Ogg Taf FB aktualny obraz

Program Kolej Plus może pomóc w przywróceniu pociągów do Głubczyc i Raciborza

Podpisany niedawno przez Prezydenta RP Program Kolej+ może uratować zawieszoną od 20 lat linię kolejową Racławice Śląskie-Głubczyce-Racibórz.

Opolszczyzna, to jeden z najbardziej dotkniętych regionów w czasie najgorszych w historii polskiej kolei, tzw. cięć połączeń. 20 lat temu zawieszono (bo tak to nazywano) pociągi jadące z Racławic do Głubczyc i Raciborza, z Nysy do Brzegu, z Opola do Kluczborka, czy z Kędzierzyna-Koźla do Strzelec Opolskich. Trzy lata wcześniej Powódź Tysiąclecia dobiła linię kolejową Baborów-Koźle. W tym okresie wycięto z rozkładu połączenia kolejowe, których łączna długość wynosiła powyżej 1 tyś kilometrów. Mnóstwo miast straciło jakikolwiek dostęp do kolei. Zawieszenie połączeń osobowych na tych traktach dopuściło do zapuszczenia, zarastania i zniszczenia tych traktów, zniszczenia infrastruktury i stało się areną działania złodziei i złomiarzy. Pociągów towarowych wtedy jeździło tam bardzo mało.

Do przeczytania jeszcze 86% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Parafia
Poprzedni art Program Rekolekcji Wielkopostnych
Sołtys
Następny art Dziś Dzień Sołtysa
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja