Ogg Taf FB aktualny obraz

Prymicje księdza Tomasza

Dziś o godzinie 11 rozpoczęła się Msza Prymicyjna Tomka Wrony. Poprzedziła ją uroczysta procesja z domu rodzinnego do kościoła. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

W czasie uroczystości mogliśmy zobaczyć wielu księży pochodzących z naszej parafii, m. in. księdza Macieja Skórę, Eugeniusza Dembickiego, Stanisława Bogaczewicz, Tadeusza Podkówka. Prymicje rozpoczęły się od uroczystej procesji od domu rodzinnego Tomka do kościoła parafialnego. Szczęśliwie chwile wcześniej przestało padać. Późnej punktualnie o godzinie 11 rozpoczęła się Msza Św. W czasie niej prymicjant udzielił specjalnego błogosławieństwa. W kazaniu skierowanym do prymicjanta usłyszeliśmy między innymi czego wymaga się od dobrego księdza. Przedstawiciele rady parafialnej, koła różańcowego oraz koledzy z ławki szkolnej wręczyli drobne prezenty. Dzieci z szkoły podstawowej złożyły życzenia. Następnie prymicjanta odprowadzono na naszą plebanię.

Do przeczytania jeszcze 48% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Tomasz Wrona
Poprzedni art Tomasz Wrona, nasz nowy ksiądz z Racławic Śląskich
Wąski tor
Następny art Coraz bliżej połączenia wąskotorowego Osoblaha-Racławice Śląskie
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja