Ogg Taf FB aktualny obraz

Przez 9 miesięcy udało się pozyskać prawie milion złotych

Szanowni Państwo. Zawsze uważałem, że podstawą funkcjonowania sprawnego samorządu jest sprawna komunikacja z mieszkańcami.

W tym obszarze działania zaczęliśmy już w grudniu 2018 r. Podczas tzw. Jarmarku Bożonarodzeniowego grupa wolontariuszy z Urzędu Miejskiego w Głogówku, a także MGOK w Głogówku nazbierała dary, które następnie pozwoliły na utworzenie kilkudziesięciu paczek dla starszych i samotnych mieszkańców naszej gminy. O tym gdzie powinny trafić wspomniane dary decydowali pracownicy Urzędu Miejskiego w Głogówku, OPS w porozumieniu z przedstawicielami społeczności lokalnej. Ponadto dostosowano godziny pracy OPS do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Aktualnie nie jest problemem, skorzystanie z usług oferowanych przez placówkę w godzinach popołudniowych w poniedziałki, gdyż insty-tucja ta czynna jest dla swoich klientów do godziny 17.00. Oprócz tego w marcu bieżącego roku Gmina Głogówek pozyskała 53.000 zł w ramach programu ?Posiłek w domu i w szkole? na zadania z zakresu dożywiania dzieci oraz osób potrzebujących. W ramach działań związanych z opieką zdrowotną wprowadzono i rozszerzono program szcze-pień przeciwko wirusowi HPV. Objęto nim dziewczynki urodzone w 2006 r., ale także w 2005 r., które w minionym roku na skutek decyzji władz zostały pominięte. Wartość tego zadania wyniosłą 70.000 zł.

Do przeczytania jeszcze 89% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Zmiana godzin Mszy Św.
Poprzedni art Zmiana godzin odprawiania Mszy Św.
Wybory
Następny art Wyniki wyborów w Racławicach Śląskich
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja