane 25 tysięcy razy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Internecie przeczytasz o zasadach pracy sołtysów

W Gminie Głogówek dobiegają już końca wybory sołtysów. Niedawno została uruchomiona specjalna strona internetowa, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących pracy sołtysa, rady sołeckiej, prawa związanego z działalnością sołtysów oraz opis zasad przydziału funduszu sołeckiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zabawa karnawałowa w racławickiej szkole

Zgodnie z wieloletnie tradycją, tuż przed feriami, w czasie karnawału, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową. Ania Orlita przesłała nam kilka zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na terenie gminy złodzieje kradli linie telefoniczne

Kradzieże napowietrznych linii telekomunikacyjnych to zjawisko częste i uciążliwe dla właścicieli telefonów. Straty spowodowane takim przestępczym działaniem to nie tylko koszt skradzionego kabla, ale także koszty społeczne polegające na braku dostępu do telefonu. Policjanci z Głogówka zatrzymali dwóch sprawców takiego przestępstwa. Udało się to dzięki anonimowemu zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Skąd pochodzą Twoi przodkowie, wyniki ankiety

W minionym roku, a także na początku obecnego, prowadzona była internetowa ankieta dotycząca pochodzenia naszych przodków. Dziś prezentujemy jej wyniki:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Maraton z Futsalową drużyną Racławic.

Rozgrywki głogóweckiej ligi piłki nożnej halowej powoli zbliżają się do końca. W najbliższy weekend aż trzykrotnie będzie można kibicować drużynie z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wspomnienie Szopki Bożonarodzeniowej

Okres świąteczny za nami. Warto nadrobić zaległości i przypomnieć sobie jak w tym roku wyglądała racławicka Szopka Bożonarodzeniowa tym bardziej, że jej zdjęć w tym roku jeszcze nie prezentowano w portalu Raclawice.Net.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rusza turniej gier komputerowych w Lubrzy

Za niecałe trzy tygodnie wielki turniej gier komputerowych w Lubrzy. Przez cały dzień będzie można sprawdzić się w kilku grach komputerowych. Na najlepszych czekają nagrody.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Podróż do Ziemi Świętej ale nie samolotem...

We wtorek dn.1 lutego br. o.Jacek ofm z Prudnika - Lasu gościł w PSP w Szonowie, a w czwartek dn.3 lutego br. w Zespole Szkół w Racławicach Śl. i "oprowadził" uczniów po Ziemi Świętej, gdzie był osobiście z grupą pielgrzymów jesienią 2010r.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

O mały włos od nieszczęścia na racławickim dworcu kolejowym

Dzięki zgłoszeniu zaniepokojonej kobiety udało się pomóc bezdomnemu mężczyźnie, który przebywał na terenie dworca kolejowego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kolędowali koncertowo

Już po raz trzeci w racławickim kościele parafialnym zorganizowano koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry dętej. Jak zwykle występ muzyków cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Świetnie wypadły w konkursie biblijnym

Dnia 25 listopada 2010r. odbył się w Zespole Szkół w Racławicach Śl. Ogólnopolski Konkurs Biblijny "Edi", pt.: "Biblia i Przypowieści Biblijne", w którym uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i z Gimnazjum., łącznie 27 osób.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja