Dobre wiadomości: w tym tygodniu minął termin zgłaszania projektów do realizacji zadań w ramach programu Kolej+. Jest tam nasza linia kolejowa do Głubczyc i Raciborza.
Bardzo duże zainteresowanie Programem Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+. W tym tygodniu zakończył się pierwszy etap: zgłaszanie wniosków. Do PKP Polskich Linii Kolejowych trafiło ich prawie 100! Wstępne wyliczenia kosztów mówią nam, że wnioski zakładają remonty i budowę linii kolejowych na kwotę około 25 miliardów złotych, czyli 6-razy więcej niż budżet programu. Już wiemy, że pieniędzy nie starczy dla wszystkich. Wiemy też (świadczy o tym tak duża liczba wniosków) jak bardzo zaniedbano przez lata lokalne linie kolejowe i jak są one ważne (tak samo ważna jest budowa nowych docinków torów).
Tekst przeniesiony do archiwum
Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.