Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: czwartek, 27 lutego 2020r.

Autor: Stanisław Stadnicki - 13.07.2009    Nr wydania: 953/2009 / Aktualności

InwestycjeObraz

Ulica Kopernika nie będzie zgłoszona do remontu jako tak zwana Schetynówka. To jednak nie przekreśla szansy na renowację traktu.

Jeszcze nie tak dawno planowano, że Gmina Głogówek złoży projekt remontu ulicy Kopernika na całej długości (w tym do samej granicy) jako tak zwana Schetynówka (Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych). Wniosek w tej sprawie składali nasi przedstawiciele w ubiegłym roku. W ten sposób ulica zostałaby odrestaurowana w znacznej mierze dzięki wsparciu finansowemu z państwa.

Mimo wcześniejszego poparcia zdanie zostało zmienione i włodarze gminy do Schetynówki zgłosili drogę łączącą Stare Kotkowice i Wróbilin. Ulica Kopernika nie łączy się z innym ważnym traktem, a z drugiej strony kończy się ślepo przy granicy. Uznano, iż projekt remontu tego traktu może nie spodobać się ministerstwu i zgłoszono inną drogę, mającą większe szanse na dofinansowanie. Szosa łącząca Stare Kotkowice z Wróblinem nie tylko łączy dwie miejscowości, ale styk


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Historia
HistoriaObraz

Zaskakujące rozwiązanie zagadki domu z ul. Mikołaja Kopernika

Autor: Stanisław Stadnicki - 07.02.2020

Mamy wiele nowych i ciekawych informacji o tym, co działo się w 1945 r. na ul. Mikołaja Kopernika. Zgadujemy, gdzie naprawdę stał poszukiwany dom.

Przeczytaj

Pożar
PożarObraz

Pożar ugaszony zanim ogień stał się niebezpieczny

Autor: Stanisław Stadnicki - 16.07.2018

W minioną sobotę strażacy z naszej jednostki zostali rozdysponowani do ugaszenia pożaru na ul. Mikołaja Kopernika

Przeczytaj

Remont
RemontObraz

Trwa budowa chodnika przy wiadukcie kolejowym na styku ulic Prudnickiej, Zwycięstwa i Kopernika

Autor: Stanisław Stadnicki - 09.12.2013

Niedawno rozpoczęły się prace w ciągu drogi wojewódzkiej numer 417. Zadanie to interesuje mieszkańców naszej miejscowości. Poprosiliśmy o kilka informacji na ten temat...

Przeczytaj

Remont Kopernika
RemontObraz

Rozpoczął się remont ulicy Kopernika

Autor: Stanisław Stadnicki - 03.10.2012

Pod koniec minionego tygodnia ruszyły prace przy remoncie ulicy Kopernika w Racławicach Śląskich. Według planów mają zakończyć się w 1,5 miesiąca.

Przeczytaj

Ulica Kopernika
RemontObraz

Firma z Głubczyc wyremontuje ulicę Kopernika w Racławicach Śląskich

Autor: Stanisław Stadnicki - 06.09.2012

Firma ta złożyła ofertę wykonania zadania remontu na koszt ponad 523 tysięcy złotych. W przetargu startowały jeszcze firmy z Katowic oraz Lisięcic.

Przeczytaj

Kopernika
RemontObraz

Ulica Kopernika w Racławicach idzie do remontu

Autor: Stanisław Stadnicki - 31.07.2012

Rozpoczęła się publiczna procedura wyboru wykonawcy, który przeprowadzi remont jednej z najdłuższych ulic w Racławicach Śląskich. Zobacz jak mają wyglądać prace i do...

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się