Zostań Patronem i odblokuj tysiące tekstów na dwóch stronach: Raclawice.NET i KolejPodsudecka.pl Dowiedz się więcej
Aktualności, historia, wydarzenia i galerie zdjęć z Racławic Śląskich.
KONTAKTBardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki gminnej ligi futsalu piłkarze z Racławic wysoko i w ładnym stylu pokonując drużynę z Dzierżysławic.
W piątek 14 listopada o 19:00 na Hali Sportowej w Głogówku ruszają rozgrywki gminnego futsalu, czyli halowej piłki nożnej. Po raz pierwszy wystąpi w nich drużyna z Racławic Śląskich.
Przed nami iście sportowy weekend. Na parkiet wracają koszykarze. Piłkarze Racławii rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej ligi okręgowej. W piątek debiutują zawodnicy futsalu.
W poniedziałek, 3 listopada ruszył remont zniszczonego odcinka torów pomiędzy Prudnikiem i Racławicami. Prace mają potrwać około 2 miesiące.
Mimo, że piłkarze z Racławic nie strzelili rzutu karnego i przez prawie pół spotkania grali w osłabieniu spowodowanym usunięciem z placu gry jednego zawodnika to i tak okazali się lepsi od Orła Branice.
Praktycznie każdy klub ligi okręgowej oraz wiele klubów niższych lig ma swój logotyp. Niestety. Do tej pory piłkarski klub z Racławic nie mógł pochwalić się tego typu znakiem. Postanowiłem to zmienić i narysowałem wzór logotypu naszego klubu. Czekam na wasze oceny i opinie.
Po serii porażek Racławia wreszcie zainkasowała komplet punktów. Goście nie wykorzystali rzutu karnego. Kilka wspaniałych interwencji zaliczył nasz bramkarz. Mecz oglądało aż 350 osób. Racławia awansowała na 2 pozycję w ligowej tabeli.
W lidze okręgowej jak w kalejdoskopie. Liderem Zryw Wysoka po zwycięstwie nad Walcami. Drugie miejsce zajmuje głubczycka Polonia. Pogoń Prudnik po przegranej z Kastorem Jasienicą spadła na 3 lokatę. Racławia gra jutro i ma szansę wskoczyć na pozycję wicelidera.
SKANDAL. Wydział dyscypliny nie ukarał Marcina Bazana, który prowadził mecz w stanie nietrzeźwym. Sankcje wobec sędziego zapowiada prezes OZPN.
Kilka miesięcy temu w niebezpiecznym miejscu na styku ulic Zwycięstwa i Prudnickiej, gdzie widoczność jest ograniczona przez skarpy kolejowe postawiono lustro ostrzegawcze służące kierowcom i pieszym. W dniu Wszystkich Świętych lustro zostało trafione... zniczem i częściowo rozbiło się.
Zdarzenia z meczu ligi okręgowej Pogoni z Racławią opisane zostały wczoraj w Tygodniku Prudnickim i Nowej Trybunie Opolskiej. Dziś sprawą zajęła się TVP 3 Opole. Materiał, który został pokazany w telewizji dostępny jest na naszej stronie. Włącz głośniki i kliknij "czytaj całość", by rozpocząć automatyczne odtwarzanie.
Nowy rozkład jazdy pociągów wejdzie w życie w drugim tygodniu grudnia. Już teraz wiemy jednak jak prawdopodobnie będzie wyglądał.
Wyniki badań przeprowadzonych przez prudnicką policję są jednoznaczne. Arbiter derbowego spotkania pomiędzy Pogonią Prudnik, a Racławią Racławice Śląskie był nietrzeźwy.
Uwaga. Jutro to jest 5 listopada w godzinach 10:30-13:00 Urząd Miejski w Głogówku będzie nieczynny.
Piłkarskie derby powiatu prudnickiego przejdą do historii. Nie koniecznie za sprawą tego, co działo się na boisku, ale również i po za nim. Interweniowała policja.
Tragicznie rozpoczął się świąteczny weekend. Wczoraj w godzinach wieczornych pod kołami pociągu zginął 17-letni mieszkaniec Dzierżysławic.
Na terenie naszego powiatu trwa akcja ZNICZ 2008. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.
Rozgrywki 1/32 piłkarskiego pucharu polski ruszają już za kilkanaście dni. 22 listopada na wyjeździe Racławia zagra z klubem z Baborowa. Zwycięzca tego meczu awansuje do dalszych rozgrywek. Nasza drużyna w losowaniu miała sporo szczęścia. Zobacz inne pary.
Ta strona używa niezbędnych plików cookies do prawidłowego działania. Dowiedz się więcej.

